Switch to full style
Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).
Odoslať odpoveď

Re: Psie záprahy

Uto 25.09.2012 10:52

A ak ju zapriahneš samu pred ten bike, nebojí sa?

Musíš v prvom rade vysvetliť Solovi, že po nej nemá chňapať a má sa starať sám o seba, resp, má makať. Aj mne to jeden pes v záprahu robieval v začiatkoch, našťastie nemal vedľa seba žiadnu odozvu, po čase ho to prešlo a teraz už pohoda.

To nepletenie má úplne jednoduché riešenie - krčák :no: Cca 30cm dlhá šnúra, na oboch koncoch karabínky, zapnúť o obojky a majú po motaní sa.

Re: Psie záprahy

Uto 25.09.2012 12:16

Samu som ju este neskusal. Zatial velmi nechcem nechavat Sola doma a ju na prechadzku, aby nezacal zbytocne ziarlit.
V utulku povedali ze vraj ona je velmi dominantna, ale zatial to tak nevyzera ( aj ked je mozne ze Solo je dominantnejsi :P ) Takze to chnapnutie ma odozvu len taku ze sa ho zlakne a uteka len popri bicykli, popripade za nim.

S tym krcakom by som eset chvilu pockal kym si na seba celkom zvyknu asi.

Kazdopadne dik za info, urcite vyskusam ju zobrat na bike aj samu ... :)

Re: Psie záprahy

Uto 25.09.2012 12:26

uteka len popri bicykli, popripade za nim

Práve pre toto by som ten krčák dala a rýchlo - toto je hodne nebezpečné, jeden pes sa zľakne a zastaví, druhý ťa potiahne a toho zlaknutého prejdeš ani nevieš ako... Daj im ho najprv na prechádzke, ak si to chceš najprv vyskúšať, ale bez toho by som si 2 psov nezapriahla.

Re: Psie záprahy

Uto 25.09.2012 12:58

V tom pripade to co najskor vyskusam :)

Predpokladam ze na ten krcak budu stacit nejake uplne male karabinky a kusok horolezeckeho lana :) Manmat predava krcne lanko, ale to je bez karabiniek. Kedze chcem od nich objednat este jeden postroj a tazne lano, tak mozno kupim aj to a nebudem musiet vymyslat :)

Re: Psie záprahy

Uto 25.09.2012 13:06

Manmat má :yes: Ale kľudne sa to dá zmajstrovať aj doma. Malá rada - karabínky daj malé a aspoň jednu z nich "slabú", aby sa v prípade prúseru zlomila. Náhoda je blbec, utečú psi aj s bikom, rozhodnú sa obehnúť nejaký stĺp každý z inej strany...radšej nech to praskne, než by si mali zlámať väzy.

Re: Psie záprahy

Uto 25.09.2012 13:22

Offtopic: Prave vtedy aj ta najslabsia karabinka podrzi aj to co by v normalnej prevadzke nezvladla :P

Uvidime ako to dopadne, v kazdom pripade bude musiet fesanda potrebovat nejaky trening pretoze aj velmi nevladala - chyba jej kondicka. Predsa len v utulku toho asi nenabehala, a niesom si isty ako dlho tam bola. A myslim ze ani v povodnom domove tiez nic moc kedze na labkach jej vidno este prelezaniny :nwm:

Re: Psie záprahy

Uto 25.09.2012 13:31

Určite treba pomaličky postupne :yes: Keby bola nezdrhacia, veľmi fajn je beh navoľno popri biku. Ale to je asi mission impossible, je mi to jasné :heh:

Re: Psie záprahy

Uto 25.09.2012 13:52

Vzhladom nato ze aj pocas bieleho dna mi cez (lesnu) cestu kde chodime na prechadzku bezne prebehne parik jelenov, srniek, popripade zajacov - tak ano mission impossible :)

Okolo plota na zahrade nam bezne chodi cele stado 6-8 kusov vysokej, stoja od plota na meter a kludne sa pasu aj ked psi na nich stekaju odusu :pac:

Re: Psie záprahy

Sob 13.10.2012 13:45

Ahojte. Síce máme bišónikov no ale aj tak milujem huskyhov a iných.
Už som bola na kurze mašerov. :lol: Bolo to úžasné. A tento rok idem opäť. :jupi:

Re: Psie záprahy

Ned 14.10.2012 6:15

Kde sa koná taký kurz mašerov? :lol:

Re: Psie záprahy

Ned 14.10.2012 10:25

Aj ja by som sla na ten kurz, mozno sa pred sezonou dozviem nejake nove info.
(1.04min-1.30min) http://www.youtube.com/watch?v=Qjkpap_gMpM

Re: Psie záprahy

Pon 15.10.2012 6:06

neviem co to za film, ale vidim tam borderku. :joint:

Re: Psie záprahy

Pon 15.10.2012 8:23

No také kurzy naozaj fungujú - napr. v Čechách u Honzy Ochozku :no: (http://www.husky-dream.wz.cz/) A niečo podobné sa pomaličky rozbieha aj na Orave, aj keď zatiaľ je to tam v plienkach.

Re: Psie záprahy

Pon 15.10.2012 13:20

:aaa: To chce ist do ciech :)

Zaciatocnik

Uto 23.10.2012 20:40

Ahojte milacikovia psov.
Mám 2 aljaskych malamutov, rok starých a chcela by som s nimi začať zaprahove športy.
Akurát ide zima čo je na Ideálny čas len som v tom začiatočníkov a potrebovala by som poradiť.
Ako tu tak pozerám veľa ľudí sa venuje tymuto športu tak by som vas chcela poprosiť či by ste mi
Mohli poradiť čo všetko potrebujem kúpiť a ako začať s vicvikom. Snažila som sa zohnať o tom nejakú literatúru
A na internete len tam veru toho veľa nie je.
Ďakujem za akékoľvek rady.
Odoslať odpoveď