Bikejoring / kolobezka/ korčule a pes

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Poslaťod Amaguk » Str 22.08.2007 10:58

Mima117 píše:veď viem, že treba učiť od malička, ale je to dosť nebezpečné...


od malicka nieee! hlavne u vacsich plemien je treba davat pozor na klby. s behom popri bike alebo tahanim bike netreba zacinat skor ako v 3/4 roku az roku zivota psa a zacinat postupnym pridavanim zataze - pes sa musi osvalit a chytit kondicku. Popri biku su totiz pes nemoze sam regulovat intenzitu zataze, lebo tu mu udava clovek. takze fakt opratrne, aby ste neublizili psovi.

v ziadnom pripade nedoporucujem dlhe behanie po asfalte a inych takych povrchoch (strasny napor na klby a deru sa bruska labiek) a uz vobec nie v hicoch (hrozy prehriatie a kolaps) :ua:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 10:58

no to je pravda..preto mi najradšej cez leto chodíme cez polné cesty,tam sa potom hodí do vody a tak.. :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Str 22.08.2007 11:03

Lenka.Buddy píše:no to je pravda..preto mi najradšej cez leto chodíme cez polné cesty,tam sa potom hodí do vody a tak.. :ha:


to je ta najlepsia kombinacia (aj pre cloveka) :jupi:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 11:10

pozor na DBK
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » Str 22.08.2007 11:13

Bára píše:pozor na DBK


jj, o tom pisem - bacha na vyvoj klbov :no:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 11:23

moj hafo má už 5 rokov a s pravidelným bicyklovaním začali nedávno..a všetko pekne pomaly postupne :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Sirík » Sob 25.08.2007 9:08

Ja som moju učila od malička a vie chodit aj na volno aj s voditkom a nema problem...ucila som ju najprv po dvore a potom sa naučila a išli sme cez pole a ked vidi bicykel velmi sa tesi
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Rika » Štv 30.08.2007 19:31

Dnes sme po dlhom čase oprášili bicykel a Biggy ma konečne ťahala, zrejme to však bolo tým, že bola až príliš nabytá energiou (včera celý deň prespala, vôbec nebola na prechádzke :hi: )... totižto, keď sme sa vrátili domov šibalo jej a tak sme šli znovu ešte na 2 hod.
Stretli sme aj kamoša (suseda Maxa - bíglik), takže sa vybehala aj s ním.

Bohužiaľ, 1 km bola na voľno kvôli terajšej kalamite, celá cesta bola zaprataná stromami, takže som to musela furt obchádzať.... viď foto:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil Rika dňa Štv 30.08.2007 19:59, celkovo upravené 1
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Amaguk » Štv 30.08.2007 19:37

Fuuha, dobreee!!! :oo: to bolo z tej burky este z minuleho tyzdna?

Inac, ochladilo sa, tak aj preto mala mozno viac elanu do tahania. aj nas peso bol dnes cely den totalne hyper - konecne nastala pre neho trochu lepsia teplota :smile:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Rika » Štv 30.08.2007 19:59

Hej, to je po tej búrke, všetko to tu spadlo, aj to čo tu po tom orkáne, čo tu bol pred 3 rokmi? zostalo.
A neviem či je to tým, skôr, že včera nebola na prechádzke... aj v júli bolo chladno, ešte viac ako teraz a ajtak neťahala. No ktovie..... to je jedno, uvidím do kedy bude vôbec ťahať :heh:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Iwka » Štv 30.08.2007 20:04

Rika, odkedy(ak bola Biggy stara) si začala s Biggy robit caniscross a bikejoring?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod petka_akim » Štv 30.08.2007 20:09

no ja som sa to s akimom pokusala ale zakazdym sa rozbehol za nejakym psom a uz som mala nejake te urazy tak ja newiem ja som fakt :zufala:
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Rika » Štv 30.08.2007 20:12

Skijoring len minulí rok a Bikejoring keď mala 9 mes., no to som sa jej prispôsobovala a chodili sme len na chvílinku.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Iwka » Štv 30.08.2007 20:13

A odkedy s nou mozem behavat?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Rika » Štv 30.08.2007 20:21

Ja si myslím, že od 6 mes. vpoho, len naozaj kratučko, prispôsobovať sa jej a len po mäkkom podklade - tráva, lístie,...

Po 18 mes. keď má už úplne ukončený vývin a rast už môžete začať aktívne, avšak len pokiaľ má už dobrú kondíciu, vládze a má dobré osvalenie.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy