prvýkrát pri bicykli

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Baarbora » Pia 10.10.2008 10:37

ja som premyslala nad tym postrojom, uplne obycajsky sa mi prilis nepozdava. Ten sled sa mi zda, ze je tam vela popruhov, kym by som to namotala na psa, tak by bola aj tma :ach: zas ten faster sa mi paci velmi, ale co som nasla na nete, konkretne takytok http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=564 ale tam sa mi zda, ze je ten otvor na hlavu prilis maly a obavam sa, ze by mohol skrtit :nwm: resp. nie skrtit, ale ze by to nemuselo sediet
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Poca » Pia 10.10.2008 11:13

:lol: o toho psa nenamotavas, to je pospajane, len to navlecies na krk, potom prestrcite labky cez spravne dierky a ide sa.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Amaguk » Pia 10.10.2008 11:29

Baarbora píše:ja som premyslala nad tym postrojom, uplne obycajsky sa mi prilis nepozdava. Ten sled sa mi zda, ze je tam vela popruhov, kym by som to namotala na psa, tak by bola aj tma :ach: zas ten faster sa mi paci velmi, ale co som nasla na nete, konkretne takytok http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=564 ale tam sa mi zda, ze je ten otvor na hlavu prilis maly a obavam sa, ze by mohol skrtit :nwm: resp. nie skrtit, ale ze by to nemuselo sediet


na tvojho psa bude asi lepsi ten faster, no samozrejme, treba psa presne zmerat, aby mu postroj sedel

sled postroj sa okolo psa nenamotava, ale normalne oblieka :smile:
tu je k tomu aj instruktazne videjko: http://www.dogsled.com/mushing/index.html
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 10.10.2008 14:32

Inak ako kukám, že som dobre zaradila svoj príspevok o neúčasti na víkende... :pac:

Barborka: aj do sledu, aj do fastera sa oblieka rovnako jednoducho. Inak ja som prvý raz ten sled obliekala tak, že by sa jeden pocikal od smiechu a týmto chcem verejne vyjadriť hlboký obdiv nad trpezlivosťou môjho psa :jop:
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Pia 10.10.2008 14:44, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Baarbora » Pia 10.10.2008 17:52

Dakujem vdacne za rady. Je fakt, ze sa tie velkosti daju prisposobit,dodaju aku chcem. Ten faster sa mi ale paci viac ako sled :hi: nejako sa mi proste to prekrizenie na chrbte nepaci a zda sa mi to neprakticke-necechra to moc srst?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Amaguk » Pia 10.10.2008 18:00

kratsie-srstych to asi derie, ako pise Ulfica, preto aj vymysleli tento iny druh

psom s dlhsou/hustejsou srtou to nevadi
Nas Dezo v postroji s dezovskym vyrazom v xichte :lol:
Obrázok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Pia 10.10.2008 18:50

no a nebude ten faster práveže drať psa po bokoch? neviem, mne akosi prichádza nepraktický a bojím sa toho, že by to Megici vyšúchalo tie boky, už teraz má 4 chlpy v 5 radoch a čo ak potom z nej urobím naháča?
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Offca » Sob 11.10.2008 15:01

Nyssa píše:už teraz má 4 chlpy v 5 radoch a čo ak potom z nej urobím naháča?


Budeš ladiť nový postroj k novému oblečku na zimu :ach:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Sob 11.10.2008 15:09

heeej kúpim jej overal aj s kapucou :haha:
ale ako tak pozerám, šúchať ju bude aj sled...do pekla ja vôbec teraz neviem čo mám robiť a čo kúpiť :help:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Pon 13.10.2008 9:22

Faster postroj som videla tento víkend - psiská vyšúchané neboli, práveže ho mali skôr na tých krátkosrstých. Dodám aj foto, niekde zajtra. (teda dúfam, že to na nejakej foto mám...).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Uto 14.10.2008 8:19

Klasický sled v plnom zaťažení
Obrázok

A faster v akcii:
Obrázok Obrázok
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Uto 14.10.2008 8:40

neskoro už som objednala klasický sled :ua: inak rozdiely sledov GIGANT a COLORADO z www.zerodc.cz je len ten, že gigant je trochu pevnejší a jednofarebný a colorado je farebný a nie je až taký pevný :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Uto 14.10.2008 8:51

No ja mať veľkého hafa, tak asi taky beriem sled :smile: Pri tom fasteri sa trochu bojím, či sa to nebude na krku posúvať hore a škrtiť. Aj keď na fotkách vyzerá, že držia dobre. Ufidíme, na jar dávam šiť, tak potom poreferujem :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod dalmatinka » Štv 16.10.2008 9:08

ja chodim so psinou pravidelne na cyklotury,po hlavnej ceste ideme asi 400 m ,kde ide pekne vedla bicykla a potom sa dostaneme na polnu cestu,kde ju pustim a spolocne si vychutnavame prirodu :hi: tak mi to vyhovuje najviac,lebo po tom betone teda nic moc pre psa :nie:
dalmatinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Levice

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.10.2008 13:58

ja chcem začať s malým nejak od jari bikovať..dnes sa zoznámime s bicyklom asi..aby mi po ňom potom nevrieskal :pac: som zvedavá,či ho to chytí..aspoň by sme mali niečo na vybitie bateriek
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy