prvýkrát pri bicykli

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Str 08.10.2008 13:00

Ano, oni sú veľmi komunikatívny. To je vždy vabank takto kúpiť po nete bez skúšania. My sme museli upravovať (došívala som polstrovanie) a tiež sa mi zdá, že ten strih nemáme celkom ok.
Nad tým Faster si nerozmýšlala? On sa mi ale zdá cez hruď strašne široký.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Str 08.10.2008 13:07

nie nerozmyslala, nejak sa mi nepozdava, ale ak mi das vhodne argumenty, tak sa mozno dam presvedcit :no:
ono tak ci tak chcem zaslat megicine rozmery a dat to usit na mieru, takisto aj voditko s amortizerom 3 m, len som chcela poradit, ktory postroj z tych dvoch je lepsi co sa tyka strihu, mne ako laikovi sa viac pozdava ten gigant
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Str 08.10.2008 13:12

Tak ano, klasika je klasika. Ja som začala uvažovať o Faster z toho dôvodu, že tie popruhy sú mäkké a široké a nejdu cez chrbát. Strih sa mi vidí stabilnejší,teda nemal by sklzávať po chrbte psa na bok. Ešte k tomu v nich jedna musherka odjazdila 500km závod v pohode.
Chcem to skúsiť a dám ti potom vedieť, ako to dopadlo :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Str 08.10.2008 14:22

oki daj potom vedieť, ale ja idem objednávať postroj už budúci týždeň, no ale veď potom sa zídu aj dva, keby som kúpila ďalšieho blázna domov :aaa:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Amaguk » Str 08.10.2008 14:26

Ulfheiðr píše: Ja som začala uvažovať o Faster z toho dôvodu, že tie popruhy sú mäkké a široké a nejdu cez chrbát. Strih sa mi vidí stabilnejší,teda nemal by sklzávať po chrbte psa na bok. Ešte k tomu v nich jedna musherka odjazdila 500km závod v pohode.
Chcem to skúsiť a dám ti potom vedieť, ako to dopadlo :smile:


nejako si ten faster neviem na psovi predstavit...nebude mu to drhnut na bokoch?
nemas nejake foto, ze kto ho pouziva?


Ulfheiðr píše:Ak ma oči neklamú, tak je rozdiel v strihu. ja by som im zaslala miery psa a forografiu a babo raď :lol:
Oni šijú aj na mieru, takže myslím, že budú ochotní poradiť.


jak divam, tak divam, ale rozdiel v strihu nevidim, podla mna su oba klasicky tazny sled postroj

Nyssa, zrejme je tam hlavny rozdiel vo vypracovani a pouzitom materialy, ale asi bude najlepsie sa s touto otazkou obratit priamo na vyrobcu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Str 08.10.2008 17:29

jj napišem im zajtra keď sa vratim z práce a pomeriam to moje dilino :ach:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 09.10.2008 12:00

Amaguk: tu som, našla akčné foto Faster http://samota.mushing.cz/2007/30Piandel ... erski.html len sa mi vidí, že tomu prednému to nejak moc vybieha na krk.

to asi všetko zaleži na psovi. Po mojom ten sled klže z ľava do prava jak nič. Ale menší mať nemohol, lebo už by mu to bolo na krku malé. On má veľký krk a krátky chrbát. Takže sa mi toto ušité na mieru zdá ako super vec. Hlavne ho strašne irituje na chrbte to x-ko, dráždi mu to kožu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Baarbora » Štv 09.10.2008 18:42

povodne som chcela zalozit novu temu, ale uplne nahodou som zistila, ze podobny "problem" sa rozobera aj tu. Ide mi o tu kolobezku. Sused z dediny ma samojedov a venci ich na kolobezke. Ja som povodne chcel bicykel, ale ten moj nie je v stave, ze by som s nim mohla chodit so psom( napriklad funguje len predna brzda aj to len tak, aby sa nepovedalo), necitim sa na nom bezpecne ani bez psa. Tak som vymyslala, ze by som skusila kupit kolobezku. Peso potrebuje aktivnejsie vychadzky, ja na behanie moc niesom a krokom sa az tolko nevybeha. No ale pozrela som tak jednym okom na kolbezky, a cena 7-8 tisic sa mi zda fakt dost, to uz mozem mat novy bicykel, ze....To su take ceny bezne za tie dve kolieska :oo: u nas su cesty tvrde, po horach s tym behat nebudem, "pobrezie" hrona je strkove, ale fajnove cesty,maximalne po nejakych polnackach s tym budem jazdit, to by stacila mozno aj tak lacnejsia varianta za 6, ale aj to mi pride hrozne moc. Neviete o nejakych rozumnejsich cenach?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Amaguk » Štv 09.10.2008 19:37

u nas asi tazko najdes nieco za lepsiu cenu, skor sa skus informovat v Cechach, priamo u vyrobcov...
na kolobku ale musis mat fakt dobreho tahaca, a v dobrej kondicii, lebo tam prakticky tomu psovi nemas ako pomoct, resp. len minimalne...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 09.10.2008 20:00

Za 7 sídce môžeš mať nový bycikel, ale dlho sa z neho tešiť nebudeš. Bohužiaľ, tieto veci sú u nás strašne predražené. Bike, čo stojí za reč pod 10 nejde, kolobky tak isto. Aj čo som v ČR kukala, tak to bolo okolo 13 taká, čo za niečo stála (komponenty, prevedenie, tlmenie...).
Ak máš ako, tak tieto veci sa naozaj opaltí dovážať z USA. :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Baarbora » Štv 09.10.2008 20:51

no ja sa za nechcem tomu venovat nejako profesionalne, ani nie kazdy den. Nemam krajinku v okoli na to, aby som denne slapala 10km, maximum bude tak 5km... Proste chcem len nieco s cim vyvencim psa v rychlejsom tempe. Nieco z coho sa da rychlejsie zoskocit, co sa da "prehodit cez plece" ked nebude zjazdna cesta, nieco co mi nebude zavadzat ked budem potrebovat rychlo zastat a drzat psa trochu pevnejsie( napriklad pri radosteni z dialky na kamosa ), no kolobezka by bola proste uuuuplne idealna, ale 8 litrov viem minut aj lepsie. Boooze, kde su tie casy ked som v ´96 dostala horskeho admirala za 8 a nebyto toho, ze brzdy moc nekooperuju( ale stacilo by ich spravit, ale nikto sa k tomu nema) by bol komplet pojazdny :ach:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Lucifer » Štv 09.10.2008 21:04

Ja som inac rozmyslala aj nad tymto... :no:
http://www.baron.cz/pes/drzak-na-kolo-pro-psy-249-k-KP000009-X000760-X000767.html
Mate niekto s niecym podobnym skusenosti?
Na bike som si na Bibino odporucanie kupila tieto voditka...http://www.baron.cz/pes/strecove-voditko-2232-k-X000224-X000260.html, ale rozmyslam aj nad tou hornou konstrukciou... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Poca » Pia 10.10.2008 7:12

S tou hornou konstrukciou by som to nikdy neriskovala. Ked potiahne do boku strepem sa, ked do predu strepem a alebo mi vojde pod koleso, ked zastane na potrebu nestihnem si to vsimnut. Myslim ze ked je predo mnou mam to trochu viac pod kontrolou (aj ked minule som zistila ze nie uplne. au)
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 10.10.2008 8:54

No, už to nejde. Som aj mamičke vravela, že nič a ona nemôže zase z roboty skoro odýsť a tak ďalej. Zrejme, keď ma už tretí krát niečo primälo tam neísť, tak nám to nieje súdené, nemusíme mať všetko :smile:
V každom prípade užívajte víkendu :jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Amaguk » Pia 10.10.2008 9:23

Ulfheiðr píše:Amaguk: tu som, našla akčné foto Faster http://samota.mushing.cz/2007/30Piandel ... erski.html len sa mi vidí, že tomu prednému to nejak moc vybieha na krk.

to asi všetko zaleži na psovi. Po mojom ten sled klže z ľava do prava jak nič. Ale menší mať nemohol, lebo už by mu to bolo na krku malé. On má veľký krk a krátky chrbát. Takže sa mi toto ušité na mieru zdá ako super vec. Hlavne ho strašne irituje na chrbte to x-ko, dráždi mu to kožu.


jj, velmi zalezi na psovi, x-sled je dlhodobo osvedcena klasika na "klasickych" severanov, tieto nove typy postrojov, asko si tak vsimam, sa zase vyvijaju najma pre ESP, stavacov a dalsie kratkosrstejsie zavodne psi
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy