weight pulling

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Ned 08.03.2009 23:38

skusim od konca - nejde mi o nic, len som poukazal nato, ze najvyssia potiahnuta vaha nic neznamena :lol:

ja "odpalenie" psa za nadherny vykon nepovazujem :ha: v Jaklovciach by to urcite nepotiahla pre inu kvalitu trate. :lol:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: weight pulling

Poslaťod roxy » Pon 09.03.2009 3:04

Zebo a nevieš náhodou , že kedy a kde presne sa odohráva najbližší weight pulling na SR?dik
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba.

Kdo nikdy nemal psa, ten nevie čo to znamená milovať a byť milovný.
roxy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137
Bydlisko: Šaľa

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Pon 09.03.2009 12:21

roxy píše:Zebo a nevieš náhodou , že kedy a kde presne sa odohráva najbližší weight pulling na SR?dik


pre vsetky plemena v Jaklovciach, robia to zaciatkom jula - hned prvy vik :no: pre bull a molos bulldogshow 27.6. :no:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: weight pulling

Poslaťod danka.d » Pon 09.03.2009 14:01

zebo píše:skusim od konca - nejde mi o nic, len som poukazal nato, ze najvyssia potiahnuta vaha nic neznamena :lol:

ja "odpalenie" psa za nadherny vykon nepovazujem :ha: v Jaklovciach by to urcite nepotiahla pre inu kvalitu trate. :lol:


Ja si myslim, ze absolutny vitaz si zasluzi rovnake uznanie ako vitaz ,ktory potiahlol max. vahu.

Ak pulling psa bavi, nie je na nom nic zle. Rozumny majitel spickoveho psa si ho "neodpali" ...vie kde ma pes moznosti- psychicke aj fyzicke a nema problem ukoncit sutaz skor.
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: weight pulling

Poslaťod Amaguk » Pon 09.03.2009 14:04

Danka, ty s tvojimi robis aj pulling? :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Pon 09.03.2009 14:17

danka.d píše:Ja si myslim, ze absolutny vitaz si zasluzi rovnake uznanie ako vitaz ,ktory potiahlol max. vahu.

Ak pulling psa bavi, nie je na nom nic zle. Rozumny majitel spickoveho psa si ho "neodpali" ...vie kde ma pes moznosti- psychicke aj fyzicke a nema problem ukoncit sutaz skor.


Danka ved sa necerti :smile: pes co potiahne maximalnu vahu moze mat strasne nizky prepocet. neda sa to v ziadnom pripade porovnat - takze u mna to uznanie jedine vtedy, ak by mal aj prepocet naj.

no vidis ja s tym problem nemam :lol: ale spominana fenka(talent od boha) nedopadla celkom ok. zato som Jane aj jej otcovi povedal svoje :aaa:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: weight pulling

Poslaťod danka.d » Pon 09.03.2009 14:41

Necertim sa :smile: , len konstatujem. Respektujem Tvoj nazor.

Ak by chcel 45kg pes v PL 2005 vyhrat, musel by tahat 9 ton a to je uz z hladiska fyzickych sil nerealne.
Takze vyssia vaha je v tomto smere skor nevyhodou.
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Pon 09.03.2009 14:50

Danka je to presne tak realne, ako potiahla 20 kg sucka 4000kg. len tu treba brat do uvahy iny faktor a nim je draha. ziadna draha nie je dokonala a ma "zlomovy bod" cim vecsia vaha na voziku, tym sa stava zlomovy bod horsie prekonatelny :no:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: weight pulling

Poslaťod danka.d » Pon 09.03.2009 14:58

Amaguk píše:Danka, ty s tvojimi robis aj pulling? :smile:


Trénovala som naň kedysi môjho Baka (teraz uz je na dochodku :smile: ) v ramci letnej zaprahovej pauzy :smile: ...potom som uz na to nemala cas,ale do Jakloviec sa snazime zabludit vzdy, mame to blizko z domu a organizuju ich známi.
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: weight pulling

Poslaťod danka.d » Pon 09.03.2009 15:18

zebo píše:Danka je to presne tak realne, ako potiahla 20 kg sucka 4000kg. len tu treba brat do uvahy iny faktor a nim je draha. ziadna draha nie je dokonala a ma "zlomovy bod" cim vecsia vaha na voziku, tym sa stava zlomovy bod horsie prekonatelny :no:


...tak opat dospejem k tomu istemu zaveru... ze 4000/20 nie je adekvatne 9000/45
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: weight pulling

Poslaťod Amaguk » Pon 09.03.2009 15:23

preco nie? matematicky je to ten isty promer :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: weight pulling

Poslaťod danka.d » Pon 09.03.2009 21:48

Matematicky ano... ale realne musi tazsi pes vynalozit vacsie usilie na tazsiu vahu, ako lahsi pes na lahsiu...aj ked su v rovnakom pomere.
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Pon 09.03.2009 21:57

danka.d píše:Matematicky ano... ale realne musi tazsi pes vynalozit vacsie usilie na tazsiu vahu, ako lahsi pes na lahsiu...aj ked su v rovnakom pomere.


prepac, ale tomuto uz nerozumiem vobec :smile:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: weight pulling

Poslaťod danka.d » Pon 09.03.2009 22:06

Tak som pochopila tvoje vysvetlenie:

ziadna draha nie je dokonala a ma "zlomovy bod" cim vecsia vaha na voziku, tym sa stava zlomovy bod horsie prekonatelny
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Pon 09.03.2009 22:24

ano, za tym si stojim, ale zlomovy bod moze byt rovnako tazko prekonatelny(priamo umerne) alebo ked plati to co som napisal (nepriamo umerne)

raz za par rokov sa najde draha ako napr v Pl Dziergovice skoro dokonala, kde zlomovy bod bol rovnako tazko prekonatelny 20 kg psom, ako 45 kg psom. ozaj v 2007 v Jaklovciach bola absolutny vitaz suka vaziaca okolo 35 kg ( presne nepamatam) - porusila tvoje zakony fyziky??? :smile:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy