prvýkrát pri bicykli

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Štv 16.10.2008 14:36

Mám rovnaké plány :smile: Teraz na jeseň začať behať a na jar prejsť na bike. Uvidíme čo na tie plány povie Gilina :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 16.10.2008 14:47

no snáď to naše miminká pochytí :ha: tak idem skúsiť,čo povie na bike..že ako sa mu bude páčiť
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Poca » Pia 17.10.2008 6:33

Sunny, Gillina sa cita žilina?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Pia 17.10.2008 7:34

Offtopic: Džilina :smile: Alebo Džil alebo Džili alebo defka otravná alebo tak nejako :ha: Inak oficiálne je to Flying Girl.

Včera som si obzerala trasy v okolí budúceho domčeka - hneď za barákom je obr lúka, po obvode by to malo byť kolo pol kilometra - to mi bude na úvod úplne stačiť. A potom kilometer pešibusom sú vinohrady - tam začneme s tým bikom, na úvod tam mám krásny kilometrový okruh :lol: Jaaaaj, už tešííím, už nech som presťahovaná :jupi:
A ako to robíte na tréningoch? Vždy len pes zapriahnutý, alebo ho nechávate popri biku lietať aj navoľno?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Pia 17.10.2008 7:43

tak ja len teraz začínam, ale najprv ju pustím, nech si trošku pobežká, vyvenčí sa a potom ju zapriaham, ale už posledné razy sa sama pýta a pobehuje okolo mňa aby som ju už pripla o bike :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Poca » Pia 17.10.2008 7:47

Ked chces ist na bikejoring, tak zo zaciatku nemozes krutit. Len nechat Gill co utiahne a ked potiahne, tak ju chval, preto jej musis vybrat velmi lahky teren, ona pochopi ze cim viac taha, tym viac to ide a ze je to spravne. Ale az ked vyrastie :ahoj:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Pia 17.10.2008 8:03

To je jasné, s takým naozaj ťahaním čakáme, kým bude mať ten rok, skôr určite nie :smile: Išlo mi skôr o to, či začať chodiť na bike skôr a nech si len tak sama navoľno beží, alebo počkať do jari a rovno ju pripnúť.
Ale či ma ten prcek utiahne aj s bikom, fuuuu, tak to teda neviem. Asi jedine že by som to skúsila z kopca :smile: Ona inak ťahá velice rada, až moc, takže ju na to asi nebudem musieť nijako ukecávať. Ja budem spokojná, ak proste pobeží predomnou na ako tak napnutom vodítku :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Poca » Pia 17.10.2008 8:34

Ked s nou zacnes teraz budes behat popri biku len tak, tak potom jej nevysvetlis ze doteraz nemala tahat a zrazu ma. Niekde to pisala Ulfica. Si myslim ze potiahne. Skus mierne z kopca aby malo nejaky efekt ze taha. Moja bradacka bola mozno este mensia a tahala (samozrejme vtedy so este netusila ze nejaky bikejoring existuje)
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Pia 17.10.2008 8:47

s týmto som mala problém ja, 3 roky behala pri nohe alebo navoľno a nešlo jej do hlavy, prečo zrazu má ťahať, vždy sa za mnou otáčala, ak som ju chválila, ale pochopila to pomerne rýchlo, nejaké 4 tréningy, lebo mala aspoň základ, Keď sme ju učili ťahať sánky na aportík a už jej to potom šlo aj bez toho :lol: bolo to nádherné, ako ujúkala presne ako severské psy, kym nedostala povel :heh:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Pia 17.10.2008 8:56

Hmm, v knihe Canicross aneb beh s vlky som tuším čítala, že by sa mal pes nechávať behať aj navoľno. A včul si vyber :smile: Ale bike nechám do jari oddychovať a budeme len behať - na voľno aj na vodítku, aspoň uvidím, či to zvláda rozlišovať. A otestujem, koľko vydržia moje chromé kolená... Na bike pôjdeme rovno "v záprahu" - nech ju ani nenapadne primotať sa mi pod koleso. Cez zimu si aspoň poriadne pokukáme okolie a vyberieme trasy :smile:
No keď zvládla bradáčka, zvládneme aj my :ha: Dík za dodanie odvahy :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Poca » Pia 17.10.2008 10:34

Sunny, ty mas tu knihu?? Z coho ty mozes mat chrome kolena?? Velku vahu nenosis, mlada a takto sa lutuje (ale neboj niesi sama :heh: )
Este musim dodat, ze bikejoring je velmi nebezpecny sport, pretoze cloveka tach chyti, ze uz nepotrebuje nic ine len bikejoringovat, takze velmi dobre si rozmyslite, ci to chcete riskovat.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Pia 17.10.2008 12:55

Dobré varovanie :heh:
Jo, knihu mám doma, ale môj názor - ništ moc :nwm: Hodne sa tam píše o pretekoch, kto kde kedy a ako skončil. Niečo o strave, niečo o tréningu, ale väčšinou veci, ktoré som vedela už z Dogfóra. Klidne ti ju na nejakú akcošku donesiem :no:
Offtopic: A OT kolená - veeeeľa jazdenia na koni v poberte s na prd sedom a k tomu tancovanie latina-štandart na vysokých opätkoch :ua: Mám chronický zápal tej blany zvnútra kĺbu, tvorí moc veľa kĺbovej tekutiny, takže kolená mám pernamentne naliate. A keď sa ochladí alebo to preženiem so záťažou, tak au au. Minulú zimu som mesiac ledva chodila... Ale končím so sťažovaním, ono sa to nejako spraví :smile: A pri pravidelnej záťaži to kolená vždy po nejakej dobe vzdali a išlo to :smile: A navyše bike je na chromé kolená :jop: :ha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Amaguk » Pia 17.10.2008 13:00

Jo, knihu mám doma, ale môj názor - ništ moc :nwm:

zdielam tvoj nazor, mna dost sklamala :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Nyssa » Sob 25.10.2008 19:15

tak dnes sme si urobili celkom pekny "okruh" najprv 4 km, potom 20 minut oddych a dalsie 4 km domov, + este ked spocitam prechod peso cez jednu dedinu a cez druhu, no asi takych 11 - 12km. Megusikova maximalka je dnes 28km/hod - sla by aj rychlejsie, ale ja som na to nemala gule :lol: priemerna rychlost 17/km, co mam pocit, ze je dost vela na taku dlhsiu trasu (neviem, zatial sa v tom az tak moc nevyznam, ale sucina nejavila ziadne znamky unavy), nepomahala som jej takmer vobec, jedine, ze zatial ovladame GEE tak na 70% a HOW na 25% :ua: no nic ved sa doucime
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 26.10.2008 10:42

Krásne :jop:
dnes sme boli 15 km a tiež sme mali priemerku 17 a max 32. Takže by si mohli ruky podať .
Keď je prehľadný terén a nečakajú tam žiadne prekvápka, tak ju kludne pusti na rýchlosť, len pozor na šnúru. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy