Kosti

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kosti

Poslaťod EvitaEra » Str 13.01.2010 21:20

Môžete mi, prosím, pomôcť ujasniť si jednu vec? Mám dogu 11 m, a od mala je kŕmená barfom. Keď som si o tomto spôsobe kŕmenia zisťovala nové informácie, natrafila som na jednom fóre o nem. dogách na pojem weight-bearing bones. Tieto sa vraj psom nesmú dávať, lebo si na nich môžu zlomiť zub( y ). Mám si pod tým predstaviť tie kosti, v ktorých je špik? Lebo tie ja môjmu bežne dávam, on z nich ten špik rád vylizuje ( a keď už nedočiahne, tak mu pomôžem a ešte ho nožom vyšparkám, čiže sa zabavíme obaja :lol: ). alebo je to úplne niečo iné?
Celkovo mám s kosťami problém. Kŕmim lopatkami, rebrami s mäsom, chvostami, a kosťou ako na obrázku :hi: . Toto všetko menované sú zrejme bravčové. Aké hovädzie kosti môžem kúpiť? Keďže ja mäso nejem, do mäsiarstva chodím nakupovať len pre krpca. Zatiaľ som mu zvykla doniesť z každého typu, čo mali. Všetky, okrem tých špikových, zvládol bez problémov a bez akejkoľvek ujmy. Teraz neviem, či sme len mali šťastie. Ja si celkom neviem predstaviť, ako by si pri tom pokojnom obhrýzaní v polohe ležmo, mohol zapichnúť kus kosti do ústnej dutiny. Prepáčte za dlhý príspevok. Ale teraz sa k strachu z torzie pridal aj strach z pridrhnutia alebo prepichnutia akejkoľvek časti môjho miláčika, kosťou...Obrázok
Obrázok
EvitaEra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 383
Bydlisko: Jasová ( okres NZ ) / Brusel

Re: Kosti

Poslaťod Bonnielove » Štv 14.01.2010 12:41

Ahojte,

aj ja mam otazku.
Dnes sme zacali s Barf... velmi sa to malej paci, no bola som u masiara a zobrala jej na vecer hovadzie kosti na zuvanie.. teda iba jednu dostane. Je to akoby lopatka. a Moja otazka teda je: chcem jej u dat surovu a ci je nutne ju zamrazit,alebo mozem aj takto surovu ako som kupila len umytu podavat ?... ostatne mam uz v mrazaku na ine dni.. takisto som trosku dezorientovana, lebo tu citam,ze niektorí tieto kosti varite??...Mali vela bravcovych, no tie som sa bala kupit...
Vopred dakujem za vsetky odpovede a ozpravdlnujem sa ak tu tato tema uz bola :hi:
Je to Váš priateľ, partner,ochranca,Váš pes.Vy ste jeho život,jeho láska,jeho pán.Bude patrit Vám, bude Vám verný,spolahlivo Vám bude slúžiť do posľedného úderu srdca. Vašou úlohoou je byť hodný jeho oddanosti...

Obrázok
Bonnielove
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Bratislava

Re: Kosti

Poslaťod bobík » Sob 16.01.2010 19:25

Ja davam mojmu hafanovi bravcove ale take mensie :no: :ahoj:
:)
bobík
Šteniatko
 
Príspevky: 69

Re: Kosti

Poslaťod Baarbora » Ned 17.01.2010 10:43

co mate proti bravcovym? :nwm:
Bonnielovve
zasadne nevarit, mozes premrazit, ale ak ja to z masiarstva, mali by byt ok.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Kosti

Poslaťod Bonnielove » Ned 17.01.2010 23:27

Barborka super :jop: Naozaj ďakujem :poklona:

Sice som v ten vecer dala malej tu kost nepremrazenu a chutila..tajne som dufala,ze to bude dobre.. ostatne mam v mrazaku.. no spadol mi kamen zo srdca- to je pravda :jupi:
Je to Váš priateľ, partner,ochranca,Váš pes.Vy ste jeho život,jeho láska,jeho pán.Bude patrit Vám, bude Vám verný,spolahlivo Vám bude slúžiť do posľedného úderu srdca. Vašou úlohoou je byť hodný jeho oddanosti...

Obrázok
Bonnielove
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Bratislava

Re: Kosti

Poslaťod Sisulilinka » Sob 06.02.2010 20:45

Ja som sa po dlhšom čase barfovania, teda lepšie povedané moje psi, dopracovali k tomu, že sa snažíme dávať všelijaké kosti, ale hlavne preto, lebo som zistila, že ak im dáme po dva razy za sebou kuracie trupy, tak mi vracajú a hnačkujú hlavne.Neviem či sa dopracovali k nejakej alergii alebo čo, ale proste normálne musíme dávať pozor, aby sme obmedzovali kuracinu. :ua: Proste kuracina cca po pol roku im robí dosť zle a to ju nemali v miske denne.Len ak nebolo veľmi na výbertak sme im dali dva-tri dni po sebe kuracie trupy.Už to nerobím, dávam si na to pozor, ale je to normálne?! A to máme od decembra novú sučku a aj tá hnačkuje po trupoch z ľudského mäsiarstva a to ani nekupujem z pultu, ale ako obchodník priamo čo navážajú, takže sú na 100% fit, aj keby neboli, peso by nemal mať problém po tom, čo viem, lebo nám už raz zasmrádli morč.krky a bolo mi to ľúto vyhodiť, tak som im to dala a zežrali to s väčším nadšením ako čerstvučké :nwm:
Sisulilinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 360
Bydlisko: Pezinok

Re: Kosti

Poslaťod Noelle » Ned 21.02.2010 12:47

Neviem nikde na nete nájsť obsah vápniku a fosforu kostí (kuracích), našla som iba rozlišné :ach: údaje o obsahu vápnika, ale nikde fosfor, alebo som našla kosti v rámci celých časti s mäsom a pod. Už som prešla toto fórum niekoľko krát, pozrela som aj uvedené linky k BARFu, ale buď som zle hľadala (neviem dobre po anglicky ), alebo to tam fakt nie je. Neviete nikto o stránke, kde je to uvedené ?
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Kosti

Poslaťod Noelle » Ned 21.02.2010 13:22

Tuším som akurát niečo našla :no: je to síce iba pre krídla a krky aj s mäsom. Doteraz som našla krídla a krky, ale počítané asi iba bez kostí, lebo toho vápnika tam bolo nejako primálo (cca 12mg/100g) - nutričné hodnoty pre ľudí, keďže kosti ľudia nejedia - väčšinou :heh:. Prešla som ešte nejaké linky - tento bol od Tobina tuším http://www.primalpetfoods.com/product/detail/c/10/id/29 a tu som to aspoň čiastočne našla.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Kosti

Poslaťod Sunny » Uto 09.03.2010 0:01

Gili dnes nedopatrením spratala neurčité množstvo kostí z pečeného mäsa (predpokladám, že to boli asi rebrá alebo čo). Niekoľkokrát vracala, zakaždým kopa malých kúskov kostí, sem tam väčší. Naposledy tam bola sem tam krv na tých kostiach, čo išli von. Inak je živá, vonku si pobehala, jedla by klasicky za štyroch... Dúfam, že to vracanie zostane jediným následkom... :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kosti

Poslaťod gabrielik » Uto 09.03.2010 9:35

Daj jej dnes len nieco lahko stravitelne resp. zmäkčujuce stolicu. Isto mas uz odskusane ci je to pecen, drzky alebo nieco ine. Dobra je aj kysla kapusta, trochu pomoze dostat sa nestravitelnym veciam von s co najmenej problemami.
gabrielik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81

Re: Kosti

Poslaťod Sunny » Uto 09.03.2010 9:43

:yes: Dostala na večeru trošku držiek s rozmočenými vločkami, to bolo také najľahšie, čo som doma mala. V noci v pohode, už žiadne vracanie, tak snáď to bude OK.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kosti

Poslaťod nono » Uto 09.03.2010 21:00

Gilly je JRT? To poznám nestrážená chvíľa a Nones vyžiera po každom všetko. Inak aj on mal občas problém s tepelne upravenými kosťami, ale odvtedy si dávame pozor a papá len surové.
nono
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 107
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Kosti

Poslaťod Sunny » Uto 09.03.2010 23:06

PRT, ale to je úplne jedno, rovnakí hajzlíci sú to :heh: Našťastie bez následkov - dnes je už OK. Uff.
Naposledy upravil Sunny dňa Str 10.03.2010 16:18, celkovo upravené 1
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kosti

Poslaťod maydanoz » Str 10.03.2010 11:04

tak v piatok krpata hryzla rebierko a vypadol jej zub!! pol dna sa jej kyval /kival?/ a potom ho vyplula na koberec! strasne! :oo:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Kosti

Poslaťod nono » Štv 11.03.2010 14:47

Sunny píše: rovnakí hajzlíci sú to :heh:

Tak to si vystihla úplne presne.
Mal som nemeckého ovčiaka, dobermana, ale čo mám teraz za perpetum mobile je niečo nepochopitelné.
nono
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 107
Bydlisko: Dunajská Streda

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava