Mýty o kŕmení surovým mäsom

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Surové mäso?

Poslaťod Pemifri » Uto 13.05.2008 9:24

ja našim moc nedávam surové mäso.beauceronka odmalička jedla len varené a tak surové jej nechutí.špic je stará škola on má surové mäso rád ale radšej mu ho moc nedávam.psi, ktorý sú kŕmený surovým sa môžu stať aj nebezpočnými,ak ucíti krv tak by sa mohlo aj niečo stať.a neriskujem to ani kvôli ich zdraviu.teraz už sú hocijaké choroby a zlé spracované mäso môže byť nebezpečné.
Pemifri
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26

Re: Surové mäso?

Poslaťod Amaguk » Uto 13.05.2008 10:01

psi, ktorý sú kŕmený surovým sa môžu stať aj nebezpočnými,ak ucíti krv tak by sa mohlo aj niečo stať.

:pac:
no jo, prid sa pozriet na toho mojho krvilacneho zabijaka :ha:
btw, neviem, kde kupujes maso ty, ale ja ho kupujem v ludskom masiarstve a nie ja ani zamorene choroboplodnymi zarodkami ani z neho nekvapka krv. :smile: :joint:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Surové mäso?

Poslaťod Babula » Uto 13.05.2008 13:58

hehe nasa papa tiez suroveeee :aaa: a uz zozrala mamku, moju nohuuuu a
susedaaa bude mat dnes na veceru :haha:
sorry nemohla som si to odpustit ... pes ti nikdy nezdivie lebo je surove maso
zdivie ked sa o neho nikto nestara a zije si podla seba... teda vsetko je o vychove :yes:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Surové mäso?

Poslaťod Pemifri » Uto 13.05.2008 18:52

:pac:
no jo, prid sa pozriet na toho mojho krvilacneho zabijaka :ha:
btw, neviem, kde kuppujes maso ty, ale ja ho kupujem v ludskom masiarstve a nie ja ani zamorene choroboplodnymi zarodkami ani z neho nekvapka krv. :smile: :joint:


a to ste v živote nepočuli že zlé upravené mäso môže byť škodlivé?teraz sa nedá spolahnúť na to čo predávajú v obchodoch.ja sa na to určite nespolieham.keď sa zamyslíte pes je z vlka.poznám jeden prípad kedy si jeden chlap omylom odrezal prst a jeho dobermani mu ho zožrali.a myslíte že čím kŕmia bojové psy.určite granulkami a konzervičkami.dávajú im surové mäso aby keď zacítia krv aby išli potom.nehovorím že musí napadnúť každého kto je na okolí ale len dávam do pozornosti že ak ucíti krv tak nikdy nevieš ako zareaguje.samozrejme že to záleží aj od povahy a plemena psa a ja mám práve takého ktorého na surové mäso učiť nebudem.
P.S.myslíš že surové mäso neobsahuje krv?tak to si dosť mimo
Pemifri
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26

Re: Surové mäso?

Poslaťod max » Uto 13.05.2008 20:27

Pemifri kuk do sekcie clanky - krmenie Barf :no:
je to len povera :ahoj:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Surové mäso?

Poslaťod Pemifri » Str 14.05.2008 5:52

prečítala som si ten článok, ale nenašla som tam nič o čom som písala pred tým.ja som nepísala že mäso nedávam,len ho tepelne upravujem,síce strácam nejakú časť živín ale vždy lepšie ako keby mali niečo dostať a ešte netrvrdím že psovi nedávam surové mäso,len nie veľmi často(každý deň).ste dosť naivný keď si myslíte že mäso v obchodoch je prvotriedna kvalita a všetko držia v naprosto sterilnom prostredí alebo si myslíte že dobytok vykrmujú tými najlepšími vecami pod slnkom.
Pemifri
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26

Re: Surové mäso?

Poslaťod Babula » Str 14.05.2008 5:54

halooo :aplause: fakt si to preciiitaj ... a zas "bojove plemena" ...hmmm
no joooo .... oni neutocia lebo citia na cloveku krv ... ale hadat sa o tomto
neoplati ... len to je fakt velmi hluuupa povera ze od suroveho masa ta pes
hned zozerie :pac: a ked uz spominas vlka ...zerie to surove aj hnile maso
a ked uvidi cloveka alebo skor uciti tak sa ich strani a nie utoci :yes:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Surové mäso?

Poslaťod Babula » Str 14.05.2008 5:56

az teraz vidim ze si pisala ... vsak to je ok ze krmis varenym ... to je len
a len tvoja osobna vec ...tie reakcie si myslim boli skor na tu poveru hnusnu
:jop:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Surové mäso?

Poslaťod max » Str 14.05.2008 6:32

pemifri mas google tak si pohladaj dalsie clanky o krmeni surovym masoma daj sem aj nejaky o tom ako su psy krmeni masom krvilacni :pac:
Nikdo netvrdi, ze maso z obchodou je najlepsia kvalita a ze kravy su vykrmovane bohviecim, to je trosku mimo.
A len taka otazocka, co si myslis, ze ide do granul a konzerv ked maso z masiarstva je nekvalitne?
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Surové mäso?

Poslaťod Amaguk » Str 14.05.2008 10:42

pemifri, no zrejme som mimo, ale maso ktorym krmim ja ziadnu nadbytocnu krv neobsahuje... :joint:

o tom ostatnom sa trochu dovzdelaj, ako ti tu radia, na tuto temu sa mi uz diskusia nechce viest, kedze sme tu o tom debatovali celu jesen...mozno prestanes byt zbytocne paranoidna :no:

teraz sa nedá spolahnúť na to čo predávajú v obchodoch.ja sa na to určite nespolieham.

a na co sa spoliehas? mas vlastny chov?

ste dosť naivný keď si myslíte že mäso v obchodoch je prvotriedna kvalita a všetko držia v naprosto sterilnom prostredí alebo si myslíte že dobytok vykrmujú tými najlepšími vecami pod slnkom.

po a) ked uz tak naivní/é :no:
po b) ako citam, tak citam, ale neviem, ze bz to niekto take nieco "naivne" tvrdil...

max píše:pemifri mas google tak si pohladaj dalsie clanky o krmeni surovym masoma daj sem aj nejaky o tom ako su psy krmeni masom krvilacni :pac:
Nikdo netvrdi, ze maso z obchodou je najlepsia kvalita a ze kravy su vykrmovane bohviecim, to je trosku mimo.
A len taka otazocka, co si myslis, ze ide do granul a konzerv ked maso z masiarstva je nekvalitne?


:jop: :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Surové mäso?

Poslaťod Ivanka.P » Štv 15.05.2008 9:02

Pemifri píše:a myslíte že čím kŕmia bojové psy.určite granulkami a konzervičkami.dávajú im surové mäso aby keď zacítia krv aby išli potom.nehovorím že musí napadnúť každého kto je na okolí ale len dávam do pozornosti že ak ucíti krv tak nikdy nevieš ako zareaguje.


No ja mám BOJOVÉHO psa, krmim ju surovým + prílohy + granule a bežne sa u nás niekto (aj deti !) poraní a nemá potrebu niekoho napádať. V rovnakom čase som zmenila prístup k nej a pritvrdila vo výchove ako som začala krmiť aj surovým mäskom a rozdiel v chovaní k cudzím bol k lepšiemu, z čoho mi vyplíva, že toto záleží jednoznačne len od výchovy.

Hádaj, prečo fenka po pôrode zožerie placenty? Lebo je tam kopec vytamínov a na chovaní to nič nemení. Také niečo aspoň neprezentuj. Ja ťa tiež nebudem presviedčať, aby si kŕmila surovím. Verím, že chceš pre psíka to najlepšie a aj mu to dávaš. Si tak už rozhodnutá a je to OK.

Ani mäsiari niesu zabijáci len pre to, že na bytúnku porážajú zvery :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Surové mäso?

Poslaťod Rico » Ned 25.05.2008 11:12

Ja surove maso kludne davam ale hlavne okrem kuracieho. Kura ma najviac chorob v mase ale len v surovom v tepelne upravenom to uz nenajdete takze kura len varene.Najlepsie pre psa je hovadzie a najviac vytaminov je v surovom tym sa krmia aj policajne psy a nic im neni tak asi na tom nieco bude.

Ten moj toho suroveho hovadzieho papa dost vsak pozrite ne foto ci nejako zle vyzera :lol:
Rico
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Surové mäso?

Poslaťod Lucifer » Ned 25.05.2008 15:09

Rico píše:Kura ma najviac chorob v mase ale len v surovom v tepelne upravenom to uz nenajdete takze kura len varene.

Asi si si to pomylil so surovym bravcovym, nie? V tom byva Aujeszkyho choroba smrtelna pre psov...Kuracie maso je aj v surovom stave uplne v poho :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Agresivita zo surového mäsa?

Poslaťod meraja » Pon 15.06.2009 11:44

Ahojte,počula som už viac krát,že pri kŕmení surovým mäsom zostane pes agresívny.Nikdy som tomu nevenovala pozornosť lebo sa mi to zdalo ako hlúposť,ale odstupom času tomu začínam veriť.
Najviac to pozorujem na Hugovi (neapolský mastin).Keď má surové mäso je to super maznák,ktorý neublíži ani muche,ale keď nám dojde mäso je to hrozné.Začne biť Oskara,pri žraní sa ku nemu nemôžem priblížiť,vrčí na cudzích a to vždy pozorujem keď nemá surové mäso.Čo si o tom myslíte?Ďakujem :ahoj:

Pardon ak tu takáto téma je,ale vyhľadávanie mi nič nenašlo.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Agresivita zo surového mäsa

Poslaťod Offca » Pon 15.06.2009 12:45

Z toho, čo píšeš vyplýva, že práve to surové mäso z neho robí prítulného miláčika :no:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Ďalší

Späť na Surová strava