Bikejoring / kolobezka/ korčule a pes

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Poslaťod petka_akim » Uto 21.08.2007 16:27

hm a to mozhe ist len tak navolno poprii bicykli ked byvame v meste? :oo: lebo ja ho chcem teiez ucit pri bicykli ale newiem jak nato
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 16:50

U ná v meste je to podľa pravidiel tak, že psa môžeš navoľno pustiť len v určitých lokalitách, kde je menej ľudí... Ináč by voľne chodiť nemal.. Ako ho to naučiť? Noo...tak najrpv by sa mal pomali zoznámiť s bicyklom alebo s korčuliami, aby v nich nevidel žiadnu hrozbu a potom postupne nech cupká ďalej od teba, neskôr si ho stále priťahuj a nakoniec z toho bude mať radosť..samozrejme nezabúdať na pamlsky :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 21.08.2007 18:15

myslím si že je lepšie učiť to od šteniatka..s velkým psom je to horšie..ale my sme to ako tak zvládli :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod petka_akim » Uto 21.08.2007 18:22

ale my ideme na hociktoru stranu ulice vsade ma psa ,,nepriatela,, takze ma vzdy stiahne a kym postavim bicykel tak ti dvaja sa idu zozrat :(
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 18:24

pepe1707 píše:ale my ideme na hociktoru stranu ulice vsade ma psa ,,nepriatela,, takze ma vzdy stiahne a kym postavim bicykel tak ti dvaja sa idu zozrat :(

Keď s ním ideš na bicykli, tak je pevne oň priviazaný, alebo držíš vôdzku v ruke? V tom prípade nech radšej nosí košík a sťahovací obojok, aby si nad ním mala väčšiu kontrolu...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 21.08.2007 19:23

pepe1707 píše:ale my ideme na hociktoru stranu ulice vsade ma psa ,,nepriatela,, takze ma vzdy stiahne a kym postavim bicykel tak ti dvaja sa idu zozrat :(


a nemáte nejakú polnú cestu kde by ste začínali..aj my sme najskor chodili cez dedinu peši
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod peťo » Str 22.08.2007 7:56

najlepsie je so psom ba bicykly po polnej ceste po hline po asfalte by nemal v ziadnom pripade behat lebo sa mu mozu zodrat vankusiky na nohach a potom uz nebudel ani chodit ani nic no dozivotny invalid
peťo
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 7:59

a na polnej ceste je dobre,že v prípade núdze ho možem pustiť..aj keď v tej rýchlosti si to niekedy neuvedomím..ale niekde na asfaltke by ho mohlo zraziť auto... :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod peťo » Str 22.08.2007 8:01

niekde v lese ho mozes pustit ked si uvedomis ze nebrzdis :heh: ale niekde na ceste vsade plno aut moze vybehnut na cestu a zrazi ho auto
peťo
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 8:02

no veď to..ale tak do lesa radšej nejdem na tie kopce :ha:
ja keď som vtedy išla ja neviem prečo som ho nepustila..ja som si to vobec neuvedomila a už som bola na zemi :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod peťo » Str 22.08.2007 8:04

tak to musela byt sranda preto som to skusal len na volno
peťo
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 8:10

tak to aj bola sranda..tomu ver...ja vždy keď aj spadnem a ležím na zemi všetko ma bolí tak aj tak sa začnem smiať.. :ha: ale treba ho naučiť aj na vodítku,lebo nikdy nevieš čo sa prihodí a keď ho budeš musieť dať na vodítko tak čo potom....
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod peťo » Str 22.08.2007 8:23

no ved to uvidi nieco a ked bude na volno tak opjde za tym ale ked bude ho mala na vodtku tak to nebude tiez ziadna vyhoda lebo budes ho ajtak musiet pustit lebo inak budes na zemi
peťo
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 9:02

tak ale keby ide niekto so zúrivým psom alebo tak tak by si si ho mal chytiť..a na vodítku aspoň nebeží sa všetkým čo sa pohne ale beží pri bicykli a pekne stíha :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 10:45

Čo sa týka asfaltovej cesty, treba dávať pozr aj na to, keď je veľmi horúco, tak asfaltka je pre psa ako pekáč... :ua:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy