Psie záprahy

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Psie záprahy

Poslaťod Amaguk » Pia 12.12.2008 13:07

Ulfheiðr píše:To je sídce všetko pekné, ale akonáhle sa z pretekov vrátime na trať, kde nikto nebude, sme tam kde sme boli. :no:
Skôr ma napadlo, že požiadam niekoho, aby raz v tom cili stál a v pravý moment na neho zavolal a pri dojdení dostane nejakú svačinku. Vytvorí sa mu v mozočku spojka cieľ-svačinka. A potom dostane svačinku vždy aj keď tam nikto už nebude, budem ju nosiť sebou. Rozmýšľam takto z jediného dôvodu. Keď zoradím priority v lese, tak to je srnka (tú si v cieli zabezpečiť neviem), žrádlo (to nieje problém),.... srnka, žrádlo,......,dlho nič,........čovek a jeho prosby.
Myslíte že blbosť?


nemyslim, ze blbost, treba vyskusat, lebo how do you know unless you try? :no:

a co sa stalo, ze natiahnuty laket?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Psie záprahy

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 12.12.2008 13:30

Včera mi ušiel a večer sa nejak nemal k tomu používať pravú nohu. Tak sme boli u vet, tam mu s packou krútila skúšala hore dole. Trpáčik samozrejme ani nekvíkol, takže nevedela zistiť kedy ho to bolí, ale vravela, že v tom lakti niečo nehrá. Budúci týždeň si asi skočíme na RTG pre istotu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psie záprahy

Poslaťod Amaguk » Pia 12.12.2008 13:41

:ua: dezko maly
drzim palce, nech je to co najskor v poriadku (...a medzi tym: chondro, chondro, chondro, alebo huspeninka :no: )
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Psie záprahy

Poslaťod danka.d » Pia 12.12.2008 14:15

Ahoj Ulf,
drzim palce nech sa co najskor vyliecite...
Mala som podobny problem s tym cielom, podla mna sa im bud este nechcelo ist domov, alebo jednoducho spomalili z lenivosti...vidime ciel tak padla :smile:
Vyriesila som to tak,ze som ich naucila na lubovolnom mieste trate povel zrychlenia (t.j. prislapnut im a zakricat povel)a potom som to na nich pouzila v cieli. Dalsou fintou je zastavit skor (moji akonahle zastavim tak su nervozni a zacnu cukat postrojom) a do ciela to vypeckovat.
Tie pamlsky, myslim ze to je uplne v pohode, treba vyskusat, prip psa poriadne vychvalit.
Este je jedna moznost, menit miesto ciela, to uz je na moznostiach konkretnej trate.
U nas fungoval ten prvy sposob :smile: , ale kazde plemeno/jedinec je iny, takze ostava metoda pokusu a omylu :no:
:ahoj:

PS> Este som zabudla, ani tie preteky niesu zly napad, napr. moj Bak (teraz uz je na dochodku) sa na pretekoch flakal celu trat a rozbehol sa az v cieli, lebo tam bolo kopa ludi, ktori ho fotili a on sa chcel pre nimi vytiahnut :heh:
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 12.12.2008 20:46

Vyriesila som to tak,ze som ich naucila na lubovolnom mieste trate povel zrychlenia (t.j. prislapnut im a zakricat povel)a potom som to na nich pouzila v cieli.

Máme taký a v tej situácií to nefunguje, môžem sa na hlavuy postaviť a nič.

Dalsou fintou je zastavit skor (moji akonahle zastavim tak su nervozni a zacnu cukat postrojom) a do ciela to vypeckovat.

To som už skúšala, akurát že to do ciela neboli pecky, ale poklus so šnúrou o ktorej hovoriť, že je napnutá by bol luxus. Nevliekla sa po zemi. Ale aspoň že šiel predomnou. Ale tiež to tak neni vždy. Niekedy sa ani z toho môjho miesta nepohneme.

ste je jedna moznost, menit miesto ciela, to uz je na moznostiach konkretnej trate

Bohužiaľ tiež nič. Nemáme tú možnosť. :ua: Ale on by sa časom naučil aj kde ležia tie ďalšie ciele.

No, takže vychádza mi z toho asi naozaj tá svačinka. Len dúfam, že nám ju za tú hoďku čo sme fuč nikto nezožerie. To by bol trapas :ha:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psie záprahy

Poslaťod danka.d » Pia 12.12.2008 21:11

Mne akúkoľvek jedlú odmenu po dobehnutí odmietajú lebo su celí uslintaní a zadychčaní :nwm:
Ja som taká tvrdohlavá že by som bola ochotná stáť aj pol hodinu a čakať kým sa sám nepohne :smile:
...to už je o poznaní svojho psa, aké finty sú na ňho použiteľné.
Drží palce :jop:
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 12.12.2008 21:24

Díki :no:
No on nieje udychčaný skoro vôbec. To skôr počas behu. Dobiehame ale úplne salám párky, ani si nelíha. Tak ako tvoji končieval miný rok, keď sme behali len šprint.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psie záprahy

Poslaťod danka.d » Ned 21.12.2008 13:12

V sobotnej Pravde vysla edicia P. Barabasa- 5 filmov o psich zaprahoch za 64,-Sk (Suhra, Nocny zaprah, Navrat mushera, Raj musherov a Info o plemenach a tratiach na Donovaloch)....ak mate este moznost kdesi zohnat.
danka.d
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Ned 21.12.2008 18:05

Aha, ked to bolo v Pravde, tak to asi najdem pod stromcekom.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psie záprahy

Poslaťod xenka222 » Str 24.12.2008 14:28

MOZEM ROBIT S AMSTAFOM PSIE ZAPRAHY??? :ach: :ach:
xenka222
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Str 24.12.2008 21:24

Ak ti počas pretekov nebude útočiť na ostatných psov tak prečo nie :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Poca » Štv 25.12.2008 17:15

ten musi mat silu ako byk, len ho od malicka zvykaj na inych psov- hlavne na prebiehanie popri nich..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Psie záprahy

Poslaťod Ivanka.P » Sob 27.12.2008 1:49

xenka222 píše:MOZEM ROBIT S AMSTAFOM PSIE ZAPRAHY??? :ach: :ach:


čoby nie, my robíme s RTW :joint: no skôr je to len hra a nie výkony ale osvalila sa pekne :jop:
Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Psie záprahy

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 06.01.2009 20:08

tak sme skúsili prvú lekciu. peso dostal postroj, pneumatiku a skúšali sme. ešte nechápe "wo co go", viac menej len skáče dopredu, neťahá. ale tak na to že to bolo prvý krát to išlo fajn, skúšame ďalej :jop:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Psie záprahy

Poslaťod Amaguk » Uto 06.01.2009 21:09

leilus, :jop: some fotos please :smile:

my sme sa dnes trochu vytesovali na Babe
Obrázok
Obrázok
Obrázok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy