BARF a výsledky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: BARF a výsledky

Poslaťod hruska » Str 19.02.2014 9:55

No ale najvcsia sranda je, ze vacsinou namietaju psi, ktorym sa majitelia v miskach sprtaju, aby si nieco dokazovali. By ma zaujimalo preco :) Samozrejme, ak psa strieskaju jak zito, ze sa boji pri miske cokolvek, to uz je o inom.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Mackie » Str 19.02.2014 10:36

Offtopic: brat misku a nieco "dokazovat" ma vyznam mozno vtedy, ak ten pes realne ma nejaky problem a nieco si dokazuje on.. ale treba to vediet a treba hlavne vediet ako, a co tym chce clovek dosiahnut, len take buzerovanie psa, lebo mozem, je teprv prejav skutocnej arogancie, nie komentovanie toho spravania

a ako to na teba posobi, nic si z toho nerob, bud si zvyknes, alebo odides, a ked ostanes, po case ak budes aj aktivna, tiez budes mat chut takto reagovat, ked niekto tresne niekolkokrat omielanu a uz vyvratenu somarinu :no:

btw ja nesuhlasim, ze miska je moja, dala som ju psovi, je jeho, a ked pekne poprosim, nemal by mat problem mi ju dat, ale musi chapat, preco to robim, a isto nie preto, lebo je moja a ja chcem a hotovo :no: a to ostatne spravanie pri jedle, to vies poriesit este predtym, ako jedlo dostane, nie ked uz ho ma
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Bad » Str 19.02.2014 10:55

Mackie píše:ale musi chapat, preco to robim, a isto nie preto, lebo je moja a ja chcem a hotovo

:lol: já mám "povel" MOJE = nežer to, necuckuj to, nenič to, jenom se na to hezky usmívej (přičemž TO není pevně definované).... :heh:
I to odebírání misky či strkání ruky do jídla má smysl ale je velice snadné to buzeračním přístupem znesmyslnit a dospět k antivýsledku, proto je bezpečnější to dělat naopak - dát do misky půlku porce a pak si ji vzít a přidat a podobně......

maira6 píše:Ja v prvom rade chcem, aby ma pes počúval, až potom oveľa ďalej to, aby sme sa hrali, mazlili atď

Maira, ale tohle všechno spolu velice úzce souvisí a je to provázané, to nemůžeš oddělovat, je to o budování vztahu.....
Pročti si články Psí konverzace : http://www.ifauna.cz/psi/clanky/r/ od J.M. Kvasnici, myslím, že se v nich najde hodně podnětného
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Sunny » Str 19.02.2014 10:58

Offtopic: Mackie mi to zobrala z úst - systém "ja som šéf a ty si len pes, ktorý musí bez remcania poslúchnuť každý môj hoc ako stupidný príkaz" je zaručená cesta do pekla - rešpekt a ochotu poslúchať si totiž u psa nezískaš dokazovaním si svojej nadradenosti, ale zrozumiteľnosťou požiadaviek, dôsledným vedením a spravodlivosťou. Pes musí vedieť čo a prečo, musí tvojim požiadavkam rozumieť, chápať ich, musí vedieť, ako im má vyhovieť, potom bude váš vzťah OK a všetci budú spokojní. A aký má zmysel dať mu jedlo, zobrať mu jedlo, zase mu dať jedlo? :nwm: Že ti pes nemá skákať pri chystaní jedla po hlave je úplne iná, samozrejmá vec, ktorá sa ale rieši úplne inak, než braním misky, to si pes aj tak nespojí v tej svojej malej hlave :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Margita » Str 19.02.2014 12:05

Offtopic: branie z misky je ta najvacsia hlupost,najstarsieho otec vzdy otravoval,bud mu nieco bral alebo ked nieco mal ho otravoval,dopadlo to tak,ze ked nieco pes mal a otec presiel okolo neho aj na polmetra uz po nom pes startoval,nikomu inemu to nerobil len jemu,celkovo si zradlo strazil,bol problem mu nieco vziat,lebo hned vrcal a chnapal,mlademu ked nieco dam ma klud,nikto ho neotravuje,nikto mu nic neberie,misku mu vezmem az vtedy ked doje alebo prestane o zradlo javit zaujem a odide,ak ma nejaku zuzlaciu kost,mozem mu ju vziat a ani nemukne,ale nerobim to naco?ked mu nieco chcem vziat ,hlavne aj si trha moju papucu tak mu ju vezmem ale hned mu strcim nieco ine co trhat moze,papucu v momente pusti a nerobi okolo toho caviky,ma ine na trhanie a ja mam svoju papucu
maira,nikto sa tu nad nikoho nepovysuje,len si to predstavujes naozaj jednoducho,kazdy chce aby ho pes posluchal ,aby s nim bol rad preto lebo sa onho starame a krmime ho,ale to je malo :lol: pes bude s tebou ,bude s tebou rad spolupracovat ale za nieco,nemusis ho pamlskovat ,mozes sa s nim hrat,pes bude s tebou rad lebo sa s nim hras,das mu hracku ked si ju zasluzi a bude sa s nim o nu tahat,budete chodit spolu na vylety,na miesta kde este nikdy nebol a budete spolu tvorit tim,je to nieco za nieco,nemozes cakat od psa ,s ktorym pojdes rano na 5minut,na obed a vecer na 5 minut von,ze bude z teba paf,lebo vsetko ine bude zaujimavejsie ako ty,
a zase CM by som az tak nezrala,par dielov som videla,ale tak niekto to ma v sebe,niekto robi vela veci prirodzene a nerozmysla nad nimi,lebo ich povazuje za samozrejme a to sa s par pozretych videi nenaucis
aj ja chcem aby ma moji psy posluchali a boli pri mne lebo sa o nich staram,ale to je malo,
predstav si nejakeho polovnika,ma psa dajme tomu nejakeho jazvecika,vidis toho psa ako toho chlapa uplne zerie,a pri tom mu nedava pamlsky a ten pes je z neho paf,a teraz ked sa na to pozries pes ma pravidelny rezim,kazdu noc spi na svojom mieste niekde v koterci,rano dostane najest,potom idu na posed,su spolu idu na vylet,pri praci tiez pes bude posluchat za odmenu pojde do nory ,dostane lisci chvost alebo ja neviem co ,ked sa trenuju ,vela casu travia spolu,chodia po lese,trenuju a pes dostane za odmenu nejaku kozu na hranie,idu na skusky,zase spolocna aktivita,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: BARF a výsledky

