Vápnik, fosfor a vitamín D

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Buchťa » Str 21.01.2015 23:08

Jsem drzá - já vím = Whip, co sleduji příspěvky tak prcek asi nemá víc, jak 12 týdnú.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Whip it » Str 21.01.2015 23:41

Mne je jedno, kto odpovie Buchti :heh: .
Mierne zvyseny P fyziologicky moze byt cca do 12 mesiacov veku stenata, tazke casu ma este dost. Cim je to vacsie a tazsie plemeno, tym ta odchylka byva badatelnejsia. Takze by tom to u nej vobec neriesila ziadnymi doplnkami vyzivy.

A este doplnim otazku: Musela by mat akutne alebo este priznacnejsie chronicke oblickove zlyhanie, aby to nejak vyraznejsie zakyvalo fosfatmi. Obycajny zapal mocaku nema na to vplyv.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Tasha » Štv 22.01.2015 7:51

Velmi vam dakujem za zaujem. Krpata ma za dva dni 9 tyzdnov. Je to este drobec. Preto som sa zlakla ze uz teraz ma zle vysledky. Takze tvrdis ze je to ok a netreba to absolutne riesit? Pekne rastie, nema absolutne ziadne problemy okrem toho mocaku. Priznaky sme si vsimli vlastne hned ako sme ju priniesli domov. Nohy ma rovne. Pri dvoch steniatkach co su este u chovatela som si na fotkach vsimla preslapnute nadprstie. Ona nic take nema. Nema ziadne priznaky ze by nieco nebolo v poriadku. Test sm robili len informativne po skusenostiach s aziatkou si to chceme ustriehnut a konttolovat
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Whip it » Štv 22.01.2015 9:59

Juj tak to je uplny mrnous. Nie nie, skor by ma prekvapilo, kebyze ma vysledky v referencnom rozmedzi. Rovnako teraz bude mat zvysene aj ALP a je to normalne. Ine by bolo, kebyze ma fat krive labky, postoj, nejake disproporcie, vtedy by ma to zacalo zaujimat. Tie referencne rozmedzia pri Ca a P...su rozne posunute v roznych publikaciach a aj labakoch a to vase je zatial najvyssie, ktore som videla, tak mi to nedalo a hladala som, ci to je niekde spomenute a nasla som jednu studiu, kde stenata mali tieto hranicne hodnoty (po prepocte na nase EU jednotky 3,3 mmol/l).
Sama by som pri takom velkom plemene nevedela ako majitel, cim krmit najlepsie, aby sa vyvinulo zdrave a pekne. Takze uplne chapem tvoje obavy a ze to chcete mat pod palcom :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Tasha » Uto 17.02.2015 19:28

Takze sme davali biocal tak ako kazal veto. Vcera sme dali robit kontrolny odber a vsetko sa upravilo. Vsetko je v normalnych hodnotach a v spravnom pomere. Dali sme robit test aj 7tyzdnovej sarplaninke, ktoru sme priniesli v sobotu. Je tam nepomer, ale nie je to take strasne ako pri Shive.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Mackie » Pon 30.11.2020 23:35

Mackie píše:co sa tyka prebytku fosforu - kosti kosti kosti (teda masove kosti), nie len maso..

Mackie píše:ak mozem ja - "pomliagam" v ruke a zamiesam do masa

atd atd

Prisla som si pre radu, videla som, mozem ist :D

Stena ma Ca a P 2,78 a 2,48
Vapnik korigovany na albumin 3 = https://www.alphamedical.sk/aktuality/v ... ho-vapnika
co je tiez viac ako norma, no albumin ma normalny (vychadzam z tej definicie) - netusim, o com to hovori

A potom mame sucin Ca x P 6,89 - malo by byt do 4,5

Z toho mi vychadza, ze by to chcelo celkovo znizit masovu zlozku (ubrat viac z cisto masovej casti ako z kostovej) a nahradit prilohami?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Elis » Uto 01.12.2020 0:30

vubec nechapu o cem pises? jaky -soucin???

mas udelanou krev a tohle je vysledek -myslim si to dobre?
pri podobnem vysledku jsem nemela menit vubec nic. krevni testy jsou na vyhodnocovani pomeru v podstate na nic.

btw. pridani prilohy toho moc neresi -vetsina priloh ti pomer ca : p meneni
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Mackie » Uto 01.12.2020 4:30

ano ide o vysledok biochemie, ten sucin je vo vysledkoch ako merany parameter, referencna hodnota je do 4,5 , takze je tam zvyrazneny ako nad normu

vapnik beriem, ten lieta v krvi hore dole, ale fosforu je vela, tiez mimo referencny rozsah

subjektivne to krmenie je u nas momentalne mimo barf tabuliek a percent, maso a svalovina prevlada, takze ak znizim podiel zlozky, ktora je zdrojom fosforu, a nahradim ju niecim inym, tak nemam co pokazit, len zlepsit .. ?

navyse aj krvny obraz je este rozhadzany kvoli babezioze, pes dostava navyse zelezo aj B12, v tabletkach no aj prirodzenymi zdrojmi, a to su najma vnutornosti a ryby, cize dalsi fosfor navyse :( tak myslim, ze tomu treba venovat viac pozornosti, ako zdravemu psovi
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod pigie » Uto 01.12.2020 5:06

Hej, podla mna stenatu ani cisto masovu zlozku moc netreba... Sice zalezi akymi masovymi kostami krmis, ale ja som bezproblemu krmnu davku davala napr. len cisto kacacie krky, ciste maso som k tomu zacala pridavat az neskor. Pokial ho to nezapece OK, toho som sa bala, ale nikdy k nicomu podobnemu nedoslo. Zapekali len bravcove kosti.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Elis » Uto 01.12.2020 10:25

Mackie píše:vapnik beriem, ten lieta v krvi hore dole, ale fosforu je vela, tiez mimo referencny rozsah


v tom soucinu se vubec nevyznam, vidim to prvne :nwm:
a mas tam "lidske" hodnoty v to odkazu, ne?

na referecni hodnoty u psa mas Ca v normě a u P zvysena hodnota - ale u stenat je to taky normalni hodnota :nwm:

kolik je stendu?

Mackie píše:takze ak znizim podiel zlozky, ktora je zdrojom fosforu, a nahradim ju niecim inym, tak nemam co pokazit, len zlepsit ..


:yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Mackie » Uto 01.12.2020 14:33

odkaz som dala len na vysvetlenie toho dalsieho parametra, tiez som to videla prvy krat

mlady ma 7 mesiacov, 26 kil
myslim, ze chybu som uz nasla.. krmenim sa zviezol popri seniorke, takze prevazuju hovadzie kocky s chrupkou aj bez, a ked sa mu postupne dvihala krmna davka, tak sa pridavalo hlavne maso a ten pomer s ostatnymi zlozkami uz nebol ok
no a masove kosti.. ech, idem to napravit, velmi malo toho dostava

Offtopic: ja som za tie roky od posledneho (a vlastne prveho) stenata uz vsetko zabudla :pac:
babicka ma pomaly lepsie vysledky ako on, napr. Ca vs P 2,61 : 1,15
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Mackie » Štv 25.03.2021 15:55

update, stravu sme upravili, cast masovej zlozky nahradili prilohami, popri tom este dostaval zelezo a B12 kvoli anemii z babeziozy, a po 4 mesiacoch ma vsetko v tabulkovych hodnotach :jop:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Predchádzajúci

Späť na Surová strava