Vodítko s amortizérom

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Offca » Štv 14.05.2009 22:19

kikula22 píše:
Offca píše:
kikula22 píše:U nás v chovprodukte majú voditko s amortizérom od ManMatu. No je pre vačšiho psa a stojí až 25€ :ua:

Kika, ked už majú od ManMatu jedno, je to super - môžu mať všetko, čo by si len chcela..ak sú ochotní sa tvojimi požiadavkami zapodievať. :yes:


Myslíš? Lenže najhoršie na tom chovprodukte sú predavačky. Keď sa ich niečo spýtaš tak na teba kukajú akokeby videli ducha alebo čo.

Hm, predavačky predávajú..majiteľ objednáva. To je naozaj naprd. Ale malo by to tak byť, že ak už majú ponukový katalog od ManMatu, teda ak už niečo od nich v predajni mali, pri troche ochoty majiteľa obchodu by si mohla obísť poštovné poplatky. Akurát by si platila prirážku predavajuceho, ale myslím, že stále by to stálo za to.
Inak sranda, nedávno som sa stretla s tým že v predajni ani netušili, že majú možnosť objednávať ManMat. Prišla som k nim s tým, že mi ich odporučil predajca na výstave. Pani mierne zmätená, ManMat nepoznala :heh: Nakoniec sme pár MM vôdzok a postrojov našli, dosť nepochopiteľne, v katalogu od Puriny, alebo koho.. :nwm: Nuže čo, ako to medzi sebou spolupracuje, ani srnka neznáje..
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Betka » Ned 24.05.2009 19:38

Dneska som zbadala v aute ocove "pavúky". Samozrejme som to ocovi ukradla a urobila som z toho šnúru s amortizérom :-)
Naposledy upravil Betka dňa Pia 26.02.2010 11:40, celkovo upravené 1
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Liana » Ned 24.05.2009 19:42

:oo:
supeeeeeeeeeer :jop:
tusim idem prehrabat kufor :angel:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Amaguk » Ned 24.05.2009 19:43

z toho mame amortizer aj my, ale len zcasti - ono ta guma moc dlho nevydrzi, tak ju pripinam k horolezeclemu lanu a podla potreby a stavu opotrebovanosti vymienam
http://www.images.dogforum.sk/files/f62 ... 3py5eh.jpg
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Betka » Ned 24.05.2009 19:45

Dokonca som to včera videla aj v obchode zabalené a rozmýšľala som či je dnuka guma ... :angel: Je to takej veľkosti ako má byť, takže som ušporila korunky :yes:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Betka » Ned 24.05.2009 19:46

Naozaj Amaguk, to je dobrý nápad. Keď sa to zničí vymyslím to nejak tak ako to máš ty :smile:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Offca » Ned 24.05.2009 20:06

Volá sa to pavúk (alebo aspon sa tomu tak hovorí) a pri kúpe bacha - sú rôzne gumené :lol: ..rôzne naťahovacie. Niektoré úplne pevné, niektoré úplne voľné. Treba to pred kúpo poskúšať.
Používali sme to aj my, no životnosť to má naozaj biednu. Teraz kade chodím, tade zbieram rôzne akože amortizéry. Výborná je letecká guma alebo tiež lekárska guma (kúpiteľná 1. v modelárskych obchodíkoch a 2. v zdravotníckych potrebách), ktoré perfektne slúžia na prakoch :devil: ..a dokonca si myslím, že sú tieto alternatívy lepšie ako original amortizéry. Tie sú síce tlmiace, no v momente, ked sa pásovina vôdzky (na amortizéri nazberkaná) natiahne, trhne to aj tak. Aspoň pre Tesse je mi to trt platné.
Na týchto alternatívach vyzdvihujem ich schopnosť napííínať sa a napíííínať sa a ..... až do aleluja. Alebo až kým to psa nestrelí späť :heh:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Amaguk » Ned 24.05.2009 20:11

to znie zaujimavo...hlavne ta posledna veta :haha:
ako to vyzera? jednak guma ako taka a dvak guma v akcii... :lol: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Offca » Ned 24.05.2009 20:19

:ach: Chjo, zázračné slovíčko "guma" príliš často spomínam, čo?! :pac:
..ale ked mne to (kvôli nepoužívaniu) okrem amortizéra iný význam ani nedá :nwm: :joint: Sry, do budúcna budem brať na teba ohľad :yes:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Amaguk » Ned 24.05.2009 20:24

ale ja sa pytam uplne vazne, ze ako ta guma vyzera? :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Offca » Ned 24.05.2009 20:54

Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Amaguk » Ned 24.05.2009 21:00

nevsimla :pac: :hi: Vsimla som si len cosik divne na Poce.
to je ta svetla hruba guma co ma Tessa hore na tom postrojecku?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Offca » Ned 24.05.2009 21:29

Ano. Je to ozaj čisto gumená guma, gumeno smrdiaca, vykrojená buď štvorcovo (takú máme my) alebo guľato. A počkaj, idem merať.. Priemer to má cca 0,5cm. Kus dlhý 95cm som natiahla (uzol sa o klučku zauzlil, ten som nemerala) na 200cm, ked to už začalo klásť odpor.
Používam to na túry, a to kratšie a zdvojené, lebo sa to ozaj dosť naťahuje. Na bicykel mám zasa takéto
Obrázok ..pevná guma, tiež pôvodne na upínanie blbovín na/v aute. Náhodne som to našla v Madarsku na trhu. Veľmi obtiažne natiahnuteľná.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod danka.d » Pon 25.05.2009 19:04

Tak po 10 min. googlenia som dospela k tomu názvu -> GUMOLANO :lol:

Obrázok

+ dutý popruh

Obrázok

Vsetko dostupne na metráž v horolezeckých obchodoch (napr. Ba- Obchodná, alebo aj Poprad tuším)

Gumolano treba natiahnut do duteho popruhu v dlzke chceneho pruzenia,duty popruh nakrčiť na gumolano po koncoch urobit klasicke uzly. Na jeden alebo na oba konce nasit karabinu a vznikne odpruzene voditko ake ma na obrazku Rika, ale s dlzkou pruziacej a pevnej casti podla zelania :smile:
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Betka » Pon 25.05.2009 20:39

Danka dobrá si, aspoň už viem ako sa to volá :lol:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy