Switch to full style
Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).
Odoslať odpoveď

Re: Psie záprahy

Pia 17.02.2012 22:19

nepride vam zapriahanie v tom voziku trochu divne? ako pohodlne pre cloveka o tom niet pochyb ale ci aj pre psa...ak by ten moj lenoch trochu viac tahal urcite radsej zvolim tu kolobezku ako tento vozicek..

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 8:53

Mne to príde tiež divné... pes nie je kôň. :ach:

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 9:33

Mne sa tak matne marí, že bernardíny alebo niečo také kedysi takto vozievali niečo za sebou - ale bol to náklad, nie človek a chodili s tým pomaly (ale vôbec netuším, kde som to videla a či sa mi to len náhodou nesnívalo :heh: )

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 9:41

nechapem, ako na tom udrziavaju rovnovahu ked to ma len 2 kolesa ze sa to neprevrati dopredu, alebo dozadu.. Pripadne ak sa chlapik viac zavazi dozadu - pes leti luftom a ked dopredu tak mu zatazuje chrbticu??

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 10:36

Sunny: Máš pravdu, nesnívalo sa ti to. :smile: Salašnícke psy nosievali náklad na podobných vozíkoch (väčšinou nádoby s mliekom). Ale že by som za to zapriahla severana...
To veru nie.
:zz:

Obrázok

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 11:51

preco by to malo byt divne ?
psy tahajuci sane ti nepridu divne ? princip je ten isty ,len premiestnovadlo ine ...
tie dvojkolesove voziky maju zrejma robene nejak tazisko do urcitej vahy cloveka ... a su skor urcene na hobby vyuzivanie pre psov a ich majtelov vo velkomestach ,kde nemaju vela moznosti ako psovi poskytnut patricne fyzicke vytazenie ...

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 12:07

Mne príde divné to "koníkovské" zapriahnutie psov, nemôžem si pomôcť :nwm: Záprahové psi majú úplne iné postroje, inak rozkladajúce váhu, inak zaťažujúce psie telo.

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 12:17

A tiež sa nekoriguje smer jazdy opratami. Osobne si neviem predstaviť, že by som sa takto vozila na psoch niekde v parku alebo čo. Proste je to divné.
:help:

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 12:39

:smile: a klasicke zapriahanie psov v saniach nieje tiez konikovske ? :no: ved princip vychadza zo zapriahania taznych koni pri praci akurat postroj sa prisposobil ...
- ked sa pohybujes v parku,kde je kopec inych ludi,zvierat ,tak potrebujes mat toho psa stale pod kontrolou tymi opratami aby sa niekomu nieco nestalo ... http://www.youtube.com/watch?v=eOdPOJbe ... re=channel

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 13:08

Nie je - postroj je úplne iný. :no: Aj rozloženie tlaku či jak to nazvať - tá tyčka kdesi v strede psieho chrbta sa mi ani trochu nepáči, nemôžem si pomôcť :nwm:
A v akom parku? Hovoríme o Slovensku, tu asi nejaké megaparky pre psíčkarov ťažko nájdeme... Ja žijem so psami v našom najväčšom meste, trénujem ich normálne zapriahnuté, tak ako sa ťažné psi zapriahajú, pred bikom, trojkolkou, kolobežkou, saňami.... bežne sa stretávame s inými venčiacimi ľuďmi a psami a nemám problém, psi mám pod kontrolou aj bez "oprát" alebo ako to mám nazvať. :smile:

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 13:47

Sunny z toho posledneho prispevku mam pocit,ze ja o koze a ty o voze ... :no:

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 13:50

romanK píše::smile: a klasicke zapriahanie psov v saniach nieje tiez konikovske ?

Nepripadá. Sane, trojkolku, štvorkolku ani kolobežku neriadiš po sediačky a s opratami. To je typické pre kone, nie pre psy. A tiež to napojenie na psí chrbát mi príde dosť zvláštne. Vozenie na takomto vozítku si v parkoch na Slovensku nejak neviem predstaviť. Skôr niekde v Amerike.

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 13:58

romanK píše:Sunny z toho posledneho prispevku mam pocit,ze ja o koze a ty o voze ... :no:


Nejako nechápem, ale dobre, no :nwm:

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 14:39

Betka píše:
romanK píše::smile: a klasicke zapriahanie psov v saniach nieje tiez konikovske ?

Nepripadá. Sane, trojkolku, štvorkolku ani kolobežku neriadiš po sediačky a s opratami. To je typické pre kone, nie pre psy. A tiež to napojenie na psí chrbát mi príde dosť zvláštne. Vozenie na takomto vozítku si v parkoch na Slovensku nejak neviem predstaviť. Skôr niekde v Amerike.



- si vynechala tu podstatnu cast toho co som napisal :no: ze princip tahania klasickych sani,trojkoliek,stvorkoliek vychadza zo zapriahania taznych koni ... tiez nesedis na nicom a mnoho krat v lese nedrzis ani opraty,len slovne je kon ovladany ...
- ved som napisal,ze je to pre velkomesta,kde sa za 20-30 minut nedostanes ,niekde kde mas dostatok priestoru na vyblaznenie psov v klasickom zaprahu

Re: Psie záprahy

Pon 20.02.2012 14:59

Princíp zapriahania psov nemá so zapriahaním koní absolútne nič spoločné a už vôbec z toho nevychádza. Zapriahanie psov má svoje korene niekde úplne inde. A tam sa aj vyvinul ťažný postroj na psi, aj systém zapriahania (a že tých systémov je o hodne viac ako len ten jeden klasický, ktorý je vidieť na pretekoch).
Odoslať odpoveď