Switch to full style
Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).
Odoslať odpoveď

Re: Psie záprahy

Pia 19.09.2008 16:39

Ked som robila este pre Marlboro, tak som sa zucastnila v Tatrach akcie Marlboro Winter Experience...Vyhercovia mali moznost zabavit sa na roznych zimnych "hrackach", ako vytesavanie do ladu, skijorning za konom, psie zaprahy...Musim sem naskenovat tie fotky tych zaprahov, bo to bolo fotene "kinofilmom" :no: Ale preco to sem pisem...Jeden z tych musherov mal v zaprahu slepeho AM...Ked som sa ho opytala, preco si toho psa v zaprahu drzi, tak mi povedal, ze ten pes je z nich najuzasnejsi...Nemoze byt sice vodca, ale ked ho zapriahnu, tak taha ako besny za vsetkych...Macik zlaty... :plac: Mal taky divny kukucc...ako keby sedy zakal na obidvoch ociach :ahoj:

Re: Psie záprahy

Sob 20.09.2008 7:18

Sunny píše:
Ulfheiðr píše:neviem, či som to sem dávala, ale tu je vela galérií, je tam niečo aj pre koníčkarou. Aj s pokecom.
http://samota.mushing.cz/

Pozerám, že nejakých hafanov aj darovali? :oo: Ale zaľúbila som sa do alaskanov - mnohí sa hodne podobajú na huskáčov, ale nie sú tak chlpatí a vraj nemajú také silné lovecké pudy. To by bolo úplne super - ak je to pravda :ach: :smile:


No, ako pri kombinácií chrta a SH by som sa na to, že nelovia nespoliehala, ale budž.
Inak je to haluz, keď sa niekedy pozriem na teamy zložené len z AH, tak mi to niekedy pripadá, akoby tam mali zapriahnutý celý útulok :pac: totál miš-maš.

Re: Psie záprahy

Sob 20.09.2008 9:34

Lucifer píše:Ked som robila este pre Marlboro, tak som sa zucastnila v Tatrach akcie Marlboro Winter Experience...Vyhercovia mali moznost zabavit sa na roznych zimnych "hrackach", ako vytesavanie do ladu, skijorning za konom, psie zaprahy...Musim sem naskenovat tie fotky tych zaprahov, bo to bolo fotene "kinofilmom" :no: Ale preco to sem pisem...Jeden z tych musherov mal v zaprahu slepeho AM...Ked som sa ho opytala, preco si toho psa v zaprahu drzi, tak mi povedal, ze ten pes je z nich najuzasnejsi...Nemoze byt sice vodca, ale ked ho zapriahnu, tak taha ako besny za vsetkych...Macik zlaty... :plac: Mal taky divny kukucc...ako keby sedy zakal na obidvoch ociach :ahoj:

mojko :plac:
ale je fajn, ze ho stale zapriahali
ono, u psa tan zrak nie je az taky dolezity ako u cloveka a ked mohol behat s inymi, tak mal stale svoje prirodzene vyzitie
:jop:

tu je napr. pes Rivers ktory slepy 2krat bezal Iditarod: http://home.gci.net/~sleddog/ :poklona:
a Riversov blog :smile: http://www.riversbooks.blogspot.com/

Re: Psie záprahy

Sob 20.09.2008 19:41

Ulfheiðr píše:No, ako pri kombinácií chrta a SH by som sa na to, že nelovia nespoliehala, ale budž.
Inak je to haluz, keď sa niekedy pozriem na teamy zložené len z AH, tak mi to niekedy pripadá, akoby tam mali zapriahnutý celý útulok :pac: totál miš-maš.

Jj, presne toho sa bojím, jedno aj druhé lovec jak hovado a keď to zmixujú, už to neloví? Hmmm... Budem musieť prísť na tie preteky popri výstave a povypytovať sa na všetky strany.
A ten výzor - no čo, aspoň je každý originál :ha:

Re: Psie záprahy

Sob 20.09.2008 22:32

ESP a AH nie sú obyčajné krížence, sú to psy, ktoré vznikli dlhodobým šľachtením a selekciou na základe ich poslušnosti, pracovitosti....atď. pričom nie je potrebné dbať na výzor v rámci štandardu FCI, len v rámci čo najlepších proporcií pre ťahanie a beh, na rozdiel od severanov.

Re: Psie záprahy

Pon 22.09.2008 11:58

to hej, to vieme, ze to nie su len take "barsake" krizence :smile: ale musis uznat ze niektore ako taky "utulkovy mish-mash" naozaj vyzeraju :no: :lol:

Re: Psie záprahy

Pon 22.09.2008 12:30

toto sú moje oblúbené, na ne by som sa vydržala kukať dlho, dlho :pusa:
Obrázok

Re: Psie záprahy

Pon 22.09.2008 14:29

Amaguk píše:"utulkovy mish-mash"

V tomto pripade mish - musch .... teraz ma napadlo ze ani neviem ako sa pise mašer.. tak nic..

Re: Psie záprahy

Pon 22.09.2008 15:02

Hmm, čo je asi toto za hafanov? Ten hnedý je :love:
Obrázok

Alebo títo flakatci: Obrázok
By sa mi hodili to tej mojej fľakatej smečky :joint:
Naposledy upravil Sunny dňa Pon 22.09.2008 15:05, celkovo upravené 1

Re: Psie záprahy

Pon 22.09.2008 15:03

to su naisto Alskani :smile:

Re: Psie záprahy

Pon 22.09.2008 15:10

No myslela som že sú to alaskani :smile: Ten hnedý ma fakt dostal, náááádhera. Mno, som zvedavá, čo mi nakoniec osud doveje do búdy. Zatiaľ mám len zateplenie do búdy :heh: A určite pôjdem očumovať na preteky, teším teším :smile:

Re: Psie záprahy

Uto 23.09.2008 5:51

Sunny píše:Hmm, čo je asi toto za hafanov? Ten hnedý je :love:
Obrázok

Alebo títo flakatci: Obrázok
By sa mi hodili to tej mojej fľakatej smečky :joint:


Ti flakatci su na pocudovanie severania.... :lol:

Re: Psie záprahy

Uto 23.09.2008 7:06

Tí flakatci sú ako už spomenula Danka severania a konkrétne Grónske psy... zlatíčka...Bačko má medzi nimi jednu kamošku .... je bohová :aaa:

Re: Psie záprahy

Uto 23.09.2008 7:39

Kujem, som zase múdrejšia :joint:

Re: Psie záprahy

Uto 23.09.2008 14:35

ano, ti spodni flakatci su gronaci :smile: sunny tam tu druhu foto s "flakatcami" dolozila az neskor po mojej odpovedi :lol:
Odoslať odpoveď