Poslaťod maira6 » Str 19.02.2014 15:20

Offtopic: Bad, dík za link. Preštudujem. Samozrejme, branie z misky pre zábavu a pre dokazovanie si, že ja som pán, je nezmysel. To hádam nerobí nikto. Ale naučenie psíka, že miska je stále moja a môžem ju zobrať, keď chcem je dôležité, je to súčasť výchovy a môže sa zísť aj pri tom, ak pes zoberie do úst niečo nevhodné. Videla som aj pár videí s CM, kedy sa pes pri miske choval úplne agresívne a ukazovali návod, ako tomu predísť.
A práve toto, čo píšeš Margita, toto sa mi páči, muž poľovník, alebo akýkoľvek iný majiteľ či majiteľka psa, ak psa zamestná dostatočne a je dobrý vodca, tak sa mu nemusí líškať pamlskami kvôli tomu, aby niečo u neho dosiahol. Aj mu môže zobrať misku, keď to bude niekedy potrebovať, atď. Tak ale to sme už poriadne odbočili, aj keď dobre sa o tom kecá... Len asi tuna na to nie je vhodný priestor.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Haleth » Štv 20.02.2014 21:27

Offtopic: Aj ja som Lyku učila, že jej môžem hocikedy vziať misku, či kosť. Bez povelu, bez výmeny za pamlsok. Nevidím na tom nič zlé, práve naopak. Nebuzerovala som. Ale pes vždy vedel, že to dostane naspäť a nikdy nerobil problémy.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Margita » Štv 20.02.2014 21:45

Offtopic:
maira6 píše:[ot]tak sa mu nemusí líškať pamlskami kvôli tomu, aby niečo u neho dosiahol. .

ale nieco tam musi byt,ani kura nehrabe zadarmo :lol: niektory pes bude makat za pohladenie,niekoho viac motivuje hra a iny sa potentockuje z piskoty,ale odmena musi byt[/OT]
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: BARF a výsledky

Poslaťod hruska » Štv 20.02.2014 22:40

Offtopic: hlavne nechapem, preco sa berie, ze pamlsok je podlizovanie sa, pamlskujem, lebo JA chcem, beriem to ako jednu z foriem odmeny. A ak by to aj bolo, ze pes pride kvoli pamlsku, aspon pride, ze.
A zacinam byt seriozne alergicka na reci o vodcoch a alfach :aaa:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: BARF a výsledky

Poslaťod maira6 » Štv 20.02.2014 23:13

Margita píše:Offtopic:
maira6 píše:[ot]tak sa mu nemusí líškať pamlskami kvôli tomu, aby niečo u neho dosiahol. .

ale nieco tam musi byt,ani kura nehrabe zadarmo :lol: niektory pes bude makat za pohladenie,niekoho viac motivuje hra a iny sa potentockuje z piskoty,ale odmena musi byt[/OT]


no, však možno tak skončím. Jeden nikdy nevie... :smile:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Margita » Štv 20.02.2014 23:19

Offtopic: a este nieco pamlsok nie je uplatok a ani navnada a ani predmet na zapchatie huby ,pamlsok je odmena :no:
mnohokrat som videla ako matka napchala revajucemu decku do huby chrumku, :ach: cize ho odmenila za revanie...je velky rozdiel ako a kedy pouzijem pamlsok,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: BARF a výsledky

Poslaťod lila.claire » Štv 20.02.2014 23:22

ale čo ti vadí na odmeňovaní? nerozumiem :oo:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Margita » Štv 20.02.2014 23:24

Offtopic: asi si mysli ze pamlskami sa pes podplaca.nemboj,prehodnoti este svoj postoj k pamlskom :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: BARF a výsledky

Poslaťod Bee House » Štv 20.02.2014 23:27

Offtopic: ani ja nerozumiem.lol: pamlskujem, kedy chcem, moja dostane kludne aj zadarmo, ved a preco nie :nwm: a aj tak ma ma rada a robi aj bez pamlskov.niekedy :joint:

podla ma nad tym vsetkym moc rozdumujes.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: BARF a výsledky

Poslaťod lila.claire » Štv 20.02.2014 23:28

Margita píše:Offtopic: a este nieco pamlsok nie je uplatok a ani navnada a ani predmet na zapchatie huby ,pamlsok je odmena :no:
mnohokrat som videla ako matka napchala revajucemu decku do huby chrumku, :ach: cize ho odmenila za revanie...je velky rozdiel ako a kedy pouzijem pamlsok,
to ako my na návšteve... situácia: pes žobre od známej, volám psa k sebe a v tom momente ho ona osloví a dáva mu jedlo. myslela som že ma porazí :prd:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava