Switch to full style
Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).
Odoslať odpoveď

Re: prvýkrát pri bicykli

Uto 16.06.2009 20:18

ježiš to ma mrzí :ua:, ja som tiež už padla, nie na prvý ale na tretí, to som si myslela, že rovno ako nasadnem, budem na zemi a susedia sa budú dobre baviť :no:

Re: prvýkrát pri bicykli

Uto 16.06.2009 20:21

Kika teba nemá čo :lol: , no tak čo už, stalo sa :pac: :nwm: . Už tomu pomôže len čas, kým rany zahojí :haha: . Ale idem v pohode, zastavím, zídem z bicykla(bicykel samozrejme medzi nohami) a jak trhol už som bola na zemi .

Re: prvýkrát pri bicykli

Ned 20.12.2009 13:37

ludkovia mali ste vidiet mna. ked som skusila ist s denym na bicikel 1.krát a síce este stale beha vsade len mna netaha. beha opacnym smerom alebo vedla mna alebo za mnou alebo ked spomalim ta si lahne na chrbat a tvari sa ze spi ze je unaveny. raz mi to spravil na strede cesty ked som isla z jednej strany na druhu. este stastie ze v nasej dedinke ide po ceste auto 2krat za den :lol: kto mi poradi jak mam naucit denyho nech ma taha???

Re: prvýkrát pri bicykli

Ned 20.12.2009 13:48

o tom, ako ucit psa tahat, je tu toho napisaneho celkom dost, takze popozeraj v temach tejto sekcie
a ak nenajdes odpoved, tak postaci, ked sa budes pytat len v jednej teme :no:

Re: prvýkrát pri bicykli

Ned 20.12.2009 16:35

Amaguk píše:o tom, ako ucit psa tahat, je tu toho napisaneho celkom dost, takze popozeraj v temach tejto sekcie
a ak nenajdes odpoved, tak postaci, ked sa budes pytat len v jednej teme :no:
a nezakladať nové :ahoj:

Re: prvýkrát pri bicykli

Ned 20.12.2009 19:24

Amaguk píše:o tom, ako ucit psa tahat, je tu toho napisaneho celkom dost, takze popozeraj v temach tejto sekcie
a ak nenajdes odpoved, tak postaci, ked sa budes pytat len v jednej teme :no:

dobre zapamatam si. ja som myslela ze ak sa spytam vo viacerych temach ze skor dostanem odpoved a nemam to tu este vsetko zmapovane tak idem hladat

Re: prvýkrát pri bicykli

Pon 21.12.2009 16:47

denyho slniecko píše:
Amaguk píše:o tom, ako ucit psa tahat, je tu toho napisaneho celkom dost, takze popozeraj v temach tejto sekcie
a ak nenajdes odpoved, tak postaci, ked sa budes pytat len v jednej teme :no:

dobre zapamatam si. ja som myslela ze ak sa spytam vo viacerych temach ze skor dostanem odpoved a nemam to tu este vsetko zmapovane tak idem hladat


Až tak veľmi ti to súri, že odpoveď potrebuješ prinajlepšom hneď? Či začneš trénovať už zajtra alebo až za týždeň to už je jedno, nemáš sa kam ponáhlať. Preštuduj a až potom keď ti nebude niečo jasné tak sa spýtaj :ahoj:

Re: prvýkrát pri bicykli

Štv 19.05.2011 9:05

Prepáčte, ak je tu už odpoveď na túto otázku, nemám momentálne čas čítať celú tému :hi:.

Chcem sa spýtať, že keď chodíte so psom na bicykel, tak o čo máte priviazaného psa? Ja som si vždy myslela, že pes sa priväzuje vpredu o tú tyč, vlastne o kormidlo (nepoznám presne cyklistickú terminológiu), ale teraz nedávno som čítala v jednom článku venovanému psím športom, že pes nemá byť nikdy priviazaný o bicykel, ale vždy o psovoda prostredníctvom amorizačného vodítka či šnúry o sedák/dogtrekkový či joggingový pás. Je to prosím pravda?

Fakt je, že keby fyzicky silnejší pes, čo môže byť hociaké veľké alebo aj stredné plemeno, zrazu mykol do strany, tak sa stočí kormidlo a človek sa vysype, čo môže na ceste s autami znamenať aj smrť. Je to z tohto dôvodu či aj pre niečo iné?

Kúpila som si totiž svoj prvý bicykel (trojkolesový, lebo ja nemôžem mať dvojkolesový), a keď sa na ňom naučím jazdiť, tak by som chcela chodiť občas na výlety aj so psom, pričom si to predstavujem tak, že kým bude vládať a chcieť, tak by bežal pri ňom či pred ním a keby už nechcel alebo nevládal či by nebolo vhodné počasie (napr. príliš teplo), tak by som ho buď viezla vzadu v košíku (menšieho psa) alebo ťahala v prívesnom vozíku pre psa či dieťa (väčšieho psa), ktorý si kúpim, keď našporím peniažky.

Re: prvýkrát pri bicykli

Štv 19.05.2011 9:13

starr, ja osobne, keby som chcela takto chodit so psom v podstate "len" na vylety a teda nemas extra sialeneho psa, tak by som skor uvazovala nad bocnym vedenim psa. to byvaju aj take drziaky na voditko, co sa pripevnia na bok bicykla a eliminuju nejake trhanie psom
tuto som take nasla akurat (aby bolo jasne, o com hovorim :smile: ): http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11278207

Re: prvýkrát pri bicykli

Štv 19.05.2011 9:21

Ten časopis bol český, však? :lol: Česi dosť často upinaju psa o seba. Ale v zásad eje jedno, či o človeka alebo o riaditka, každému to vyhovuje inak. My beháme a pretekáme na riaditkach. Také, že "musí" byť o niečo konkrétne neexistuje.

Na také to vychádzkové vodenie psa suhlasim s Wer. Jednoduché, držať vodítko psa v ruke, chodili sme tak už ako decká na cvičák. Ak nejde vyslovene o zapriahanie psa a plnohodnotné ťahanie, potom štýly úchopu nemusíš riešiť. Fakt len sa zamyslieť, ako to najviac vyhovuje tebe / vám. (čo uvidíš zasa len dla toho, ako sa k veci bude stavať pes)

Re: prvýkrát pri bicykli

Štv 19.05.2011 9:39

Wer: Díki, ten držiak vyzerá zaujímavo. Trochu divne, ale tak ak by to malo účinok :smile:. A čím to vlastne je, že to má taký účinok, že to eliminuje prípadné myknutia psa?


Offca: Veru, český :joint:. Uvidíme, čo na bicák povedia psy a ako to celé bude, budem skúšať rôzne možnosti "záprahu". Ešte si tu niekde v inej téme musím nájsť návod ako naučiť psa ťahať pred bicákom alebo aj vedľa neho, lebo medzitým som prečítala celú túto tému a tu ništ :lol:.

Re: prvýkrát pri bicykli

Štv 19.05.2011 9:46

starr píše:Wer: A čím to vlastne je, že to má taký účinok, že to eliminuje prípadné myknutia psa?


no asi ta pruzina.. :nwm: i ked asi, ked sa rozhodne nejake teliatko, ze ide, tak pojde aj s cyklistom... :lol:

Re: prvýkrát pri bicykli

Štv 19.05.2011 9:52

Niečo na túto tému by mohlo byť v korčule (bike) a pes, možno aj v psích záprahoch alebo dogtrekkingu (upratujem, triedim, ale pomaly :hi: ) Niekde si pamätám úplne presný návod, ako rozťahať psa, síce sa týkal tuším dogtreku, ale niekde to bolo.
V zásade ono sa to pes nejako úplne naučiť nedá podľa mňa - musí to mať aspoň čiastočne v sebe a chcieť. Môžeš ho naučiť, aby bežal pred bikom, ale ak nechce, ťahať nebude. A vtedy by som ho asi radšej učila behať vedľa biku, je to praktickejšie. Uvidíš čo povedia psiská na bike :smile: V každom prípade ale treba naučiť nikam nešklbať. Ja to mám v tomo jednoduché, psi blázni, iné než beh ich nezaujíma, výnimkou sú len srny a na tom mám jediné riešenie - držať sa zubami nechtami :heh:

Re: prvýkrát pri bicykli

Štv 19.05.2011 10:06

Tak ja myslím, že asi viem, ako to bude vyzerať u nás :joint:. Veľké suky to asi moc zaujímať nebude, jedna nebude vládať a druhá by ma stiahla ako dinosaurus muchu na šnúrke, takže jediný schopný bude asi malý Dinčík, ten má pohyb rád a pri jeho hmotnosti okolo 8,8 kg mi pri jeho prípadnom myknutí alebo zaváhaní nehrozia fatálne následky. Cane cosro by som nechala bežať akurát tak na nejakej spevnenej poľnej ceste na voľno, tam to nemá zmysel ju priviazať o mňa alebo o bicák, teda pokiaľ mi je život milý :heh: :haha:. Ešte mixnutá labra Lea by sa dala, ale to až keď budem mať ten cyklistický vozík, pretože dlhšie ako nejakých 5 minút vládať bežať nebude, tak ja si ju budem pekne ťahať ako noblesnú dámu v prívese v tieniku, ona si to zaslúži :lol:.

Re: prvýkrát pri bicykli

Štv 19.05.2011 10:17

Vládať - nevládať - to je predsa vec kondičky, nie? Ja som s malou Gili začínala na 500m. A pridávali sme postupne. Až so mnou odbehala a odťahala 5 km :smile: A čo sa týka toho stiahnutia - jadzila som s 2 zapriahnutými huskami, ktoré bez akýchkoľvek problémov utiahnu dvojnásobok mňa... Však o to ide pri ťahaní :no: Len treba psa naučiť, ako sa má správať, keď ťahá (to sa učí najprv bez biku, na vlastných nohách má predsa len človek väčšiu stabilitu).
Odoslať odpoveď