Switch to full style
Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).
Odoslať odpoveď

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 15:15

ma kon postroj ? ma. ma pes postroj ? ma. je u kona do postroja zapnute bremeno ? je. je u psa do postroja zapnute bremeno ? je. je kon ovladany aj zvukovym povelom ? je.je pes ovladany zvukovym povelom? je. tak ako ,ze princip zapriahania koni nema nic spolocne so zapriahanim psov?
- kazde tahanie bremena psom je take konikovske ... :no:

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 15:29

:heh: Vieš čo, áno, máš pravdu. Aj každé ťahanie bremena koňom je vlastne také psikovské, že ano :no:
Končím túto nezmyselnú debatu, lebo v nej naozaj nejaký zmysel a prínos nevidím a ani nič užitočné k téme :nwm:

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 15:35

Sunny píše:Aj každé ťahanie bremena koňom je vlastne také psikovské, že ano :no:

Veruže. To je také. Psíkovské. :heh:
Končím, nemá to tu zmysel.
:pac:

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 16:12

damy vy ste s tym zacali ,ze jedno tahanie je ok a druhe uz nie ,lebo je take konikovske ... :nwm: :no:

Re: Psie záprahy

Pia 23.03.2012 11:34

http://www.boston.com/bigpicture/2012/0 ... ace_2.html

ok, tie ruzove papuce su ucelne a kazi to celkovy prirodny dojem, nie? :smile:

Re: Psie záprahy

Pia 23.03.2012 11:43

Ono to bez papučiek nejde - ale teda zrovna ružové neeeeee :heh:
Inak nádherné fotky, som si zaslintala.

Re: Psie záprahy

Pia 23.03.2012 11:46

mozno sa obava polovnikov :heh: 24 je super

Re: Psie záprahy

Pia 23.03.2012 13:34

Betka píše:Sunny: Máš pravdu, nesnívalo sa ti to. :smile: Salašnícke psy nosievali náklad na podobných vozíkoch (väčšinou nádoby s mliekom). Ale že by som za to zapriahla severana...
To veru nie.
:zz:

Obrázok


A nielen salasnici. Fundlovia tak rozvazali rybarom tovar tiez, po sichte na lodi ich zapriahli do vozikov a rozvazali ryby ale i mlieko a iny tovar. Sluzili ako tazne zvierata, kde sa nedalo ist konom, dalo sa ist psom. Jeden pes mal bezny naklad 220kg a pracovali samostatne, bez ludskeho zasahu, tak boli vycviceni. Podobne rozvazali aj postu, v podmienkach, ktore by kone nezvladli. Az zaciatkom 19. storocia bol v Britanii schvaleny zakon, ktory zakazoval tieto zvierata pouzivat ako bezne tazne zvierata (pretoze ich pouzivanie a starostlivost casto boli tyranim :ua: ) :ahoj: (Pre fundlov je to bezna disciplina a mame niekolko vozikov aj na slovensku, v cechach ich je ovela viac, v USA ani nehovorim :heh: )

Re: Psie záprahy

Pia 23.03.2012 14:05

Mackie píše:mozno sa obava polovnikov :heh: 24 je super



24 naj.

Re: Psie záprahy

Uto 10.04.2012 11:32

trening na oravu :ha:

Re: Psie záprahy

Ned 29.07.2012 13:20

neviem ,či dávam otázku do správnej témy ale lepšiu som nenašla :smile:
S Connie som dlhšiu dobu trénovala bikejoring (baví nás to obe )
ale pred nejakou tou dobou sme mali mojou chybou "menšiu" nehodu, Connie bola ok ,mala len trošku narazenú packu (bolela ju asi tri dni, kľúd. režim sme dodržali, vet povedal , že je to len udreté )
ale odvtedy mi odmieta ťahať,ide pri bicykli alebo za bicyklom a nie bližšie ako pol metra , neviete mi poradiť čo s tým ? Stále chce behať pri bicykli ale doslova sa bojí ťahať - netlačím na ňu ,nevyžadujem to od nej veď to bol len "koníček" ale toto "len" behanie pri bicykli ju už nebaví ...
Mám jej dať ešte čas alebo začať trénovať ťahanie úplne od začiatku ?
ďakujem,za akúkoľvek radu .

Re: Psie záprahy

Pon 30.07.2012 9:08

Ak si ju zapriahneš o seba a rozbehneš sa, ťahá? Ak áno, zober so sebou aj bike, ale iba ho tlač vedľa seba, aby si naňho zvykla.
Zjavne ju to psychicky rozhádzalo oveľa viac než fyzicky a treba zlý zážitok prebiť veeeeľa dobrými.

Re: Psie záprahy

Pon 30.07.2012 10:51

Mňa ťahá , vďaka za radu tak budeme na tom pracovať :smile:

Re: Psie záprahy

Pon 30.07.2012 11:04

Ja som tak začínala s Gili, že som bike len tlačila vedľa seba, aby si zvykla, že sa jej za zadkom niečo veľké hýbe a že to nemusí riešiť. Neručím, že to pomôže, ale mohlo by - hlavne dávaj pozor, aby sa k nej ten bike nepriblížil moc blízko, aby sa ním necítila ohrozená, kľudne jej daj na začiatku dlhšiu šnúru, nech má väčší náskok a postupne vzdialenosť skracuj až na tú normálnu ťahaciu.

Re: Psie záprahy

Uto 25.09.2012 10:44

Mam taku otazocku.

Mam teraz novu fenku z utulku, podla vsetkeho krizenec SH a malamuta ( na SH fenku je moc velka, na fenku malamuta zasa ma taku kratsiu srst ). Zatial sa eset spoznavaju, ale ked som skusil oboch zapriahnut za bicykel, tak ona sa dost boji ist dopredu - aj ked je to mozno tym ze Solo po nej sem tam chnapne ( naprazdno ) a ona sa zlakne.

Teda ako s nimi zacat aby sa znasali spolu v zaprahu? Ak ich zoberiem oboch na voditko tak vedla seba chodia bez zaparania :) Taktiez by som potreboval poradit ako ich naucit tomu aby sa neplietli medzi sebou ( raz jeden vpravo raz vlavo ... atd )

Dik :)
Odoslať odpoveď