weight pulling

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: weight pulling

Poslaťod Aris » Ned 31.05.2009 20:15

Snád presvedčím švagra nech vezme kameru( nemám foťák :ua: )
Ja organizátora niekedy v zime špehujem aby som si užila trošku záprahov. Býva skoro pod nami takže večerné piesne máme isté :jupi:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: weight pulling

Poslaťod Aris » Štv 04.06.2009 19:45

Dnes som sa dočítala toto:
Minimálna doporučená výška v kohútiku je okolo 50 cm
, ale pritom Sunny spomínala, že ťahala aj parsonka. Ako je to teda?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: weight pulling

Poslaťod danka.d » Štv 04.06.2009 20:48

Aris píše:
danka.d píše:6.6.2009 Weight Pulling -Hradok nad Vahom, 2. kolo Slovenskeho pohara
Propozicie:
http://weightpulling.sk/propozicie.html


Aj ja idem ako divák :jupi:
Danka ty ideš?


Ja bohuzial nejdem, :plac: , v pondelok mam statnice, musim cez vikend zabrat :)
Uzite si to aj za mna...chalani to urcite dobre zorganizuju. Inac parada, ze pulling neostal toho roku len pri Jaklovciach.
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: weight pulling

Poslaťod Sunny » Štv 04.06.2009 21:00

Aris píše:Dnes som sa dočítala toto:
Minimálna doporučená výška v kohútiku je okolo 50 cm
, ale pritom Sunny spomínala, že ťahala aj parsonka. Ako je to teda?

No parsonka potiahla len tak na skúšku, pre tú srandu. Tak malý pes nemá reálnu šancu uspieť. A tá minimálne výška okolo 50 cm je odporúčaná aj pri záprahoch.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: weight pulling

Poslaťod zaza33 » Sob 06.06.2009 9:23

Mam taku otazocku,ked ma moj stafford okolo 35-38kg,koklko tahaju na sutazi takyto psy?aku vahu najvetsiu utiahli ak niekto vieteee:D..a ete jedna otaka kto s dogfora bude v Liptovskom Hradku? :lol:
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Re: weight pulling

Poslaťod Offca » Sob 06.06.2009 11:45

zaza33 píše:Mam taku otazocku,ked ma moj stafford okolo 35-38kg,koklko tahaju na sutazi takyto psy?aku vahu najvetsiu utiahli ak niekto vieteee:D..a ete jedna otaka kto s dogfora bude v Liptovskom Hradku? :lol:

Hrádok má svoju tému :ahoj: http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=49&t=5080
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: weight pulling

Poslaťod zaza33 » Sob 06.06.2009 12:01

dakujeem newedla som to:D :jop:
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162


Re: weight pulling

Poslaťod zaza33 » Ned 07.06.2009 17:20

co by ste mi poradili:Dked mi pes nece tahat pneumatiku,ked mu ja dam na postroj kasle na mna a lhane si a ani sa nepohnee:D:Dtazke zacatky,co??? :jop: skussam vsetko mosnee ale nic nic absolutne nic mu nepomaha:D:Dja newem ze co mam robkat:Dhm????????
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Re: weight pulling

Poslaťod Amaguk » Ned 07.06.2009 17:35

myslim, ze sme to tu trochu rozoberali niekde v teme o treningu tahania na biku a pod., takze skus pokukat aj ine temy v tejto sekcii.
V skratke: psa treba najprv zvyknut na postroj a je lepsie zacat s mensou zatazou (kolko vazi ta pneu?) a zataz az postulpne zvysovat.
Na zaciatku staci uplne kratka vzdialenost - kludne hoci aj len 50-100m. Psik musi mat z tahania radost, povazovat to za zabavu, takze ho treba chavlit, povzbudzovat, odmenovat - najst tu spravnu motivaciu, co na neho plati, aby pracoval s chutou. Moj je napr. taky, ze sa ho k praci neda silit ani donutit, pokial sam nechce, takze som ho tiez musela presvedcit, ze tahanie ja vlastne "big fun". nerobime sice pulling, ale beha a bezkuje a tiez nie vzdy ma tu spravnu chut do prace. je to vychcanec a spekulant :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: weight pulling

Poslaťod zaza33 » Ned 07.06.2009 17:41

no jeho praveze nic take nenalaka.D:Dto je ta chybaaa:Dja newem cca 4kg:Dasi,ja newem vazne!!!
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Re: weight pulling

Poslaťod Amaguk » Ned 07.06.2009 17:43

asi nerozumiem: co to znamena, ze ho nic take nenalaka?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: weight pulling

Poslaťod zaza33 » Ned 07.06.2009 17:45

ze ja mu mozem aj klobasu dat pred nos a on sa mi s tym postrojom ani nehne:Da ked odtial odídem tak iba skuciii:Da nic,lezi skuci,a diva sa do blba:Don si mysli ze je na retazi,pri tom nikdy nebyva uviazny tak ja vazne newem :plac:
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Re: weight pulling

Poslaťod Amaguk » Ned 07.06.2009 17:55

ani ked bezis pred nim alebo popri nom? mozno je ta zataz pre neho prilis velka na zaciatok. ako ho povzbudzujes?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: weight pulling

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 07.06.2009 17:58

Tá rada bude možno velmi jednoduchá. Nájdite si inú zábavu :smile:

Samozrejme, že sa dá pes ťahať aj naučiť. Ale konkrétne pri teto činnosti osobne uprednostňujem to, keď to pes chce robiť a nie keď to je naučený robiť. :no: Ak vyskúšaš všetky možnosti ako ho navyknúť na ťah a motivovať, budeš si istá, že ho postroj nijak neobťažuje a záťaž je primeraná, a pes sa bude naďalej tváriť ako na popravisku, nechaj toho. S pitom sa dá robiť kopu iných srandičiek... (teda aspoň myslím, že tá potvorka v avatare je pit..)
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy