Stan, spacák, karimatka

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod LiENKA » Sob 24.09.2011 18:51

Miska ja viem videla som ten tvoj ruksacisko :lol:
take daco zhanam.. no len mna skor tie ceny zaujimaju, inak som pozerala na husky stranke ich batohy a co ja furt tu vravim, ze maju drahe, tak by som povedala, ze su jedny z najlacnejsich.. :heh:
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Sunny » Uto 27.09.2011 11:46

Moja výbava - jeden spacáčik z exisportu, maličký, ľahučký, ale vhodný len na teplé noci. Druhý spacák z Exisportu - váha 1500, komfort -5, extrém -14 a musím povedať, že aj keď som mala v nedelu ráno zamrznutý zips na stane, v noci mi bolo príjemne teplúčko. Takže spokojnosť :smile:
A stany - jeden Hannah, tam nie je o čom, druhý je z Tesca, ale klasika dvojvrstvové iglu. Okrem tyčiek, ktoré sa po čase polámali a bolo treba kúpiť nové, je stan stále v pohode použiteľný, nepremokne, aj vietor už nejaký ustál - a to je v provozu už pekných pár rokov :smile: Samozrejme má svoje muchy, treba mať správny grif, aby boli dobre napnuté steny stanu, ale dá sa naňho spoľahnúť, ešte mi v ňom na hlavu netieklo.
Batohy - jeden obr Treksporťácky, tuším 80l, ten používam len na zbalenie sa na cestu. Na trek chodím zase s Exisportom 38l, síce mne na chrbte sedí dobre, ale keďže sa nedá nijako nastavovať, je to batoh na jeden chrbát. A teda vedela by som si určite predstaviť aj niečo lepšie, kvalitnejšie a hlavne s lepšie rozdeleným priestorom úložným, lebo toto je jeho slabá stránka. Ale na tých pár trekov a túr, na ktoré idem, mi zatiaľ v pohode stačí.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Mackie » Str 28.09.2011 0:34

vybrala som si Husky Boyard, cena do 110
Offtopic: dokonca som nasla aj inzerat na 1x pouzity za 90, ale nemam nikoho v Komarne, aby na neho pozrel :ach:

edit: alebo zeby predsa zmena?
http://www.mall.sk/turisticke-stany/husky-bright-4
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Mackie » Ned 09.10.2011 20:10

riskla som ten inzerat, takze za 92 mam novy 4 miestny stan (pri stavani zacalo prsat, takze sa potom susil v obyvacke a uz je aj trocha zablateny), uz ho len vyskusat aj v praxi, snad buduci vikend
ale.. oproti tej tesco jutovej podlahe sa mi tento zda byt velmi jemny, naozaj sa to nepotrha a netreba pod to nejaku podlozku? a ked tam bude nejaka (napr. ta podlaha zo stareho stanu), nebude sa medzi vrstvami kondenzovat voda?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod tonamie » Ned 16.10.2011 13:53

Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod zara » Ned 16.10.2011 16:24

Pozor na zavadzajuci popis...
"Spací vak Trimm použiteľný v teplotách do -20°C." je blbost.
Realne pouzitelny bude tak do 0 stupnov.
zara
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 699

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod LiENKA » Ned 16.10.2011 16:36

jo a -20 je asi extrem, kde uz ochories :)
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Mackie » Ned 16.10.2011 19:17

tie teploty platia za akych podmienok - ak je clovek naobliekany, alebo v spodnom pradle? :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod LiENKA » Ned 16.10.2011 19:20

Na oravskom trekku v noci mrzlo vraj.. a ja som mala spacak extrem 0 a bola som naobliekana a zima bola neskutocna :)
takze proste extrem nechces zazit :heh:
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Sunny » Ned 16.10.2011 21:29

V dobrom spacáku by malo platiť, že čím menej vrstiev na sebe, tým ti je teplejšie. Z toho teplotného rozmedzia treba sledovať hlavne komfort teplotu, tie extrém sú fakt extrém - nezamrzneš, ale zuby ti drkotať budú.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod zara » Ned 16.10.2011 21:41

Pokial je spacak oznaceny podla europskej normy 13537, tak:
horny limit - teplota pri ktorej mozes spat bez prilisneho potenia (otvoreny spacak, ruky vonku)
komfort — teplota pri ktorej moze spat zena vo vystretej pozicii
dolny limit - teplota pri ktorej moze muz spat 8 hodin bez zobudenia skruteny do klbka
extrem - teplota pri ktorej zena prezije 6 hodin (ale moze omrznut)
Testovat by sa malo na figurine v dlhom spodnom pradle, s ponozkami a kuklou. V norme su definovani "standardna" zena a muz.

U horeuvedeneho spacaku sa mi ale celkovo nezda ani -20 extrem.
Je to synteticky spacak, ma "iba" 1400g, nechcel by som skusit ci v nom clovek naozaj prezije -20.
Na inych strankach sa da najst ze ma komfort +2 stupne.

Inak od toho predajcu by som nic nekupil - napisat na stranku "Spací vak Trimm použiteľný v teplotách do -20°C" a nenapisat ostatne hodnoty, za to by ich mali v tom spacaku vyhodit v zime na hreben Tatier nech si to skusia.

Sunny: Extrem = nezamrznes ale mozes omrznut.
zara
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 699

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Amaguk » Ned 16.10.2011 21:47

ako sa to testuje na figurine?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod zara » Ned 16.10.2011 21:57

Je to nejaka specialna figurina ktora ma v sebe zbierku tepelnych senzorov + vyhodnocuje sa to pomocou nejakeho modelu ludskeho tela. Detaily neviem, len som si to kedysi vyhladaval zo zvedavosti.
Niektori vyrobcovia maju na stranke popis ako to testuju.

How EN Bag Testing Is Done

For EN 13537 temperature tests, a full-size mannequin with heaters and temperature sensors is dressed in 1 layer of long underwear and a hat. It is placed inside the sleeping bag being tested. The bag is laid atop an insulating sleeping pad inside a climate-controlled chamber. The mannequin is heated to simulate body warmth and measurements are taken of the air in the climate chamber and the "skin" surface of the mannequin. From these measurements, the insulation value of the sleeping bag is calculated. These calculations provide the 3 EN ratings described above.
zara
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 699

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod tonamie » Pon 17.10.2011 7:54

zara píše:Pozor na zavadzajuci popis...
"Spací vak Trimm použiteľný v teplotách do -20°C." je blbost.
Realne pouzitelny bude tak do 0 stupnov.

Jo po rozkliknutí bližší popis http://www.worker.sk/upload/image/L/pho ... 3626--.jpg
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Stan, spacák, karimatka

Poslaťod Amaguk » Pon 17.10.2011 7:56

v blizsom popise je ale uvedene teplotne rozmedzie do -9, takze zara ma pravdu, ze predajca svojim textom zavadza
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy