Malokarpatský Dogtrekking 2015

Podujatia, ktoré sa už uskutočnili.

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod Priscilla » Uto 29.09.2015 12:02

Dogtrekky sa aj behávali od ich úplných počiatkov v Čechách, vrátane longov (ktorými to vlastne začalo). Nie je to žiadna novinka a už vôbec nie dáka slovenská špecialita. Minule som sa hrabala v starých časopisoch a boli tam články od zakladateľa dogtrekkingu Jaroslava Monte Kvasnicu - o prvom nultom dogtrekkingovom preteku a následne prvých majstrovstvá ČR. Na ten prvý pretek boli dokonca pozvaní ultramaratónci bez psov, ktorý to celé prebehli, aby ukázali, že sa to dá. Následne na prvých majstrovstvá ČR, tuším v roku 2002 boli víťazné časy dačo cez 10 hodín na 80 km a sám Kvasnica sa tam nadšene vyjadroval, ako super to tí ľudia prebehli. Pre mňa celkom dosť zjavný dôkaz, že dogtrekking nebol vymyslený ako čisto chodecká disciplína. A odvtedy prebehlo už celkom dosť rokov na to a pravidlá sa viackrát dopĺňali nato, aby sa dalo tvrdiť, že umožnenie behania je iba diera v pravidlách.

A v Rakúsku už dlhšie to delenie na beh a chôdzu nie je.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod Lindchen » Uto 29.09.2015 12:08

Neskôr sa v jednom rozhovore ale Kvasnica vyjadril, že by mala byť kategória ultracanicrossu a nechať dogtreking dogtrekingom, ako turistiku. Takže tiež potom uvidel, že to nie je ok.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod Silvuch » Uto 29.09.2015 12:10

:jop:
tak to vnimam podobne.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod janajka » Uto 29.09.2015 14:08

CraObs píše:ale teda opäť dovedené do krajností, môžem ísť podľa teba na DT na korčuliach, kolieskových lyžiach, kolobežke? ... či táto diera pravidiel už nie je ok?
jasne, ze nie. Mas ist vlastnymi nohami. Ale kludne to skus aj na kolieskovych korculiach. :lol:. Tebe by som pre jeden pokus nezakazala.

Vsetko je viac menej logické. Ja som tiez najprv vahala, ci mam dat aj run, ci nie. Pytala som sa na nazor nielen stalych pretekarov ale i nezainteresovanych. Ti nezainteresovani sa cudovali vobec nad moznostou sutaze turistiky. Ze co je to za sutaz turistika? Nedavalo im to zmysel. Po viacerych vyjadreniach a uvahach som RUN kategoriu zrusila (jednak zhanat dalsich 6 cien) jednak to prestavalo davat logiku aj mne. Ked sa dogtrek vyvinul z musherskeho sportu (prvy u nas bol v roku 2003 v Kozích chrbtoch), vzdy islo o cas. Nebude to bicykel, nebudu to voziky, sane, lyze, bude to pešo (a akou rychlostou, to je uz na samotnom cloveku). Mne sa paci dogtrek, kde je čo najmenej zákazov, nech sa necítia sutaziaci ako na vojenskom cvicisku.
Mne najviac islo o to, aby mal kazdy svojho psa stale priputaneho (beda tomu kto nie) a aby sa každy štastne vratil do ciela.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod adad » Uto 29.09.2015 22:05

Ďakujem organizátorom za perfektnú akciu. Pre mňa s manželom to bol pekný rodinný výlet na miesta, kam sme kedysi chodili s rodičmi a so školou na branné cvičenia.
Pokiaľ viem, na dogtrekoch sa vždy zúčastňovali dva typy ľudí: pretekári a tí, čo to brali ako fajn výlet a zábavu. Nedávno som si zo zvedavosti pozrela výsledky jednoho tohoročného dogtreku v Čechách, na longu boli časy od 14 do 44 hodín.
Ťažko zakazovať behať, keď niekto beží celú trať, iný len z kopca, ďalší len kúsok.
Za skutočný dogtrek sa pôvodne považoval iba long, kratšie trasy pribudli na prilákanie zečiatočníkov a pre tých, čo si na long netrúfnu. Ak je niekto zdatný, že by dal long v pohode, ale nevyhral by, tak prebehne mini, je to jeho súkromná vec, len sa mu môže stať, že hrdo zvíťazí nad dvanásťročným deckom s päťkilovým psíčkom.
adad
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod Jannka » Uto 29.09.2015 22:47

Tieto "hejty" na behanie na trekkoch sa opakuju asi stale, po kazdej akcii :lol: :lol: :lol: Moj nazor je, ze ak by sa robili take tie ozajstne dogtrekky (teda len MIDI a LONGY), tak tam sa prosto tak preveria schopnosti kondicie, ze ak to niekto prebehne, klobuk dolu a vitazstvo mu patri. Ale kazdy kto organizoval trekk vie, ze o tieto dlhe trasy je rapidne mensi zaujem ako o tie kratsie. Bohuzial ale je to tak...

