Psie záprahy

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Str 18.01.2012 9:48

Kilometer ti stačiť nebude, ver mi :smile: To by si viac času strávil vytiahnutím saní, zapriahnutím a celým cirkusom okolo toho, než vozením. A ani pes by z toho nič moc nemal, len riadnu makačku. Malamut a bežky je fajn kombinácia, oni nie sú nejaké rakety, takže by to nemalo byť životunebezpečné :heh: a môžete sa potom spolu voziť a voziť koľko len budete chcieť, výdrž majú perfektnú.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Marian134 » Str 18.01.2012 9:54

noo tak ja skusim tie bežky :smile: dúfam že to prežijem :smile: a aj moj psík =)
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Psie záprahy

Poslaťod Betka » Str 18.01.2012 11:21

Poca píše:Na romantiku treba 2 psy, lebo viac to uz je adrenalín..

Kvetka ale hovoríme o malamutoch :no: To sú psy na dlhé trate. Však nie na darmo sa im vraví lokomotívy severu.
Marián, skús tie bežky. Ak žiadne nemáš, zožeň si nejaké použité z bazáru, alebo od známeho a skúšaj. Budete mať z toho zážitok obaja. Držím palce!
:jop:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Psie záprahy

Poslaťod Marian134 » Str 18.01.2012 12:12

Bežky zohnat problém nebude :smile: a určite to skúsim =) len máme trošku problémi s postrojom lebo moj psíček ho vobec nechce mať na sebe
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Str 18.01.2012 12:30

Miloš Gonda práve dokončil La Grande Odysseé na krásnom 2. mieste za Čechom Radkom Havrdom, gratulujem :jupi: :poklona:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Ulfheiðr » Str 18.01.2012 12:34

Trpělivost :no:

Psovi som dávala postroj aj len tak. Najprv doma na chvílu - pamlsok, prešiel tri kroky a šup dole. Nosieval ho aj na obyčajnom venčení (aj keď sme vypadali asi dosť zvláštne), tak, že bol pripútaný na obojok, ale len nosil postroj, aby si zvykol na ten pocit. Vymyslieť sa dá všeličo, niektorým psom to trvá krátko, s niektorým musíš "bojovať" dlhšie. Dôležité je vytrvať a nepovoliť. Dávať mu ho každý deň a on si na to jednoducho zvykne. (Môj chrt si napríklad na všetko zvyká nekonečne dlho. Postroj-i keď ten už nepoužívame, oblečok, košík...všetko strašne dlhý boj, aby to prijal)

A potom zase ak si na to zvykne, tak ho začneš pomaly zvykať na to, že sa ťahá, že je tam na telo nejaký tlak z postroj aa podobne. Ale toto možno nebude treba a pôjde do toho prirodzene.
------------------------------

:oo: :oo: SUPER :winner:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psie záprahy

Poslaťod Marian134 » Str 18.01.2012 13:58

ďakujem za vysvetlenie presne tak som to skúšal že len na chvíľu mu ho dám a potom odmena hra aby nevnímal že ho ma na sebe a tak ale zaťial sa mi veľmi nedarí asi aj môj si na všetko potrebuje dlho zvykať :lol: :lol:
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Psie záprahy

Poslaťod Mackie » Str 18.01.2012 17:00

Offtopic:
Sunny píše:Miloš Gonda práve dokončil La Grande Odysseé na krásnom 2. mieste za Čechom Radkom Havrdom, gratulujem :jupi: :poklona:

takze viacmenej obhajil, nie?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psie záprahy

Poslaťod mairi » Str 18.01.2012 17:02

Sunny píše:Miloš Gonda práve dokončil La Grande Odysseé na krásnom 2. mieste za Čechom Radkom Havrdom, gratulujem :jupi: :poklona:

že paráááda!!! :winner:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Psie záprahy

Poslaťod calwen » Str 18.01.2012 17:49

Vcera som sa konecne povozila :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Psie záprahy

Poslaťod kikula22 » Str 18.01.2012 17:58

Jéj to su obyčajné sánky? Škoda že naši drobci ťahajú len keď je niekto pred nimi a volá ich :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Psie záprahy

Poslaťod Ulfheiðr » Str 18.01.2012 18:05

:oo: Uáá, to je super videjo :jop:
Roxor ako práši, to je super :poklona:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psie záprahy

Poslaťod calwen » Str 18.01.2012 18:19

Jj moje kontajnerove sanky :lol:
Roxna je proste tryskomyska, ako ju kedysi to tahanie cohokolvek akokolvek nebavilo, teraz ju to tesi o to viac :aaa:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Psie záprahy

Poslaťod niky » Str 18.01.2012 20:56

to kde si splasila tolko snehu??? ja som chcela vytiahnut bezky ale tu u nas na nizine veru trava vytrcala...
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Psie záprahy

Poslaťod calwen » Str 18.01.2012 21:13

100m od domu, cca :lol: U nas to bola parada, ked som potom bola pesky v noci vencit, teren uzasny aj na bezky, az som lutovala, ze ma to nenapadlo :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy