Switch to full style
Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).
Odoslať odpoveď

Re: weight pulling

Sob 08.09.2018 18:38

Tak maliny su vybusne skor a jasne, ze cuchaju, ale nebude to ich top disciplina. :nwm: na stopy su treba kludbe psy, nie nadarmo prechadzaju na stoparinu so starymi psami, co im skoncila kariera vo vsestrankach.. a rovnako ten tah, neviem, ze by v tom mali pasiu. :nwm: nemaju na to ani konstituciu tela.
Ono takto. Keby to bol ze dospely pes napr a ze clovek hlada pre neho aktivitu, lebo napr nekuse, alebo vyslovene clovek vidi, ze miluje tahanie bremien, a to co najtazsich, tak to chapem. Takto moc nie... ale mna si nevsimajte, ja som sa podporovsnie vloh danych pre plemeno...
Naposledy upravil wer dňa Sob 08.09.2018 18:40, celkovo upravené 1

Re: weight pulling

Sob 08.09.2018 18:40

Tak nevieme, možno je to exteriérak, možno elbro hľadá len doplnkovú aktivitu...

Re: weight pulling

Sob 08.09.2018 19:06

Jáááj, bože, veď píšem, že rekreačne :no:
Ťahanie chcem na dĺžku, nie na stupňovanie hmotnosti. Pre fyzickú zdatnosť a vyžitie psa. Exteriérák nie je, no ja šport neznášam z duše, takže tým smerom nepôjdem. Stopy (praktické) robíme, idú mu pekne a aj pôjdu, ak to nepos... ja. A práve na tých stopách som zistila, že ťahať miluje :lol: Presne ako píše Linda, doplnková aktivita :yes: Proste potrebujem radu s menom človeka, na ktorého sa môžem s dôverou obrátiť, že neporadí blbosť v niečom, čomu sa zatiaľ nerozumiem. Ostatné mi je jasné, kam chcem ísť a čo chcem od psa.

Re: weight pulling

Ned 09.09.2018 21:08

No ale weight pulling je práve ťahanie čo najväčšej váhy na pár metrov. Ak chceš robiť so psom niečo na dlhšiu vzdialenosť hľadaj pod pojmami canicross (pes ťahá bežca), bikejoring (pes + cyklista), scooter (pes + človek na kolobežke), skijoring (pes + bežkár)...

Re: weight pulling

Ned 09.09.2018 22:55

Dobre, tak ma zaujima modifikovany WP - vytrvalostne tahanie zataze, napr. retaz, pneu apod., nie bezec, nie bicykel, nie sane,... Mozno to ma iny nazov, ale pod tym su na Youtube videa s tahanim pneumatik. Nevadi, na FB mi uz poradili presne to, co je potrebne, aby som vedela.

Re: weight pulling

Pon 10.09.2018 5:17

Ved to je obyc trening aj pre tych, co tahaju niekoho...

Re: weight pulling

Pon 10.09.2018 20:42

Veľa canicrossarov využíva ťahanie pneu a podobných veci na budovanie kondície psa, takže sa skus prípadne obrátiť aj týmto smerom o rady - na FB napr. Behaj so psom, alebo česká Canicross aneb beh se psem.

Weight pulling

Str 15.07.2020 13:54

Ahojte. Venuje sa tu niekto weight pullingu? Potrebovala by som poradiť ako začať a tak
Odoslať odpoveď