Mne je totalne jedno, ci niekto bezi ci nie. Trekk je o sutazi ..o tom, zazit cosi ine nez na obycajnom vylete...troska preverit sily, troska ist nad hranicu bezneho tempa...atd. Hej, viem ze to je neprijemne, ak dojdu bezci na 10-15 km trasy a pokazia radost zaciatocnikom...ale zasa na druhej strane...tych akcii je na SR tak malicko, (a povacsine su kratke, kedze povedzme si na rovinu, ze minicka su najpopularnejsie medzi beznymi ludmi) ze prosto ludia ktori si chcu zasutazit idu na vsetko co sa da...no a teda je to potom prirodzene ze aj na takychto minitrekkoch sa zijdu zaciatocnici a aj ludia vymakani...ved kde maju ist, ked tu je toho tak malo???? no a jasne, ze ti ludia ktori maju kondicku sa nebudu schvalne plandat len preto, aby sa nevymykali z casoveho priemeru zaciatocnikov. Cize uzavriem tento moj monolog...trekky su o zabave,radosti...vytvorit team so psom a spolocne nieco zazit. Netreba z toho robit taku vedu. A kazdy organizator, ma moznost navrhnut si trasu aj kategorie tak, aby dosiahol idealne vyvazenie a aj ucast.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod CraObs » Str 30.09.2015 6:49

veď práve celý tento "hejt problém" sa odvíja a motá okolo dĺžky.. pôvodné longy behá minimum ludí lebo to je fakt zahul = vznikla charakteristika športu, na nalákanie ludí sa robia lahšie trasy a skracujú sa čim sa pribaluje aj viac bežcov (lebo je to v pohode zvládnutelné) = a tým sa tá pôvodná charakteristika dosť mení..

inak long 14hod si neviem predstaviť, jedine že by nemali povinný bivak :nwm:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod janajka » Str 30.09.2015 6:54

Ano, meni. Cim kratsia trat, tym straca vyznam slova trekking.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod pigie » Str 30.09.2015 7:08

Ved preto hovorim, zmente nazov a je po probleme :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod Sunny » Str 30.09.2015 7:38

Bivak väčšinou nebýva povinný - s povinným som sa stretla len tam, kde nebolo povolené poflakovať/spať v noci v lese (lebo úrady, lebo medvede, lebo...).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod janajka » Str 30.09.2015 8:00

ja som chcela zmenit nazov. Ale potom by nemohla byt povinna vybava, mapa s itinerarom. A odradila by som tych co nepridu vyhrat ale zucastnit sa a pokochat sa krasnou prirodou. Takze nazov zostal.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod hruska » Str 30.09.2015 9:49

janajka píše:Ano, meni. Cim kratsia trat, tym straca vyznam slova trekking.


Offtopic: ved aj tu na fore som xkrat videla spojenie "5km tura", to si nejdem ani predstavovat bezne vence a taky mid musi byt pre tych ludi neviem co uz :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod clupko » Str 30.09.2015 9:59

tak zas, kazdy podla svojich schopnosti. a od kolko km mozem nazvat prechadzku v horach turou? som nevedela, ze tam je dane minimum :nwm:
a napriklad v snehu do kopca je aj tych 5km zaberak.

edit: aby som nebola len mimo temy, tak si myslim, ze ked niekto vladze danu trasu odbehnut, nech si bezi. ked tam idem kvoli tomu, aby som stala na stupnoch vitazov, musim sa holt viac snazit. a ked tam idem len kvoli tej atmosfere a zazitku, tak je mi jedno ci som prva alebo posledna.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod wer » Str 30.09.2015 10:02

zo slovnika:

túra, -y, túr žen. r.
1. namáhavá a dlhá cesta, namáhavý a dlhý výstup (obyč. horský a športového rázu), konaný najčastejšie pešo: dlhá, ťažká, namáhavá, celodenná t.;
horolezecká, vysokohorská t.;
hrebeňová t. (Bedn.) po horských hrebeňoch;

5 km to isto nebude.
pre mne je to celodenny vylet proste. 4 hodiny v lese su len prechadzkou. 5 km je obyc venc. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Malokarpatský Dogtrekking 2015

Poslaťod hruska » Str 30.09.2015 10:05

Offtopic: schopnosti, neschopnosti, 5km neni tura podla mna nijak :nwm: neviem ci je kdesi urcena kilometraz a hej, je rozdiel hory a roviny, ale aj tak, sak ja slapem takmer 5km aby som sa dostala na nas standardny vencplac :D

wer, este ze ta mam :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pozvánky z minulosti