Psie záprahy

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Pon 21.11.2011 20:19

A máte aspoň nejaké postroje, alebo ťahajú na obojku? Tieto záprahové sa dajú aj vyrobiť z popruhu (prípadne starých vodítok, opaskov... môžete improvizovať.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psie záprahy

Poslaťod Nanda » Pon 21.11.2011 20:25

ťahali na postrojoch. :lol: Ale možno mi kamarátka požičia postroj, dúfam že áno :yes:
Obrázok
Myslela si to takto?! :nwm:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Uto 22.11.2011 8:27

Nemusí to vyzerať až takto profi, ale niečo na ten systém. Ak chcete ťahať nejaké sánky, postroje už naozaj treba, na obojku by sa pes škrtil a na nevhodnom postroji dusil, odieral atď. a z ťahania by žiadnu radosť nemal. Ja som so psami začínala najprv tým behom, aby sa naučili bežať dopredu a neriešiť nič okolo, neňuchať, neocikávať. Potom sme prešli na bike, postupne aj na iné veci. Začínala som na cca 500m, to úplne stačilo. A až keď nám tých 500m išlo super, až potom som začala postupne pridávať. Koľko km behať záleží potom od kondičky psa - na jeseň ťahajú okolo 5-6, v zime to naťahujeme na takých 8-10.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Uto 22.11.2011 8:37

no to čo je na obrázku je zrejme príprava na weight pulling - aj postroj je taký aj guma väčšia ako pes. Pri weightpullingu pes ťahá 8 metrov ak chceš väčšie vzdialenosti, daj mu menšiu gumu.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psie záprahy

Poslaťod Nanda » Uto 22.11.2011 14:46

Vďaka baby, skúsim teda tú menšiu gumu :jop:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Psie záprahy

Poslaťod Betka » Uto 03.01.2012 17:44

Musher klub Lučenec aj s priateľmi oslávil Silvester a Nový rok v Mošovciach. Už od piatku nám nádherne snežilo. Oteplenie prišlo až v pondelok, keď sme odchádzali, takže sme sa stihli všetci povoziť na psíkoch a užiť si sneh do sýtosti. Bolo nám perfektne!
:jop:

Obrázok
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Psie záprahy

Poslaťod stano269 » Uto 03.01.2012 22:50

Silvuch píše:alebo takto.
Obrázok


toto mám odskúšané :haha: :haha:
Obrázok Obrázok
wami- perfektné fotky! :jop:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Psie záprahy

Poslaťod Marian134 » Pon 09.01.2012 18:08

Zdravým chcel by som sa opýtať mam doma aljašského malamuta jedného a chcel by som vedieť či by jeden pes dokázal potiahnuť sane zomnou cca 70KG ? a od koľkých rokou by mal pes asi začať tahať ?
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Psie záprahy

Poslaťod Betka » Uto 10.01.2012 11:06

Jeden malamut na sane a 70 kg je málo. Nechceš skúsiť bežky? Zapriahať môžeš od jedného roka, ale prebehnúť sa na krátke vzdialenosti môžete skúšať už skôr. Záťaž však musí byť primeraná a taktiež dĺžka trasy, aby si pes neodpálil kĺby. Do toho jedného roka ho treba proste šetriť.
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Psie záprahy

Poslaťod Marian134 » Uto 10.01.2012 16:25

taak neviem na bezkach som nikdy nestal takze to by bol skor problem pre mna =) ale skusit to mozem len som chcel vediet ci by sa dalo aj na sane ale ked nie tak nie =) nebudem ho zbitocne pretazovat =)
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Uto 17.01.2012 10:45

Potiahnuť by ťa potiahol, ale len na krátku vzdialenosť. Na romantické vozenie zasneženou krajinou by to nebolo. Treba sa naučiť na tých bežkách a užijete si to obaja :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Str 18.01.2012 9:23

Na romantiku treba 2 psy, lebo viac to uz je adrenalín..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psie záprahy

Poslaťod Marian134 » Str 18.01.2012 9:29

Sunny píše:Potiahnuť by ťa potiahol, ale len na krátku vzdialenosť. Na romantické vozenie zasneženou krajinou by to nebolo. Treba sa naučiť na tých bežkách a užijete si to obaja :smile:

Kratka vzdialenost to je kolko ? ja nechcem zase niejake dlhe trate.
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Str 18.01.2012 9:34

Krátka akože naozaj krátka, možno na nejakom kilometri by ste sa so psom dohodli, ale viac pochybujem.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Marian134 » Str 18.01.2012 9:37

noo to by mi aj stacilo ale skusim tie bezky asi =)
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy