Bikejoring / kolobezka/ korčule a pes

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Monii » Pon 20.10.2014 12:43

:oo: To budem tuším riskovať pády z bajku :hi:
Ale dík Sunny :jop:
A tu som našla na sk stránke: http://zerodc.sk/sk/dogtreking-mushing-canicross-scooterbikejoring-skijoring/45-zero-dc-tyc-na-bicykel.html
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod CraObs » Pon 20.10.2014 12:48

si choď kúpiť plastovú vodovodnú trubku za 2€ do baumaxu, odrež 1-1,5m, na jednom konci urobíš dieru na oko cez ktoré pôjde vodítko a druhú stranu páskou pripevníš k rámu ako na obrázkoch :pac:
keď toto niekto fakt kupuje za 30€ tak si idem vybaviť živnosť :ha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Sunny » Pon 20.10.2014 12:51

Však hovorím, že tie ceny čo to tam hádže pre SR neplatia - už sme to tu raz niekde rozoberali tuším. Aj keď aj tých 30€ je dosť, to je pravda, lenže zas obyč trubka a páska, to by som neriskovala :no:
Pes je zapriahnutý normálne o bike, len šnúra ide popri tej tyči cez očko na konci, aby nevletela tak ľahko do kolesa. Ale ja jazdím v pohode bez toho, stačí neísť priamo za psom, ale trošku bokom, aby povolená šnúra išla vedľa kolesa a nie priamo doňho, k tomu dávať stále bacha s rukami na brzdách, aby človek stíhal pribrzdiť a zatiaľ (klop klop) sa mi darí neletieť na nos.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod CraObs » Pon 20.10.2014 12:54

veď aj ja tak jazdím, keď už ich zapriahnem..
ale keď je to len vodítko tak by som sa obyčajnej trubky vôbec nebál, možno bude ešte lepšia lebo je pružná, takže aj v prípade pádu uhne.. ešte mám doma kúsok :haha: aspoň viem čo s ňou :hih:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Monii » Pon 20.10.2014 12:57

A zrejme je to aj o dĺžke vodítka :nwm:
Ja mám klasické manmat s amortizérom, cca 2 metrové, možno by nebolo naškodu aj kratšie, aby sa mi nedostávalo tak často do kolesa.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod calwen » Pon 20.10.2014 12:58

Mne tu cosi male skace po hlave, tak premyslam, ze dnes si pobeha :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Offca » Pon 20.10.2014 13:11

Monii, čim kratšie, tým hnusnejšie riziko kolizie psa s bikom.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Monii » Pon 20.10.2014 13:23

:no: Tak radšej risknem pád seba, ako zrážku psa a bajku.
Zajtra po dlhej dobe pôjde makať pred bajk. Pôjde aj frajer na bajku pred nami, nech má nejakú motiváciu pretekať sa s ním. Ak ideme samé dve, tak si len tak ležérne kluše :heh:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod CraObs » Pon 20.10.2014 16:11

Monii tak ho vyhecuj, tie naše lemry by sa tiež občas len viezli.. no to určite :joint:

inak prvotina hotová, ešte doladiť a bude to úplne pohoda na bike :lol: na kolobežku budem museť vymysleť kvôli uchyteniu nejak inak..
ale lepšia bude "americká" vodárska trubka SCH40, lepšie sa tvaruje a tá by sa dala spraviť aj zatáčacia aby v zátačke šla za vodítkom :jop:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Monii » Pon 20.10.2014 16:17

CraObs :lol: Potom hoď fotku :yes:
Hecujem. Šak si pripadám jak mentál. Ešte aj mením intonáciu hlasu. Keď pred nami bajkuje frajer, tak ani nepedálujem :lol:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Monii » Štv 23.10.2014 9:52

Tu je naše videjko. Ja ju nechávam aj vyklusávať s povelom "Pomalšie" a potom máme "Makaj" - aby zabrala a ťahala.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Sunny » Štv 23.10.2014 9:59

Pjekné :jop: Len dve veci - viac si strážiť šnúru, pár krát tam naozaj hrozivo plantala nad kolesom. Nemusí byť úplne napnutá, ak vám nejde o súťaže a výkony, ale nech sa neprevesí úplne, takže pohotovoejšie pribrzďovať. A druhá vec - v záujme vlastného zdravia by som jej tie odbiehania do trávy čo najskrô zakázala a zrušila, lebo to je tak na preletenie cez koleso (odskúšané :heh: )
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Monii » Štv 23.10.2014 10:51

Dík Sunny :jop:
Hej, to odbiehanie do trávy. Sme sa ju skúšali presmerovať a aj som rozmýšľala, že behnem do trávy za ňou, no nakoniec skôr ako som zakročila, ,vbehla naspäť na správnu trasu. Ide zima, tak budeme trénovať častejšie :smile:
Zozačiatku asi koľko v kuse ju môžem nechať makať pred bicyklom? Časovo?
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Sunny » Štv 23.10.2014 11:38

Ja odbiehanie ruším už v zárodku, ešte to len psa napadne - zhučať a nahnať dopredu. A na nej to celkom pekne vidno, jak sa začne ťahať na kraj - už tam by som riešila a slovne hnala dopredu, prípadne bikom stiahla ďalej od kraja cesty.
Čo sa týka času to je indi vindi, záleží čo od toho čakáš. Inak beháš, ak chceš psa natrénovať na krátke trate naplno, inak keď na dlhé trate, inak ak sa chcete len vzájomne vybehať. Pes sa vie naučiť, koľko km ho cca čaká a rozložiť si sily.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod AlicaGGG » Pon 03.11.2014 21:38

ja som minulu zimu chodila so psicou cca (smiesnych) 5km - vzdy to bolo: klus (ona pred bikom s prevesenym voditkom - netahala, na to je moc mala a lahka) - potom sprint (tu uz isla do tahu s mojou pomocou) - potom znova kusok klus ked som videla, ze prestava vladat a po chvilke oddych a potom znova to iste - klus - sprint - klus - pauza... prve razy to sprintovanie v tahu trvalo kratuuuucko, mozno pol minuty, mala mizernu kondicku (ako som vtedy zistila :lol: ), cize vacsinu trasy isla v kluse a robili sme veeeelmi casto prestavky + sem-tam som ju aj pustila z voditka, no kazdym treningom som videla pokrok, a po cca mesiaci sme sa dostali na priblizne 3-4 pauzy za 5km, pricom vacsinu cesty isla v behu v tahu, bola to parada, a ked sa teda zacala dostavat do kondicie a cele nase snazenie zacalo nejak vyzerat a zacala som byt spokojna, zacal mi semester a skoncili sme s bikeovanim :ach:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy