prvýkrát pri bicykli

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Kača » Str 19.03.2008 15:37

Ja som bola včera prcýkrát s ňou na bicykli, a dopadlo to dobre.. teda, vobec neťahala, a naopak, bola pomalá!!! na prehádzkach, ak može, tak ťahá a lieto a stošesť, a tu šla max. klusom, viac nie, fakt! :ach:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Poca » Štv 20.03.2008 8:54

Bradacka to tiez robila, ale naschval, aby som ju pustila z voditka a ked som ju pustila, tak som nemala sancu ju dobehnut ani z kopca..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod tera » Uto 22.07.2008 16:40

no ja nemam problem musi byt vycviceny a dostatocne stary moj 1x mal asi 4,5 mesiaca to bola skuska velice zle dopadla ale teraz akurat som to ratala ovlada okolo 30 povelov tak to neni problem vacsinou pri maminej skladacke :lol: ale o to by neslo 2x som s nim isla ked sa staval maj mal 6 mesiacov (mame ho od novembra) a nechcelo sa mi sit s nim peso domov tak som si pozicala kamoskinu skladacku a uz som ficala ale to pouzivam len ekd ho treba rychlo uhnat pred cestou autom a pod. staci mu 20 minut a je out :hafan: :hafan2: :dunco3: :1: :4: :2:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Vikiki22 » Štv 24.07.2008 16:32

Ja som tiež chodievala na bicykli s mojím NO, ale raz sme nepekne spadli, keď pred nás vybehol ,,vyhúlený´´ pes a odvtedy ho neviem naučiť späť k bajku. :ua: Sa ho bojí. Ale možno je to aj lepšie. Aspoň s ním nemám problémy, že by mi vbehol pred bicykel na ulici. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Betka » Štv 02.10.2008 17:03

Poca píše:Zeny (alebo muzi), skuste nafotit detail postroja, nech doma nejaky spravim, teraz mame len taky na stopovanie a obranu..


Mne to tiež dneska napadlo vytvoriť si postroj, lebo mám roztrhnutú stopovačku. Postrojček sa zíde či pri biku, alebo do snehu (sánky :ha: )
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 03.10.2008 12:43

Nemyslím, že je dobré vyrábať si vlastnoručne postroj, pokiaľ s tým človek nemá prax a nezažil na živo ako sa postroj chová v ťahu. Zle sediaci postroj, aj v detaile, môže narobiť kopu škody. Kúpa postroja nestojí až taký mailant. :no:
Iste, že ani pri kupovanom postroji nemôže mať človek 100% istotu, že pasne, ale môže namerať psa, odfotiť a predajca väčšinou rád pomôže.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Betka » Pia 03.10.2008 13:09

No postroj už mám vyrobený.

V budúcnosti si normálny postroj kúpim, ale zatiaľ mi len tak so srandy tento stačí, sedí jej. Urobila som jej ho skôr voľnejší (voľný :ha: ) ako "na tele".

Fotky:

Detailné:

Krk: Obrázok chrbátik: ObrázokA zadošek :ha: : ObrázokTakto je vyriešené pripínanie na vodítko: ObrázokObrázokA celok: ObrázokObrázokObrázok

:ahoj:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 03.10.2008 13:17

Vyzera zaujímavo, len by som dala ruku do ohňa za to, že jej to pri ťahu obderie podpažie. Skús upraviť tak, aby sa na bruchu rozdvojoval neskôr ako tesne pod lazuchami, ale aby netlačil na rebrá. Ešte skontroluj, či jej to "V-éčko" čo má na hrudníku pri ťahu nevybiehalo nad hrudnú kosť a netlačilo na priedušnicu. :smile:
Obrázok
môjmu je ten postroj trochu veľký, ale všimni, že sa to na hrudníku rozdvojuje až niekde tam, kde sa končí spoj rebier a popruhy sa na chrbát dvýhajú nie pod pazuchami, ale niekde v strede rebier.
Bože, dúfam, že si pochopila tento krkolomný popis. :hi:
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Pia 03.10.2008 13:23, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Betka » Pia 03.10.2008 13:23

Díky moooc za radu, ešte dnes jej to upravím. :yes: . Papa

EDIT: Pochopila :lol: . Offtopic: Tešíš sa na zimu? Ja strašneee :aaa:
Naposledy upravil Betka dňa Pia 03.10.2008 13:24, celkovo upravené 1
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 03.10.2008 13:23

ešte som šupla do predošlého príspevku foto. kuk. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Str 08.10.2008 10:11

prosím o pomoc, chcem kúpiť postroj - bude len na bike a sánky, menej na bežky a vyberám medzi týmito dvoma:
http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=105
http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=106

viete mi povedať aký je medzi nimi rozdiel?

díky
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Str 08.10.2008 11:39

Povedala by som, že vo farbe :smile: Aj vodítka majú takto rozdelené - napr. gigant je obyč, jednofarebné, Colorado je tak krásne vyšívané. A aj cena za vyšívané je tuším trošku vyššia. Ale sú naozaj krásne :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Str 08.10.2008 12:54

neviem, ci len vo farbe, lebo aj gigant mozes kupit vysivane a colorado aj jednofarebne
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Str 08.10.2008 12:56

Ak ma oči neklamú, tak je rozdiel v strihu. ja by som im zaslala miery psa a forografiu a babo raď :lol:
Oni šijú aj na mieru, takže myslím, že budú ochotní poradiť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Str 08.10.2008 12:58

aj mne sa zdalo, ze je tam rozdiel v tom strihu, ale kedze sa do toho nejak nevyznam, tak som chcela poradit, co je lepsie, ale asi im tam znovu napisem, boli zlati, pisala som im o jednej v noci a doobeda som mala od nich uz mail s odpovedou :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy