prvýkrát pri bicykli

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Ned 26.10.2008 11:55

tak teren prehladny je, ale tak bojim sa zatial, lebo ona leti ako psychopat a zrazu jej strihne a obzrie sa ci idem za nou alebo proste vzdy nieco vyvedie, na snuru pozor davam, prave preto ju brzdim, predsa este len zaciname, tak radsej pomalsie, nechceme sa zabit :lol: a hlavne kym nebude vediet poriadne povely, tak budeme davat pozor :smile: ale aj tak je to super pocit, takto "letiet" na biku :heh:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 26.10.2008 15:02

Hm, keď sa strháva, tak pozor na úraz. Nechceš si tie povely radšej dopilovať pri behaní, ako na biku? Viem, že je to krásny pocit takto letieť, ale nieje krásny pohlad na dolámaného psa. Nemáte sa kam ponáhlať, takže možno by som to riešila takto. Máš väčšiu kontrolu nad psom a menšiu pravdepodobnosť, že zrazíš psa :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Ned 26.10.2008 15:20

no povely cvičíme na každej prechádzke, zatiaľ beháme na bicykli len na známej ceste, takže už poznám každú zákrutu a smer sa mení len 2x a tam ideme pomaly, ona zase 100% ovláda stoj a pomaly, takže nie je to až také strašné, jedine to, že sa z času na čas otočí, ale pri tom beží ďalej, zo začiatku sa strhávala na každý zvuk brzdy, všetkého, teraz je to už lepšie, si zvykla...inak včera som ju prvý krát nechala ísť tak rýchlejšie, aj to len na chvíľu, bojím sa hlavne aby som ju nepreťažila, predsa ešte to robíme krátko, ale v utorok sa chystám na inú trasu, kt. tiež poznám, ale na biku som ešte nešla, tak som zvedavá, je to celkom dobrá rovinka, s miernymi kopčekami
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Uto 11.11.2008 11:59

Tak máme aj my za sebou premiéru :smile: Večer som vytiahla von bike, zapriahla Gili a skúsili sme to. Zatiaľ som bežala popri biku po vlastných. Gili šlapala super, hrkajúci bike za zadkom vôbec neriešila. Bežali sme len kúsok, tak 100-200 metrov, na úvod úplne stačí. A to dokonca po lúke bez cestičky. Ani raz nezaváhala. :jupi: Idem si zháňať prilbu a pomaličky budeme pokračovať s tréningom. Na jar dáme ušiť postroj a huraaaa naplnoooo :lol:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 11.11.2008 13:51

:jop:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Owecka753 » Ned 16.11.2008 15:52

ja som vcera bola s tobym na bicykli..isie krasne,az nato kym nezbadal psa zastal a ja som sa skoro vysypala :no: ale nato ze siel prvy krat isie uplne super, :lol:
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod drymarchon » Uto 25.11.2008 20:20

nasa prva jazda bola, ked mala lilla asi rok a pol a uplne v pohode, hned pochopila ze nesmie tahat, kedysi pekne behavala ,teraz sa jej moc nechce, okrem toho, ked je niekto na bicykli pred nami. to raz isiel otec s lillou za mnou (na bicykli) a prestal pedalovat a ona ho odtiahla az predo mna (a to ma otec vyse 70 kg + bicykel...). :lol:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Poca » Str 26.11.2008 8:10

My sme sa vcera motali po mestea chceli sme sa ucit doprava a dolava a Brii to nejako neslo a potom som prisla na to ze to JA si to pletiem a hovorim raz tak, raz naopak... Boooze co si ten chudak pes moze o mne mysliet.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Str 26.11.2008 8:53

:heh: Ja som spočiatku tiež rozmýšlala pred každým povelom "boa ako bolo to doprava?" Ale časom sa to zlepší neboj :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Poca » Str 26.11.2008 10:29

no neviem, praveze zo zaciatku mi to islo, lenze teraz uz hovorim vacsinou len Geee, a je jedno kam ideme.. :pac: Mala by ma dat Bria na vycvik
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod AlicaGGG » Str 26.11.2008 21:44

ja to mam tak, ze ked zatacam bicyklom na stranu kde je pes - cize do prava (ked mam voditko v lavej ruke tak do lava :ha: ) tak jej poviem BOČ a ked bocime na moju stranu, cize v podstate ako keby som ju mala potiahnut, aby neisla rovno :ha: tak jej poviem SEM
neviem ci ste pochopili, ale hlavne je, ze to uz celkom chape bella :jop:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod klaudia » Pia 27.02.2009 22:07

moj je sialeny do bicykla ako nahle uvidi ze ideme tak zacne skucat a je taky nedockavy , len sediiet treba on taha jak blazon a konecne uz vie aj poveli do lava a do prava a stoj to hlavne :lol: chudak len raz mu prislo zle, sa pretazil :ua: esteze ma postroj inak by sa zadrhol :smile:
klaudia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Catqa » Sob 28.02.2009 21:47

Uz v lete som nad tym uvazovala, ale hafica bola prilis mala. Ale asi by som mala najskor polozit otazku: Myslite ze v lete rokapol stary stredny pudel by mohol bezat popri biku? Teda, nechcem aby tahala, len by som s nou chcela skusit kratucku trasu, aby pri mne cupitala, kedze ju unavit je fakt zataz na mna.
Napadlo mi, ze to zacnem skusat tak, ze si ju normalne chytim za voditko a pojdeme spolu popri biku, neskor nasadnem a budem sa posuvat len nohami, aby mi nepodbehla a neublizili sme si. Minule leto pri mne bezkala na korculiach, to nam slo krasne a aj sa super vybehala. Lenze bike je bike a mam pred tym respekt. Takze vraciam sa k prvej otazke, je vobec mozne, aby toto pudel robil? (citala som prve prispevky o cavalierovi)
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod AlicaGGG » Ned 01.03.2009 17:57

Kat: mozes s pudlom...lebo nema splasteny nos :ha: :ha: :ha:
ja som sa tiez bala prvykrat, ale nasadla som, Bella mi skoro 2krat skocila do cesty (bola na voditku), ale ked som ju par raz mykla, tak pochopila co ma robit a bolo to v pohode... :jop:
len asi s nou zacni chodievat teraz...alebo aspon vtedy, ked nebude moc teplo, aby ti kdesi neodpadla v teple...
(ja som tak chodievala v lete na biku v 30°C horucavach - 2 + 2km - dost rychlo, a potom som sa cudovala, ze co nevladze a preco sa boji, ked vyberam bike...teraz ked sme chodili v zime tak bola uplne v pohode aj ju to viac bavilo)
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Catqa » Ned 01.03.2009 19:14

Aha, tak to pre nos, ja som myslela ze problem je pre male plemeno.
Teraz este zacinat nebudem, vsade je clapkanica, to sa mi velmi nechce. Ale zacnem tak na jar, ked uz vykukne slnko a cesty budu suche. To este nebude ani take teplo, ani zima.
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy