Mraznička

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Mraznička

Poslaťod calwen » Sob 03.07.2010 12:52

Zaujiímalo by ma aký veľký mrazák máte a koľko kg mäsa tam zmestíte.
Hľadám niečo, kam by som napchala cca 50kg mäsa a absolútne netuším aký objem mám pozerať.
Za odpovede vopred ďakujem
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod Mackie » Uto 06.07.2010 14:24

ja mam 3 zasuvkovu, taku starsiu, a v skladnom stave tam urcite napcham aj 30 kil (napr. bordy kocky, sulky)
rozne suciastky a zivocichy su nepravidelne, nevyuzije sa vsetok priestor, takze mozno aj o 10 kil menej
cize na 50 kg urcite aspon 5 zasuvkovu treba
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Mraznička

Poslaťod Offca » Uto 06.07.2010 15:55

Mrazak sa tvari na 92l (ak je to ten správny udaj, či som nepozerala krížom) a zmestím 30kg mäsa. Plus minus.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Mraznička

Poslaťod pigie » Uto 06.07.2010 16:18

65 litrova mraznicka (3 suflikova) - zmrazeneho masa vetamixoveho sa mi tam dari narvat 19-20kg, inak znesie samozrejme viac.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Mraznička

Poslaťod mairi » Str 07.07.2010 7:52

hej hej 100l pribizne na 30-40 kg zalezi od toho v ako skladnej forme je- tie sulky z vetamixu- tak keby si mala len to tak nacpes hadam aj 50 ak vymyslis dobry system :lol:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Mraznička

Poslaťod calwen » Str 07.07.2010 10:25

Dakujem :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod LiENKA » Str 07.07.2010 12:47

Mamka vravi, ze mame asi 50l mrazak, starsi, dva sufliky a zmestilo sa mi tam 27 kil masa z bordy, ledva ledva sa to tam napchalo :)
20 kil bolo v kockach a zbytok bolo v balickoch vraj 100gramovych..
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Mraznička

Poslaťod ruza143 » Štv 16.12.2010 21:02

ja mám tiež tú trojzásuvkovú, tak musím kupovať aj Bordy salámy, ktoré dávam staršiemu hafanovi a kocúrovi :lol:
alebo na cestovanie sú dobré..
je to na nič, ked ludia maju voči BARFu predsudky a nikto v mojom okolí nekrmi masom.. :ua:
"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being." - Abraham Lincoln
ruza143
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod calwen » Štv 16.12.2010 21:07

No nakoniec sme kupili trojzasuvkovu. V jednom poschodi je 10kg kuracich hrudi, v druhom 20kg bordykociek a v tom poslednom polovicnom je 10kg vselicoho.. Dokopy 40kg a k tomu kus miesta v nasej mraznicke na dalsich cca 10kg :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod Lucifer » Štv 16.12.2010 21:24

Skoda, neskoro som nasla tuto temu :ach: ...ale my aj tak nie sme reprezentativna vzorka vzhladom na mastodonta v domacnosti :heh: My mame doma 2 truhlicove mrazaky na maso pre psov (287 litr. a 230 litr.) Z psychologickeho hladiska som mala ten pocit, ze do nich vpracem viac masa ako do suflikoveho...ale co sa tyka priestoru, urcite je suflikovy skladnejsi... :jop: co na tom, ze su obidva energeticka trieda A++, aj tak sa tie elektro hodiny vdaka nim tocia ako holandske kolotoce :pac: a narvem do nich cca 150kg masa :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Mraznička

Poslaťod Liola » Pia 17.12.2010 11:41

Tiez nie sme repre vzorka vzhladom na pocet mastodontov :lol: .
Mame 1ks truhlicovu mraznicku na psie maso, objem ak si dobre pamatam cca 300l. Po predcerajsom vylete do CZ pre Vetamix sa tam voslo 100kg v sulcoch, plus nejake stare Bordy kocky, polievkova kuracina a nase drobnosti, co sa nam nezmestili do kuchynskej. Ale to je rekord. A elektricke hodiny sa tiez tocia statocne :ach: .
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Mraznička

Poslaťod pigie » Uto 13.09.2011 15:52

Mate niekto pls skusenost so znackou Goddess? Chcela by som tento mrazak, ale nepoznam znacku/kvalitu
http://www.hej.sk/volne-stojace-spotreb ... tw8-biela/
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Mraznička

Poslaťod zuzka:) » Pon 31.10.2011 19:48

v stredu sa nám chystajú vypnúť elektrinu na asi 10 hodín. nemám tušenie, ako to zamrazené veci v zatvorenej mrazničke zvládnu? alebo nezvládnu? :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Mraznička

Poslaťod Mackie » Pon 31.10.2011 20:21

predtym to daj na maximum na par hodin, a ked sa nebude otvarat, mala by sa teplota udrzat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Mraznička

Poslaťod miusiatko » Str 22.02.2012 17:04

chcem si kupit mraznicku, ale vobec tomu nerozumiem, tak snad mi niekto poradite :lol:

Nasla som si Zanussi ZFC623WAP, objem to ma 210l. Kolko masa tam teoreticky vtrepem? (masa, mlete v sulcoch/kockach kupovat nebudem).
A co spotreba 0,62kWh? Je to malo? Vela? Ak som spravne pochopila, tak by to mala byt spotreba za 24hod.
Alebo viete poradit nejaky lepsi typ do 300e?

Dakovala :smile:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Surová strava