weight pulling

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: weight pulling

Poslaťod Amaguk » Pon 09.03.2009 21:26

co je to zlomovy bod a preco je horsi pre tazsieho psa?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Pon 09.03.2009 21:32

je miesto na drahe kde je mala priehlbina - ta sa moze zvacsovat, aj sa zvacsuje pod vahou vozika. vozik potom ide hore "kopcom"
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: weight pulling

Poslaťod Spark » Pon 09.03.2009 22:06

Existuje v Bratislave alebo okolí nejaký klub, alebo mám proste kúpiť postroj a pripínať mu zaň kadečo čo nájdem ?
Spark
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: weight pulling

Poslaťod Amaguk » Pon 09.03.2009 22:21

Spark píše: alebo mám proste kúpiť postroj a pripínať mu zaň kadečo čo nájdem ?

Offtopic: :haha: :haha: :haha:
uups, pardon :hi:


zebo píše:je miesto na drahe kde je mala priehlbina - ta sa moze zvacsovat, aj sa zvacsuje pod vahou vozika. vozik potom ide hore "kopcom"

a dobre predpokladam, ze to je tam schvalne, aby mali psaci to tahanie stazene?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: weight pulling

Poslaťod danka.d » Pon 09.03.2009 23:02

zebo píše:ano, za tym si stojim, ale zlomovy bod moze byt rovnako tazko prekonatelny(priamo umerne) alebo ked plati to co som napisal (nepriamo umerne)

raz za par rokov sa najde draha ako napr v Pl Dziergovice skoro dokonala, kde zlomovy bod bol rovnako tazko prekonatelny 20 kg psom, ako 45 kg psom. ozaj v 2007 v Jaklovciach bola absolutny vitaz suka vaziaca okolo 35 kg ( presne nepamatam) - porusila tvoje zakony fyziky??? :smile:


Raz za par rokov ... => vacsinou to ta priama umernost nie je...
Ja som nikde nevylucila,ze 35kg pes/fenka by sa nemohla stat abs. vitazom... (link na vysledky?)
Nechajme to tak, točíme sa v jednom kruhu :smile:
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Uto 10.03.2009 9:46

Amaguk píše:a dobre predpokladam, ze to je tam schvalne, aby mali psaci to tahanie stazene?


nene. len tazko sa to da urobit bez chyb. u nas som bol "architektom"ja a pokial bola draha volne polozena, urobili sme prevysenie okolo 7-8cm na 10m a tahalo sa okolo 2000kg. ked sme hodili kolajnice do betonu nejak nam to nevyslo a prevysenie je teraz okolo 15cm na 10m - taha sa okolo 1000kg. je to taky maly vybeh na Krivan :lol:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: weight pulling

Poslaťod Ivanka.P » Pia 20.03.2009 14:06

Ulfheiðr píše:pre obzeračov dodávam celkom podarenú fotogalériu.
http://samota.mushing.cz/2006/12HustPul ... lling.html

Vypichujem túto, kde pes ťahal 4470kg
http://samota.mushing.cz/2006/12HustPul ... Hodne.html


ja som sa nasmiala z tejto http://samota.mushing.cz/2006/12HustPul ... 0/127.html
inak fakt dobré :poklona:

zebo, ty sem nehodíš nejakú svoju galériu? Nepochybujem, že severania majú svaly ale pod srsťou ich nevidno, tak by som sa chcela pokochať aj na pitoch :yes:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Pia 20.03.2009 17:07

fotiek z pullingu vela nemam

Obrázok


http://www.youtube.com/watch?v=boQiUg1h ... re=related

2500kg pitbullshow Krivonoska CZ:smile:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: weight pulling

Poslaťod aksniteb » Sob 21.03.2009 22:02

1.kolo Slovenského pohára 2009 vo weight pullingu bude prebiehať 2.5.2009 v Mošovciach popri klubovej výstave SKCHPSP - všetkých srdečne pozývame
viac info nájdete na http://www.severan.sk
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Pon 20.04.2009 19:56

ide niekto na tuto akciu??
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: weight pulling

Poslaťod Sunny » Uto 21.04.2009 14:24

Ano prosím :yes: Moja maličkosť sa chystá. Na pulling a výstavu ako divák a na agility ako šaškujúči účastník :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Uto 21.04.2009 20:46

Sunny píše:Ano prosím :yes: Moja maličkosť sa chystá. Na pulling a výstavu ako divák a na agility ako šaškujúči účastník :smile:


je tam aj agility??? :ach: ak by bolo nieco aj pre zaciatocnikov(bez slalomu ) tak sa nahlasime - mensie haloo (trapas) nezaskodi :lol: :pac:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: weight pulling

Poslaťod Sunny » Str 22.04.2009 7:56

:yes: Ale len také neoficiálne - čo nespraví pes, musí spraviť pániček :no: Už sa teším, ako poleziem cez tunel :aaa:
viewtopic.php?f=7&t=4532 - tu to má tému
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: weight pulling

Poslaťod VikThor » Ned 26.04.2009 19:25

Mám dvojmesačné šteňa rotvajlera a zatiaľ uvažujem, ktorým smerom by sa mal uberať jeho výcvik (na obranu by som ho veľmi cvičiť nechcel) a spomenul som si na tento šport, pretože som od Jakloviec čo by kameňom dohodil (15 km :jupi: ) a čítam, že v Jaklovciach sa konajú preteky tak ma to dosť láka. Tak by som sa chcel spýtať, či je na to rotvajler vhodné plemeno. Je to ťažné plemeno ale zas viem, že má často problémy s kĺbami a nechcel by som zas svojmu psovi ublížiť. Mal by tam teoreticky šancu konkurovať? A ešte sa chcem spýtať, že ako to je z pretekami v Jaklovciach, či niekto nevie, či sú nejaké kritéria, ktoré musí pes spĺňať.

Ulfheiðr píše:Vypichujem túto, kde pes ťahal 4470kg
http://samota.mushing.cz/2006/12HustPul ... Hodne.html


Jaky brutal, keď to kamoš pichol s autom do priekopy tak volal LKT-čku. Až ma mrazí pri predstave, že by mu k tomu stačil ten pes.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: weight pulling

Poslaťod ivanN » Uto 28.04.2009 9:11

Weight pulling je šetrný šport čo sa týka kĺbov. Ale skvôr ako bude mať 1 rok by som nezačínal. Myslím, že rotwík sa na to hodí perfektne :yes:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy