Bikejoring / kolobezka/ korčule a pes

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Sunny » Ned 06.04.2014 22:47

Deny - v rámci jesenných off snow záprahov je vždy aj bike, nájdeš na www.mushing.sk alebo www.mushing.cz (jeseň + jarný Radíkov) a v Čechách sa cez leto behá Hills cup (info na FB https://www.facebook.com/HillsCup) - býva to hlavne canicross, ale väčšinou je tam aj bike.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod DeNnY » Sob 12.04.2014 10:07

Rehsi.. jasné aj my používame povely, ale niekedy proste povel vypustím, keď vidím, že sa pes rozhodol správne.
Sunny, vďaka omrkneme to :smile:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod vavrena » Str 02.07.2014 8:58

Tak, včera sme nejak začali s bikejöringom :lol: . Doteraz mladá klusala len pri bajku, včera som zapla amortizér na volant a nahnala ju prvýkrát dopredu. Pozíciu vpredu pozná, lebo chodili sme behať, síce máličko beháme, lebo je mladá (a ja nemám kondičku :heh: ), behávame 2 až 4km, z toho asi 1km je vpredu, používam go a stranové povely a ona ich pomaly chápe. Pri bicykli zatiaľ poklusávala, 1-2x do týždňa tak do 8km, od šiesteho mesiaca.
A teraz otázka. Akú dlhú šnúru mám dať pred bajk? Teraz som mala krátku, lebo keď sa to uvoľní, tak mi šnúra vlezie do kolesa, ale zároveň vidím, že je to krátke, ale dlhšiu mi nenapne a potom to búcha o koleso... :nwm: alebo keď to začneme cvičiť, "sa to spraví," pochopí a napne mi šnúru viac? Nerada by som niečo pokazila hneď na začiatku a tiež by som nerada došla k úrazu, či už ja alebo ona.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Sunny » Str 02.07.2014 9:18

Nooo, v prvom rade vidno, že si ešte vôbec nie je istá tým, že má naozaj bežať vpredu, často sa na teba obzerá. V prvom rade to chce upevniť toto. Ak sa tomu chceš naozaj venovať, behanie vedla biku úplne zrušiť, buď nech beží vpredu a ťahá, alebo ju nechať navolno, ale na vodítku vedľa biku nie. Možno časom, keď bude mať to bežanie vpredu riadne upevnené, ale teraz by som jej hlavu nemotala.
Druhá vec - vodítko je väčšinu času úplne voľné. Opäť, ak chceš aby naozaj ťahala, nechaj ju ťahať, nešlap do pedálov, kľudne aj brzdi ak treba, ale udržiavaj šnúru napnutú. Keď bude mať zafixované, že má ťahať, môžeš to začať stiredať - chvíľu ju nechať makať, potom riadne zabrať a vyhecovať ju do riadneho šprintu, potom opäť nech trochu zaberie... Zmeny smeru a tempa psov bavia oveľa viac ako jednotvárny beh dopredu. Zo začiatku ju nechaj makať len chvíľku, ak beží dobre, dať pauzu, alebo chvíľku navoľno a opäť zapriahnuť.
Tretia vec - dĺžku vodítka si vieš ľahko nadstaviť, stačí okolo riaditok omotať nejaké vodítko a šnúru pripnúť až oňho a hneď ju máš dlhšiu. A takto si prípadne skúšať, aká dĺžka vám bude vyhovovať - ja napr. jazdím s kratšou, Offca s takou dlhou, že ja by som sa s takou zabila :heh: Skôr než dlhšie vodítko by som ale riešila dlhší postroj - na bike je určite vhodnejší faster, detto ak tak úplne neťahá, lebo takto jej povolené vodítko plandá a búcha presne v strede chrbta. Možno aj preto sa drží hlavne v kluse, pri tom menej plandá než pri cvale.
No a malá rada na záver - nejazdi rovno za ňou, drž sa vždy trošku bokom. Je tak menšia šanca, sa šnúra zamotá pod koleso. :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod vavrena » Str 02.07.2014 11:05

Ďakujem za rady :poklona: .
Chcem sa tomu venovať len tak sviatočne, ako zábavku, fyzické vybitie, a hmm, neviem jej zrušiť beh vedľa bajku, lebo nejak sa dopraviť na poľnú cestu musíme :ua: . A to sa nedá ani len na voľno, musí byť na vodítku (cesta, zajace, sliepky na voľno, jorkovia). Obzerá sa, lebo fakt prvýkrát takto bežala, a ja som bola celá happy, že beží vpredu :angel: .
Skúsim zas o týždeň, predĺžim šnúru asi, plus zrealizujem tie zmeny tempa a budem sa držať bokom, teda čo postíham do toho pol km ťahania.. nad fasterom som rozmýšľala, ale videla som veľa psov behať na shortoch, tak faster objednávať zatiaľ nebudem, možno neskôr, keď to bude nejaké "vážnejšie."
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Sunny » Str 02.07.2014 11:17

V tom prípade aspoň nejako jasne rozlišovať - vedľa biku na obojku a normálnom vodítku a pred bike na postroj a šnúru. Nie je to vypatlaný severan, mohla by to pochopiť :heh:
A ten postroj - uvidíš sama, či jej to bude vadiť alebo nie. Ak nie, tak na také rekre behanie stačí aj short :yes:

