prvýkrát pri bicykli

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod vavrena » Ned 01.03.2009 19:40

Catqa, toto možno skôr patrí do témy o pudloch. My sa bicyklujeme asi od piateho mesiaca :no: . Žiadny problém, princíp pochopil asi.. hmm... za 30 sekúnd :heh: . Ale úplne vážne. 7 psov som učila behať pri bikeu, ale Herbie to pochopil tak rekordne rýchlo (a taký malý), až mi padla sánka. Bicyklujeme sa asi tempom priermerného až pomalého ľudského behu, pes má 33 cm, beží mi po pravej strane, takmer ma zhodil len jediný raz, keď mu doslova spred nosa vyskočila mačka.

Na porovnanie - Doby cca štvormesačný, pomalinky sme skúšali, ale vždy prešiel pri bicykli možno 100 m, ďalej ani párom volov. Musela som ho celý mesiac nosiť v ruksaku :pac: . Páčilo sa mu, ani sa nepohol (asi zo strachu, aby znova nemusel klusať).
Máš zbytočné obavy, veď sama vravíš, že Sisa je hyperaktívna, tak prečo by to nemala zvládnuť :nwm: ? My sme cez leto behali okolo 10 km bicyklom, dávala som na Herbieho veľký pozor, ale nemal problém..
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Catqa » Pon 02.03.2009 17:02

To je skor Herbieho super povaha, alebo vloha, ze mu to tak pekne ide. Som zvedava co sa mi z tej mojej vykluje...Ako som pisala, ked vykukne slnko, pojdeme to postupne skusat :no: Potom sa podelim o zazitky
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Donna » Sob 04.04.2009 11:13

aaaa my sme dnes boli prvy krat bicyklovat.... ako som uz pisala v teme (co sa nam podarilo) tak som z neho nadsena a neskutocne milo prekvapena
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Betka » Sob 04.04.2009 17:14

Ja som neskutočne šťastný človek že sa to ani nedá opísať! :jupi: Po takmer polroku presviedčania ocina že " opravíš mi bike, opravíš,opravíš? " Si dneska urobil "voľný" deň a dal dokopy všetky naše bicykle :lol: . Môjmu opravil koleso, nastriekal ho na krásnu jedovo zelenú (vtedy bola taká hnusná gýčová ružovo- bielo neviemaká :lol: ). Vyčistil, všetko. Takže už mám konečne funkčný bike, pretože máme doma kutila :jazyk: . Škoda že je už tak teplo, ale budeme chodiť trénovať BKJ buď pri východe slnka alebo západe.. Keď ešte nebude tak teplo. Leto vynecháme a od jeseni :winner: . Postroj by nám mal prísť na veľkú noc, zatiaľ len budem na prechádzky brávať bike nech si naňho zvyká a potom skúsime. Ak sa jej to zaľúbi budem skákať meter dvadsať, ak nie, nič sa nedeje :yes: .

Ale evidentne sa jej bike páči lebo oco keď si na ňom robil skúšobnú jazdu tak ho naháňala a štekala.. Čiže záujem tam je :yes: .

Júúj môj obľúbený bikejoring :hi:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Donna » Sob 04.04.2009 18:16

ja osobne preferujem skoro rano lebo este neni rozpalena zem (o asfalte ani nehovorim...ten je vrely az do noci) apokial nebudes leniva a privstanes si :ha: tak aj v lete mozes chodit kludne behavat tak cca 6-7
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod calwen » Sob 04.04.2009 18:45

Tak ja som sa akurat vratila z Mardiho premiery...bolo to o hubu na bicykli ktory nebrzdi...uz aby bol doma moj...no pes bol skvely :lol: Tahal ako sa patri :jupi:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Betka » Sob 04.04.2009 19:32

Mám problém. Nebude to až také ružové ako sa mi zdalo :ua: Skopírujem sem text čo som písala Poci, čo vy na to poviete?
Ahoj Kvetka, potrebovala by som sa ta nieco spytat. Ocino mi uz konecne po polroku opravil bike, tak som velmi stastna. Normalne bikejoring este robit ist neviem, pretoze postroj by mal dorazit asi len na Velku noc, ale okolo siedmej som isla aj s orkou na pole, ja som isla hrozne pomalicky na biku a ona... za mnou vobec, ale vobec nestihala.. strasne sa vlecie. nevies cim to bude? Ja neviem, v zime ma energie na rozdavanie, chapem ze je jej teplo, ale az tak? Isli sme uz po zapade slnka cize bol fajny trocha chladny vzduch, nepieklo slnko. akuratne. to nemoze byt mozne ze by ju to tak štavilo. co s nou mozem ist riadne von len ked bude -10 stupnov? :D neviem v com je problem, mozno je nejaka leniva (ale pochybujem, vsak sa hybeme ovela viac ako niekedy) alebo je predsa len kotna a nevladze? Co ty na to povies? Mas nejaky tip, ako ju "nabudit"?


Aký máte na toto názor? Ja som už bola taká šťastná že konečne. :plac: .... Ale to aj keď sme na prechádzke bez biku, ona sa hrozne vlečie ako mŕtvolka. Neexistuje že je jej až tak strašne teplo. Či?
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 04.04.2009 20:53

Pokial sa ti vlečie aj na prechádzke, tak v tom niečo bude,. Môže to byť od kotnosti až po akúsi "jarnú únavu" všeličo.
Asi najlepšie čo teraz môžeš urobiť je nechať to tak a počkať si na jeseň, vtedy keď začnete môžete pekne pokračovať.

Môže to byť aj s teplom. Vezmi si, ona je kríženec dvoch horských psov, je velká a chlpatá. Ber to tak, akoby si mala doma malamuta. Teraz sa pomerne rýchlo oteplilo, možno si ešte nezvykla.
Chodievate keď tak ráno. Na večer môže byť unavená z celého dňa, ktorý bol dnes dosť teplý. Teraz to ešte nieje aktuálne, ale časom aj po západe slnka bude teplá a sálavá zem. Nezabudni na napájanie.

No ak sa ti na nej niečo nezdá, radšej navšívte vet. Ak je v takomto stave, tak ťahanie odložte naozaj na jeseň a nevytváraj na bike takéto asociácie, "je mi špatne, a nič sa mi nechce".

Daj vedieť, čo a ako. :yes:

apokial nebudes leniva a privstanes si :ha: tak aj v lete mozes chodit kludne behavat tak cca 6-7

Načo? Veď pes musí aj oddychovať. A navyše v lete o šiestej ráno je 20 stupňov, takže Betka by si musela privstať hodne viac, ak by vôbec klesla teplota nižšie.
Nezabúdajte. Nebehať nad 15 stupov a napájajte a napájajte.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Betka » Sob 04.04.2009 21:00

Už sme to prebrali s Kvetkou. Bude to tým teplom. Nechám ju teraz oddychovať, nejdem ju tak preťažovať lebo vidím že sa z prechádzok tak neteší. A celkovo z pohybu. Uvidím čo to s ňou urobí keď ju 5 dní nechám len na záhradke a cez víkend pôjdeme výletovať, či sa bude viac tešiť. Asi ju fakt preťažujem a jej viac ako 10 stupňov naozaj nerobí dobre.

Energiu si zatiaľ budem vybíjať sama na biku, trénovať aby sme to o to mali na jeseň ľahšie.
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Betka » Sob 04.04.2009 21:03

Donna píše:tak aj v lete mozes chodit kludne behavat tak cca 6-7

Tak toto určite nie, už len teraz ledva dýcha a to začína apríl, v lete budeme len prechádzkovať. Je to iné, kebyže mám JRT alebo niečo čo má krátku srsť, ona ju má hrozne hustú. To je také ako keby som ja v 30 stupňoch behávala v hrubej bunde :aaa:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Ned 05.04.2009 9:37

Ja mám tiež "nebehavý" problém. Foxy navoľno lieta ako splašená, takže teplom to nebude. Včera o 12 naobed, hic jak sviňa a ona si dávala šprintové kolečká. Ale keď sme pred pár dňami boli v lese, chládok, nijako moc teplo, dala som jej postroj, išli sme takým miernym kopečkom dole, ale ona proste nebeží. Nahodí velice mierny poklus a tým ide. Pár krát nacválala, ale len na pár skokov a zase poklus. Pri tom keď bežala spolu s Dankiným mamutom, tak išla jak guľa. A keď sa v lese pred nami objavil peso, tak taky letela. Nejako ju proste neviem namotivovať :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod calwen » Ned 05.04.2009 9:40

Ja by som asi na tvojom mieste trenovala iba s inym psom, aby sa nenaucila ze existuje aj take nieco ako netahat :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Aris » Ned 05.04.2009 9:43

Aj ten môj, teraz bike nezájem na prechádzke sa hned zadychčí je mu teplo. Začal až teraz plznuť a srsti má teda hodne. Chodíme hlavne pri potok, do tiena, na aute do doliny kde je predsa o dáke 2 stupne menej. Najskôr som si myslela, že mu niečo je, ale predsa to bude tým horkom
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod Sunny » Ned 05.04.2009 9:48

calwen píše:Ja by som asi na tvojom mieste trenovala iba s inym psom, aby sa nenaucila ze existuje aj take nieco ako netahat :no:

Mno to je problém, nemáme moc s kým. Boli sme 2 krát s Dankou, inak ništ. A s Gili ju brať nemá zmysel, síce pri nej ide, ale práve tým poklusom. Asi to nechám na teraz tak, budeme dogtrekovať a uvidíme na jeseň, možno to bude lepšie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prvýkrát pri bicykli

Poslaťod margot » Str 08.04.2009 23:34

ja som včera vytiahla prvýkrát bike iba na dvor a Veny som nechala behať okolo nás.... najprv bicykel iba stál tak bola ticho, ale akonáhle som bike začala tlačiť tak nás začala obiehať a štekať... :joint: genialóza.... a tak sme sa párkrát prešli hore a dole po dvore a keď videla, že Alex (životný to vzor našej Veny) si z biku nič nerobí, tak dokonca prišla aj bližšie, nebála sa, vždy som ju pochválila, usmiala sa,... bola zlatá a môj pedagogicky založený Alex tiež :no: zajtra skúsime aj trošku s bikom zrýchliť, uvidíme ako jej to bude páčiť... je to krásny šport a zároveň relax (teda ak sa nebudem musieť báť, že sa mi hodí pod koleso :no: )
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy