weight pulling

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: weight pulling

Poslaťod Aris » Ned 07.06.2009 19:13

zaza33 píše:ze ja mu mozem aj klobasu dat pred nos a on sa mi s tym postrojom ani nehne:Da ked odtial odídem tak iba skuciii:Da nic,lezi skuci,a diva sa do blba:Don si mysli ze je na retazi,pri tom nikdy nebyva uviazny tak ja vazne newem :plac:


Ja som hlavne na začiatku psa učila aby si zvykol, že niečo ťahá. Dala som mu fakt niečo lahučké aj okolo 1-2kg aby si zvykol, že niečo za ním ide. Pes sa toho môže báť a treba ho naučiť, že to s neho neodkusne
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: weight pulling

Poslaťod ERINO112 » Ned 07.06.2009 20:53

zaza33 píše:ze ja mu mozem aj klobasu dat pred nos a on sa mi s tym postrojom ani nehne:Da ked odtial odídem tak iba skuciii:Da nic,lezi skuci,a diva sa do blba:Don si mysli ze je na retazi,pri tom nikdy nebyva uviazny tak ja vazne newem :plac:

vyskusaj ho uviazat na retak alebo niecim o nejaky pevny bod....zober pesek a daj si to na viditko ...hadz to okolo psa ale pes to nesmie chitit... rob to pokym by pes nechcel az tu retaz roztrhat a potom ho zaprahni a tak ty bude tahat .... mozem pridat video...http://www.youtube.com/watch?v=L-qpQX6iu9I&eurl=http%3A%2F%2Fdogschoolk9.com%2Fcz%2Fvideoabeceda.htm&feature=player_embedded
ERINO112
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: weight pulling

Poslaťod Amaguk » Ned 07.06.2009 21:01

:oo:
pozrel sis to video: tam predsa vobec nejde o vycvik tahania :pac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: weight pulling

Poslaťod ERINO112 » Ned 07.06.2009 21:16

Amaguk píše::oo:
pozrel sis to video: tam predsa vobec nejde o vycvik tahania :pac:

ja viem ale je tam to vyprovokovanie toho psa.... na tu lopticku...a potom bude robit cokolvek aby ju dostal aj tahat...chapes????
ERINO112
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: weight pulling

Poslaťod Baarbora » Ned 07.06.2009 21:36

ze samu ten pes po minute na to nevysral :pac:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: weight pulling

Poslaťod Amaguk » Ned 07.06.2009 22:07

ERINO112 píše:
Amaguk píše::oo:
pozrel sis to video: tam predsa vobec nejde o vycvik tahania :pac:

ja viem ale je tam to vyprovokovanie toho psa.... na tu lopticku...a potom bude robit cokolvek aby ju dostal aj tahat...chapes????

ja chapem, co si tym myslel, akurat, ze prvy krat pocujem, ze by toto bola motivacia na vycvik tahania :nwm:
to mu bude potom tu loptu na nejakej udici ukazovat, aby za nou bezal? neviem, snad skusenejsi poradia, ale s touto metodou som sa zatial nestretla
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: weight pulling

Poslaťod zebo » Pon 08.06.2009 9:01

ok pullingar by nikdy nemal byt na retazi NIKDY. teda aspon pokial sa nenauci tahat. inak na pretekoch(vsetkych plemien) sa ide iba na privolacku - keby pes nevidel hracku, asi by sa nato vykaslal. na pitbullshowkach sa sice hracka pouzivat moze, ale s pullingom to ma len malo spolocne, ked psovi mavaju hrackou asi 3 cm pred nosom. (v LH sa hracka pouzivat moze, ale az za "privolavacou ciarou" - cca 5-6m od psa)

zaza - ak sa ti da, dojdi s havom na showku do LH a tam nieco vyskusame - ale zaklad je, aby mal pes zvladnutu privolacku
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

Re: weight pulling

Poslaťod AlicaGGG » Pon 08.06.2009 14:20

erino: lenze ked ma takeho psa ako mam ja bellu tak ho nevyprovokuje ani za hodinu...nie kazdy pes sa da vyprovokovat tak, aby sa isiel utrhnut z retaze
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: weight pulling

Poslaťod zaza33 » Uto 09.06.2009 18:08

No dakuejjm..ZEBo urcite budem v tom LH:Ddufam teda aspon!Ja som uz aj skusala,bezat popri nom,ale nic nepomaha je moszno pravda ze som mu dala tazku pneumatiku!!!...ma tak okolo 5kg:D :pac: !!!on by podla mna aj chcel tahat ale pre neho to budi dojem akoze je priviazany alebo ja newem:Da predpokladam,ze na lopticku by som ho asi nenamotivovala kedze moj pes neni aporter:D:D....!!!!...ani za zradlom mi nece ist!ja newem ZEBO skusime to na LH a ak to nepojde tak sa dame na nieco ine,aj ked by som bola rada kleby to robkal!ale tak ja ho doto nutim nemozem a ani nechcem:Dchcem s nim robit to co ho bavi:D
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Re: weight pulling

Poslaťod ivanN » Pia 19.06.2009 6:14

Skúste ísť na to dvaja. Postav sa predneho, začni ho lákať a ten druhý nech mu pneumatiku nejakým spôsobom odľahčí alebo potlačí. Keď sa pohne len o pol metra, tak príde nato že to ide. Musíš ho strašne vychváliť a odmeniť.
Nikdy to nerob násilím :smile:

My sme to nášho tiež učili podobne, ale najviac zabralo, keď sme sa pred ním dali na útek. Zo starchu, že tam ostane sám by utiahol aj kombajn :smile:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: weight pulling

Poslaťod zaza33 » Sob 20.06.2009 10:24

ivo ja som skusila aj to ze som mu dala pneu a isla som prec domov,a on si lahol a knucal a nepohol saaaa :nie: :nie: bojim sa toho ze keb to robim tak ze vo dvojcii,tak ja mu dam pneu na postroj a on je taky vystreconavy ze by som sa bala aby v tom ako ja budem cuvat do zadu nekusol tojo druheho aj keby sa to teda nemalo stta ale tak!nahoda je svina ale podla mna by ho to velmi bavilo ale musi prist na ton ze sa mu nic nestan eked to potihane:D
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Re: weight pulling

Poslaťod danka.d » Sob 20.06.2009 15:50

A keby si skusila prist ku nemu a trochu mu s tym pomoct, t.j. potiahnut postroj smerom dopredu a ukazat mu ze sa s tym da pohnut...? Ak je riziko ze by kusol, tak mu treba dat kosik (ten sa vsak na pretekoch pouzivat nesmie)... ked ma z toho az taky stres, tak naozaj neviem ci je to pre neho vhodna aktivita.
Potom uz asi ostava len ako pisala Amaguk naucit ho tahat od zakladov...na prechazke mu dat postroj a pripnut nan cosi lahke (malu retaz, kus dreva) a nechat ho s tym behat na volno alebo ist na voditku.

Ked som ucila mojho Baka pullingovat, tak sa tvaril so 7kg pneumatikou ako keby mal potiahnut 7 ton, ale ked zbadal na luke macku, tak s nou lietal po vysokej trave akoby za sebou nemal nic :) ...a nakoniec ho samotny pulling bavil viac ako zaprahy.
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: weight pulling

Poslaťod Tatiana » Sob 20.06.2009 17:35

http://www.youtube.com/watch?v=nd-nh-mGjtE tak buduci rok sa mozno zucastnim s patosmi :heh:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: weight pulling

Poslaťod tonamie » Sob 20.06.2009 20:27

Sunny píše:Tie detičky nemali chybu :yes: :haha:
Taká malá fotokoláž: Obrázok
Títo sa mi páčili - radosť, pochvala, peso sa hádzal o zem hneď ako k nim došiel :heh: U niektorých bola pochvala ledva pohladkanie po hlave, proste žiadna prejavená radosť, nič :nwm:

Tu je ich akcia na videu, hafan profík: http://www.ceknito.sk/video/356746

My si počkáme zas na zimné prezúvanie pneu :lol: a nechám ju trochu poťahať, začiatky-pohnutie-ukotvenie ju moc nebavia, ale keď už sa rozbehne no problem.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: weight pulling

Poslaťod zaza33 » Ned 21.06.2009 16:08

danka.d píše:A keby si skusila prist ku nemu a trochu mu s tym pomoct, t.j. potiahnut postroj smerom dopredu a ukazat mu ze sa s tym da pohnut...? Ak je riziko ze by kusol, tak mu treba dat kosik (ten sa vsak na pretekoch pouzivat nesmie)... ked ma z toho az taky stres, tak naozaj neviem ci je to pre neho vhodna aktivita.
Potom uz asi ostava len ako pisala Amaguk naucit ho tahat od zakladov...na prechazke mu dat postroj a pripnut nan cosi lahke (malu retaz, kus dreva) a nechat ho s tym behat na volno alebo ist na voditku.

Ked som ucila mojho Baka pullingovat, tak sa tvaril so 7kg pneumatikou ako keby mal potiahnut 7 ton, ale ked zbadal na luke macku, tak s nou lietal po vysokej trave akoby za sebou nemal nic :) ...a nakoniec ho samotny pulling bavil viac ako zaprahy.

Moja to som skusala ze som to tahal aj s nim,ale vobec to nepomhlo,ako uz sa skludil tom ze uz je kldnejsi ale aj ked sa snim rozbehnem a drzim mu to thak ide do pohody ale ako hale to polozim na zem tak koniec pes je ako zataty ani sa nepohnee!!,podla mna jeho to bude bavit ale ma pocit ako by bol priviazyn musism to skusat s drevom alebo thakim nieco a dam vam vedet:D
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy