Psie záprahy

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Psie záprahy

Poslaťod denyho slniecko » Str 14.09.2011 16:38

Fajn, ja som len toľko chcela vedieť, či si to neznechutí. Tak cestou domov budem ťahať gumu ja. :lol:
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Psie záprahy

Poslaťod Silvuch » Pia 23.09.2011 15:01

alebo takto.
Obrázok
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Pon 26.09.2011 9:06

:haha: Ja by som si potrebovala ako lídra zapriahnuť nejakú mačku - to by nás zaručene nikto nedobehol :joint: (len neviem, či by sme sa udržali na trati...)
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod LenkaLeo » Pon 26.09.2011 10:00

To udrzanie na trati by sa dalo vymysliet tak, ze macka (samozrejme atrapa macky :piskot: ) sa priviaze o lanko, ktore sa natiahne po celej trati, a bude sa odvijat ako pri coursingu, len namiesto plastoveho sacku tam bude priviazana macka :angel: . Chcela by som vidiet tie casy, co by sa odbehli :prd: :joint: .
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 369
Bydlisko: Martin

Re: Psie záprahy

Poslaťod LenkaLeo » Pon 26.09.2011 10:02

Offtopic: A na starte by to bolo ako pri startovani formule, poculi by sme len Mnauuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :dunco3:
Naposledy upravil LenkaLeo dňa Pon 26.09.2011 10:22, celkovo upravené 1
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 369
Bydlisko: Martin

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Pon 26.09.2011 10:09

:haha: :haha: :haha:
Inak včera, keď som behala s tými mojimi mrchami a ľutovala ich, ako chúďatká makajú do toho kopca - a vtom prebehla kus pred nami cez cestu veverička. A tie chúďatká zrazu vedeli tak makať, že som sa nestíhala diviť :heh: Smiech ma prešiel v momente, keď sa ma aj skolobkou pokúsili vytiahnuť na strom za veverkou...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 26.09.2011 14:22

Alebo pred pretekmi celú trasu napachovať tým umelým diviačím smradom čo predávajú vo flaške :prd:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psie záprahy

Poslaťod LenkaLeo » Pon 26.09.2011 20:38

To by "lovili nosom" a podla mna to dost spomaluje. "Lovenie zrakom" = nahananie koristi, kt. vidia; je podla mna na zvysenie rychlosti zaprahu ucinnejsie :heh:
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 369
Bydlisko: Martin

Re: Psie záprahy

Poslaťod wami » Štv 17.11.2011 1:40

Nějaké fotky z Radíkova... :no:
http://www.foto-wami.cz/fotogalerie/Rad ... zim11.html

A mimochodem... rozdíl cca 20kg a 10cm v kohoutku... a jak si krásně srovnali krok! :no:
Obrázok
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Psie záprahy

Poslaťod Offca » Sob 19.11.2011 0:13

Kto má chuť, pozrite, ako to zvykne vyzerať na tých pár hromadných tréningoch, čo sema tama máme :smile:
Tieto videá boli točené pri štarte a cieli, jeseň pri Dunaji. Dali sme si kolo 5,5km a musím podotknúť, že bolo nečakane veľmi teplo, čo sa nakonic odrazilo aj na psoch, najmä na tých chlupatejších.

Aktéri:
bosík Tessa - bike
holandák Márdi - bike
mix veverica Roxa - bike
alaskán Foxy, huskoši Nicco a Remy - 3 záprah
alaskán Icy - scooter

http://offca.rajce.idnes.cz/Mushing_trening_video/
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Psie záprahy

Poslaťod Nanda » Ned 20.11.2011 20:59

Prosím o radu. Keď sane budú ťahať tak stredné psy koľko km by mali cca prejsť?! Nie na súťaže ale aspoň tak rekreačne?! Ďakujem :jop:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Pon 21.11.2011 9:07

Keď to budú stredne veľké psy, malo by ich byť čo najviac, minimálne 4. Ak chceš chodiť aj po kopcoch tak aj viac. Koľko ich máš? Hlavne musia mať vpredu nejakého skúseného psa, ktorý vie čo robiť aby nebehali ku psom, ku ľuďom, neočúravali kríčky..
Až keď budeš mať vyriešené toto, potom začni riešiť kilometre. Začni ich trénovať už teraz "na suchu" môžeš aj po 1, alebo po 2 psoch. Ja som chodila 800 metrový okruh až kým im polo jasné o čo mi ide. Potom (mám v pláne) dám dopredu najlepšieho z nich a zaňho zapriahnem ďalších dvoch (tých zadných môžeš striedať, keď ich máš viac, ale v predu má byť ten skúsený). Keď už budeš behať viac ako 2 km treba ich pred behaním aspoň pol hodinu napájať - povinne..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psie záprahy

Poslaťod Nanda » Pon 21.11.2011 19:14

Vďaka no máme s kamoškami 3 psov momentálne..Asi tak minulí týždeň sme si zapli vodítko okolo pása a nás ťahali asi tak 1km tak dajako. Po kopcoch a tak. Možme ich aj tak pripravovať ? :nwm:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Pon 21.11.2011 20:55

jasné, ale ešte lepšie keď budú nejakú váhu ťahať stále, napríklad im priviaž pneumatiku + seba
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psie záprahy

Poslaťod Nanda » Pon 21.11.2011 20:59

Pneumatiku? :ach: JA ty si tak začínala? Ale minulí rok sme tiež ťahali a to bol možno tak jeden kilák. :angel: ( cesta tam a spátky ) :lol: A išlo im to celkom fajn no to boli vtedy len dvaja :no: Ale to sme nemali tie špecialne postroje ako máte vy a ani nemáme :ua:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy