prvýkrát pri bicykli

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Catqa » Štv 09.04.2009 11:36

Aj my mame za sebou prvy "trening". Tiez len na dvore, napr som si mala dula na pravu stranu, seba na lavu a kraali sme obe vedla biku. Par koliecok-fain. Potom som skusila nasadnut a posuvala som sa nohami- pes stale na pravej strane, naprv sa trosku vzprela, ale potom cupkala krasne. Skusila som teda zrychlit, stale v pohode. Ale stale som pokakana, aby mi nevbehla pod koleso. Mozno sa s nou dnes pojdem skusit prejst aj s bikom po ulici, co to urobi v menej znamom prostredi :nwm:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod vavrena » Štv 09.04.2009 13:11

Catqa, držím palce :smile: . Neboj, pôjde jej to. A ako to skúšaš? My sme sa učili tak, že pes bol po pravej strane, držala som vodítko nakrátko v pravej ruke a druhá ruka na volante bikeu. Takto nie je šanca, že pes zdrhne do kolesa, lebo pudel je ľahký, jednoducho potiahneš hore a doprava a ďalej uvoľníš. A keď pôjde rovnomerne a ty sa budeš môcť na ňu spoľahnúť, položíš na volant obe ruky, vodítko však musí byť len tak povolené, aby si ju neťahala, ale nemalo by prevísať viac ako po jej kolená.
Inak ja musím prezradiť, že keď bol Herbo taký krpatý, a nevládal, tak som ho nosila pod pazuchou, druhá ruka na volante :pac: . Kým bol maličký a nemal kondičku, zúfalo som túžila po detskej sedačke :heh: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Catqa » Pia 10.04.2009 10:48

Vavrena, kym sme sli obe pesi, tak klasicky voditko omotane okolo ruky, ked som nasadla, navliekla som ho na korman, lebo som mala istotu ze sa nic nestane, sli sme krokom. Ale vonku by som ju urcite drzala, myslim ze riadit bike jednou rukou nemam problem. Na zaciatok si urcite zvolim daku lahku trasu, kde nebude vela vzruchov a bude dobra cesta, asi skusim hradzu neskor vecer, ked tam uz nie je tolko ludi. Zatial to skusame na dvore a odhodlavam sa na ulicu. Je to kludna jednosmerka, auto prejde len obcas...drzte palce, nech prideme obe zdrave, mamina ma z toho krce a protestne zatvara oci :aaa:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Saoirse » Uto 14.04.2009 8:19

Aj ja s mojim kokrom sme zacali s bicyklom ... zhruba pred mesiacom. Teraz sa s nim snazim chodit bicyklovat kazdy piatok a sobotu, lebo cez tyzden na to vobec nemam cas kvoli skole. Horsie je, ze mame moznost ist len po asfaltke, ziadna polna cesta tu nie je, takze sa chodime bicyklovat za dedinu, kde je maly potocik, tam sa schladime a ideme domov :lol: . Len ma vytaca, ze tam stale chodia blbci na stvorkolkach, hlavne, ze je tam vycapeny zakaz :hmm:

Catqa, to zvladnes :no: Nasi mali tiez najprv nervy v kybli, hoci od nas je to fakt len "za domom", ale musim prechadzat naokolo cez ulicu :ua: Ked som sla prvykrat, ani som ho netrenovala, ale rovno sa slo na vec. Cez dedinu som ho udrzala po lavej strane, napravo bicykel a zvladli sme. Akurat ze nemozes ist uplne pri kraji, lebo potom ti bude vsetko nuchat a nikam sa nedostanete. Neodporucam mat hava po druhej strane smerom do vnutra k ceste (ak nejdes po chodniku). Nam prebehla cez cestu macka a v pohode kracal dalej, len vytrcil usi, horsie bolo, ze psy odvedla nonstop stekaju, ale aj tych sme si zvykli odignorovat. Chce to len cas :ahoj:
Saoirse
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Trnava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Catqa » Uto 14.04.2009 19:44

Dnes prvy krat seriozne pri bikuuuuuuuuuuuuuu :jupi:
Na ulici, najprv s mojimi obavami len pesi obe. Potom som vysadla a pomalililinky sme s apohli, na co mi moj pes venoval jeden otraveny pohlad "rychlejsie to nejde? :ua: " a tak som pomaly zrychlila...takaaaa bola slata. :jupi: Spravala sa uplne ako pri korculiach. Isli sme rychlejsie aj pomalsie, vzdy sa krasne prispôsobila :jupi:

Len teraz predcedcte moja mamu, ze nemam v plane zabit si psa :ua:
Ked som ju volala nech sa ide pozriet, ako jej to krasne ide, povedala ze sa nebude pozerat, ako nicim psa, zabijem seba aj ju a uz vidi ako to cele dopadne :ua:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Kikz » Ned 14.06.2009 14:45

Neviem či sa to tu už niekto niekde pýtal alebo pod. ale nieje náhodou zakázané chodiť so psom pri bicykli? :ua: ja som s našim Corim chodievala na korčuloch pravidelne až kým ma v máji nechytili policajti s tým že za to je pokuta :ach:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod AlicaGGG » Ned 14.06.2009 18:23

Border-cori píše:Neviem či sa to tu už niekto niekde pýtal alebo pod. ale nieje náhodou zakázané chodiť so psom pri bicykli? :ua: ja som s našim Corim chodievala na korčuloch pravidelne až kým ma v máji nechytili policajti s tým že za to je pokuta :ach:


kym ta nechytia tak to zakazane nie je... :ha: len ty to mas horsie ze ta uz chytili :jazyk:
ja som isla uz velakrat s havinou na bicykli okolo policajtov a este sa mi aj uhli :heh:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Pon 15.06.2009 8:19

A prečo by to malo byť zakázané? :nwm: Teda ak s ním nejdeš po ceste, to by som ešte pochopila.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Offca » Pon 15.06.2009 8:34

Ak sa nemýlim, tak tento zákaz patrí do novôt cestného zákona. :yes:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod AlicaGGG » Pon 15.06.2009 13:19

aj ja som to tak myslela -ked ides po ceste so psom :lol:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod vavrena » Pon 15.06.2009 13:30

Je zakázané viesť pri bycikli psa alebo iné zviera. Nič nie je písané o tom, že pes nemôže ťahať, teda že ho nevediete, ale je ťažným zvieraťom :no: . Na toto by som sa vykrútila ja, a nech by mi skúsili dať pokutu za to, čo v zákone nie je. Ako mi dokážu, že pes neťahá? Aj keby bežal popri bicykli :nwm: .
Majú psy postroje? Majú. Ťahajú? Ťahajú. Tak wtf?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod AlicaGGG » Pon 15.06.2009 16:01

presne :jop: :ha:
alebo sa da povedat ze ja nevediem psa ale on mna :fizel: :heh:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod elfinka » Pon 15.06.2009 16:03

Myslím že tam to nie je vyslovene diskriminácia psov, keďže v tej istej vete sa spomína aj nedržanie riaditiek, vedenie iného bicykla a pod. Proste človek má mať ruky na volante, a potom je všetko v poho, takže psa zapriahnutého o bicykel resp. uviazaného o človeka sa to netýka.
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Kikz » Uto 16.06.2009 19:55

Dnes som s Corim bola aj ja na bajku :lol: ...ale to len tak v našej dedine musela som ísť ku ujovi po ocov bajk čo si tam minulý týžden nechal a nikomu sa poň nechcelo ísť :lol: tak som sa poň vybrala ja pešo so psom a nazad na bajku... a celkom pekne mi šiel (až kým nezbadal iného psa samozrejme :lol:) ale aj tak sa lepšie cítim na korčuloch, som si viac istejšia ako na bajku.... tam musím strážiť psa a volant, na korčuloch len psa ...a chcem sa s ním keď bude teplejšie vybrať o dve dediny ďalej k rieke... dúfam nám to vyjde :lol: ja už som uvažovala že sa vyhovorím, žee keď som na korčuliach, automaticky som považovaná za chodca (-keďže na korčule nepotrebujete ani prilbu,,,teda vraj :lol: ) a chodec predsa psa viesť môže nie? Neviem prečo ma vtedy zhúkli aj za korčule :ua:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod dana033 » Uto 16.06.2009 20:08

Aj ja som bola dnes prvý krát na bicykli so psom, išiel docela fajn (na moje počudovanie). Ale domov som prišla s odretým kolenom a lakťom :ua: . Okolo išiel niekto so psom, ja som zastavila že nech prejdú, ale môj hlúpy pes sa za ním tak trhol, že ma zhodil aj s bicyklom :hmm:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy