Pes nechce jesť BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Tobin » Pia 29.05.2009 15:10

Vela psov nechce to, ci ono - a mali by. Myslim, ze by sme sa mohli podelit o tipy, ako tych nasich fesakov a fesandy osalit.
Zacnem:
Tob nema rad prilohy, ani ryzu, ani cestoviny. Ozuzle od masovej stavicky a vypluje. Osalit sa da tak, ze mam poruke kozku zo slaniny, natriem si nou prsty a zvysnu prilohu s tymi navonanymi prstami pomiesam. Obycajne dopapa.
Okrem masa mu tusim nechuti nic. Zeleninu mixujem v masovej stavicke (uz sa pisalo), potom zje.
Jogurt raz zje, inokedy nie. Riedim mu ho mliekom. Raz som omylom zohrieval mliecko v miske, ktoru som zabudol oplachnut - predtym v nej bola varena klobasa a miska mala steny od stavicky, ktora sa zmiesala s tym mlieckom. Vylizal docista. Odvtedy bud slaninku, parecek, klobasku zohrejem v mikro, masko necham sebe a stavicka/vypek ochuti mliecko.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod jenna » Pia 29.05.2009 15:21

no čo sa týka Barfu tak mi pes zožerie všetko, ale sem-tam mu tiež niečo nevonia...napr. 1-krát som mu dala kur. pečienku - ohrnul ju nosom - no tak som sa s ním začala "hrať", že "daj, to je moje" a akože som mu to brala z misky - no a samozrejme už len z toho dôvodu, aby som mu to nezobrala, tak to začal žrať :joint: proste sa ho snažím oklamať, že mu to zjem ja a zatiaľ funguje... alebo včera nechal kúsky uhorky, čo mi ju nerozmixovalo...tak som šla "po nej" ja a potom som mu ju podala z ruky, chytro schmatol, aby neostala mne a keď zistil ako to chutí, tak zvyšok dopapal sám :lol: ale to je asi skôr prípad toho, že čo ešte nepozná, čo mu nevonia... keď ochutná už to ide samé... ale aj pri granuliach bol prieberčivý, ale to sa ani nečudujem :no: ale taká hra väčšinou zabrala..
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod dana033 » Pia 29.05.2009 17:12

Môj tiež čo sa týka BARFu (iným nekŕmim, ale keď bol menší, žraj aj granule aj varené a tiež žral všetko) zožerie všetko. Akurát dnes som si všimla že mu akosi nechutí, ráno dostal paprčku, asi 20 min ju len nosil v papulke, potom začal žužlať, zeleninu čo obyčajne zje aj samotnú tiež nechcel, teraz som mu dala mäsové odrezky a tiež mu to nejak nešmakuje :nwm: . Zajtra mu nedám vôbec nič, alebo ak by si pýtal, že je hladný, tak mu dám až večer. Možno má dnes menšie tráviace ťažkosti, nechuť, alebo neviem čo :nwm: . Ale to je prvý raz, že mu nechutí, takže to neberiem nejak vážne, uvidím čo bude zajtra.
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod Tobin » Pia 29.05.2009 20:01

Ten trik s tym, ze to idem zjest ja, som na toho mojho prefikanca skusal. Nezabralo - sice este raz ocuchal, ale kukol na mna, jakoze som sisi, ze take jem
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod shirae » Pia 29.05.2009 20:04

Niekedy som musela granule polievať olejom, aby ich nežravá boxerka žrala, a zásadne stáť pri nej kým nedojedla, alebo som kŕmila z ruky. odkedy sme na barfe žerú všetky tri ako zdiveté. zeleninu však musím primešať vždy do mletého mäsa. čokoľkek neobľúbené chcem dať, mleté mäso je u nás finta na všetko. niekto tu písal, že im pes pomleté nežerie, tak to nepoznám. napríklad dobermanka keď bola na diéte a žrala kilo mixovanej zeleniny, stačilo tam primiešať 100g mletého mäsa a už to považovala za mäsové jedlo. alebo tuniaka vo vlastnej šťave, to je záverečná... aj keby neviem čo som dávala, s tuniakom je všetko vybavené. keď som sa snažila nakŕmiť šteniatko niečím neobľúbeným, napr. banán s mliečnou ryžou (to som netušila že ten banán bude taký problém, ale bol na programe) kŕmila som z ruky. a keď ani tak , tak potom drasticky - keď nechceš, nežer, zoberiem a v najbližšej dávke to dostaneš naspäť.
Ale pravda je, že odkedy je viac psov, jedia pekne. kŕmim ich vedľa seba, ktorá dožerie prvá dostane povel ľahni. voľno je až keď majú všetky jedené a misky sú pobraté, lebo bez dozoru sa dokážu do krvi pobiť aj o prázdnu misku.
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod blackcat8885 » Pia 29.05.2009 20:15

Ja neviem ako oklamať moju,pomaranč alebo jabko uplne rozmixujem na kašu a dávam jej to z ryžou,dokonca aj med jej dám a aj tak to nechce zjesť...poradte ako s nou vybabrať
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod shirae » Pia 29.05.2009 21:11

čo má rada? čo zje stopercentne? tak do toho daj trošku rozmixovaného iného, čo nechce. ale podľa mňa mäso je základ pre psa, do mäsa treba dať. ja dávam aj jablko do mäsa, majú exotické jedlá :lol:
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod Amaguk » Pia 29.05.2009 21:14

ja davam struhane jablko do masa bezne :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod blackcat8885 » Sob 30.05.2009 8:52

hej napadlo ma dať ovocie do mäsa len mi to prišlo divné ale musím to skúsiť lebo ani mnam babánik nechce tá moja opica.Dnes skúsime dať do mletého hovädzieho jablko,snad spapá
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod Aris » Sob 30.05.2009 12:26

Môj lúbi tvaroh a mliečne hovadiny, takže ovocie ide väčšinou k tomu. Zeleninu zamiešavam do mletého, alebo ked nemám mleté polejem tou krvou čo zostane s odmrazovania a spapajú to jedna radosť. Ked mi, ale nezostane tej krvi dám tam bud vajíčko alebo 1-2 lyžičky olivového oleja. Raňajky má Rony skoro vždy niečo lahšie s kopou zeleniny a málo mäsa a tam to istí tuniak al. sardinky, ale to dostáva len tak 1-3 krát za týžden. A ešte mám jeden trik, dám vonka na stôl kocúra a ked Rony odíde od jedla zoberiem misku a akože ju idem dať kocúrovi a to vždy doletí a vypýta si to naspäť
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod EvitaEra » Štv 04.06.2009 13:50

Ja zvyknem zeleninku niekedy rozmixovat s pecenou alebo srdcami, potom zbasti s radostou...alebo poliat olivovym olejom alebo pridat mast, teraz ma husaciu. to som si ista ze spapa...najnovsie nechce cestovinu, tak ju mixujem s bananom a medom...inak nastastie nemame problemy s bastenim...barf rules :poklona:
Obrázok
EvitaEra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 383
Bydlisko: Jasová ( okres NZ ) / Brusel

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod jenna » Štv 04.06.2009 15:42

inak podľa mňa sa pes stáva prieberčivým len vďaka nášmu "maminkovskému" prístupu... či nie?? aspoň u seba to tak pozorujem: nechcel granulky? kúpili sme iné! nechutili už ani tie? kúpili sa ďalšie! prestali nám chutiť? začali sme variť, polievať granulky kadečím... a psík si vymýšľal ďalej.... teraz sme na BARFe, zatiaľ nám chutí všetko, ale myslím, že akonáhle začne mladý pán vymýšľať tak mu to jednoducho zatrhnem! ak niečo nebude chutiť, vezmem a dám opäť večer/ráno... jednoducho už sa bude žrať všetko :no: sami si tých našich maznákov rozmaznávame a potom sa pýtame na rady tipu "čo s prieberčivým psom?" no čo asi?? nechať trošku vyhladovieť a spapá aj to čo nechce :joint: alebo nie??? neviem, len taký môj postreh... :ahoj:
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod Aris » Štv 04.06.2009 16:52

No, môj pes nežral 4 dni a aj tak nezjedol tú mrkvu s mäsom čo mal ešte v miske
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod Lena » Štv 04.06.2009 18:33

môj nemusí jesť aj týždeň a aj tak sa ničoho ani nedotkne :ua: alebo len príde,dá si 5granúl a 3z toho vypluje a ide preč...ale jenna súhlasím že u niektorých psíkov to je skutočne čisto len o rozmarnosti a rozmaznanosti...
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod Diandra » Pia 05.06.2009 16:59

Aris píše:. A ešte mám jeden trik, dám vonka na stôl kocúra a ked Rony odíde od jedla zoberiem misku a akože ju idem dať kocúrovi a to vždy doletí a vypýta si to naspäť

Presne tak aj ja. Zoberiem misku a zavolám kocúra dám mu to pod nos a keď si lizne tak dám misku nazad a obyčajne Aisha začne žrať. No minule mi už nezabralo ani to. Ja mám nenormálne prieberčivého psa a som strašne rada že som objavila takúto tému. Skúsim to s mletým mäsom, to mi minule pomohlo keď nechcela zjesť vajíčko tak jej z mäsa stále budem odoberať a primiešavať. Super nápad :jop:
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Ďalší

Späť na Surová strava