Offtopic: Ja som po prvej takejto jazde mala pocit, že vzlietnem aj s bikom od šťastia :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod vavrena » Str 02.07.2014 11:23

Offtopic: No šak ja som happy dog owner, hneď som strihala video doma, okrem prvého plávania a chytania zvery mám všetko jej "poprvé" na videu alebo fotke :heh: . Ale vždy som o tom snívala nejak, že ma bude ťahať pes, s pudlíkmi sa to nedá, tak zrazu nejak tie sny, čo som mala nezrealizované, sa sami napĺňajú :aaa:

Ok, takto by som to mohla robiť, že vedľa bajku bude na obojku, a vpredu na postroji, rozlíši to určite, a v podstate keď beží len vedľa, tak je fakt zapnutá na krku, lebo ona keď ozaj potiahne, tak letím. Takže takto to urobím, dík :smile: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Nicol-Buddy » Pia 04.07.2014 8:17

Ja som začala s mojim ročným labradorom behať na bicykli najskôr malé trate niekde po poli aby sa nebál. Najhoršie bolo ho naučiť aby necikal každú chvíľu. Postupne sme sa prepracovali len na jednu cik-pauzu. Trvalo nám to dva týždne ale teraz už vie chodiť popri bicykli aj po ceste. Keď chcel niečo očuchať trochu silnejšie som potiahla vodítko.
https://www.facebook.com/DogsPsyPejsci-349104818439456/
Najlepším priateľom človeka je jeho pes.
Nicol-Buddy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod sapinha » Uto 22.07.2014 16:29

Ahojte,
kazdemu vyhovuje nieco ine, no na nedavnom mushingovom kempe mi odporucili na bike/scooter voditko radsej dlhsie. Aktualne behame canicross na 2 m a na kolobezke mam 2,5 m. No viaceri presedlavaju na 3 m ako sa pouziva napr. na bezkach. Dovodom je hlavne reakcny cas, ktory nam zostane ked sa vpredu nieco stane. Cim kratsie voditko tym menej casu zareagovat.
Na druhej strane na dlhsom sme od psa dalej, co hlavne pri roztahavani velmi nemotivuje psa sa hnat dopredu. Tu pomoze niekto dalsi na biku vpredu.
Postroj by som tiez co najskor odporucila vymenit za dlhsi, aby mu nic neudieralo do chrbta a zaroven si od zaciatku zvykal na trochu iny pocit pri tahu. Nam teda preucanie zo shortu na faster trvalo dost dlho. Zaroven v dlhom postroji bude moct zapojit viac sily do tahu. Nemusi to byt faster od Zera, Cesi vyrabaju cenovo dostupne napr. aj Eurohusky.
Pri roztahavani je dobre najpr podporit rozvoj sily a az neskor predlzovat trasy. Kazdeho (aj mna) to laka robit dlhsie treningy aj ked uz pes na 100% netaha no ako pri trenovai vsetkeho by sme to mali robit poriadne alebo vobec. :no: Cize kratke trasy, odmena, vyhrat sa so psom. Opat zapriahnut, nechat potiahnut kym ide na maximum, ci uz to je 10 alebo 200 metrov a opat pauza skor ako zacne spomalovat sam.
Happy training :smile:
sapinha
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Offca » Uto 22.07.2014 18:59

Offtopic: :prd: :prd: :prd: :prd: ...som si len predstavila, čo by sa stalo, keby som prepatu Tessňu chcela zastavovať a chvaliť hrou .... že "daj bicak a zostan si tu, krava. Ja bežím!"
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 22.08.2014 9:08

Šmrdli prdli, dnes sme otvorili sezónu, nádherných 11 km prekladaných kúpaním sa v Dunaji. Ako už 7 rokov, aj teraz mierny trucung keď mu bolo jasné že končíme, ale povel "tststst - kde je cica" nás úspešne dostal do ciela :haha: (panebože my už beháme 8-my rok :oo: )
Tuná to je že kukuričný mushing, ale plán je raz do týždňa si zájsť do Karpát, predsa len to tak nejak mám za náš "domov" viac ako tu.

Ani neviem ako nám to chýbalo... takú harmóniu, to sa dá zažiť len na koni, alebo v záprahu.. fňuk :hi:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod lenka_1705 » Sob 23.08.2014 20:22

Offtopic:
vavrena píše:Ale vždy som o tom snívala nejak, že ma bude ťahať pes


:winner: ja naopak, nestiham kupovat brzdove dosticky :haha:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Monii » Pon 20.10.2014 12:34

Sunny, alebo teda baby čo sa so psami venujete bikejoringu. Tiež sa mi pár krát stalo, že sa mi proste šnúra zamotala do predného kolesa, ja som sa vyrýpala. Neviete kde dostať tie "tyčky", ktoré sa upevnia o predok bajku a tým zabránia, aby sa vodítko zamotalo do kolesa?
Na vyrobenie niečoho takého som ľavá :hi:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Sunny » Pon 20.10.2014 12:37

Napr. tu: http://www.zerodc.cz/cs/eshop/20_tyc-na ... yc-na-kolo - na cenu sa treba spýtať, tá čo to ukazuje na stránke pre SR tuším neplatí :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod CraObs » Pon 20.10.2014 12:41

:oo: to si robia srandu s tou cenou? a to pes je za to aj zapriahnutý alebo to je čisto len držiak na ťažné lano aby nešlo do kolesa..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy