Kosti

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kosti

Poslaťod Bugy » Pon 23.06.2014 17:09

Momo píše:My mame zase problem s kur.krkmi...najprv ich malá znášala velmi dobre , ale po nejakej dobe začala mat v stolici krv a mala taku zvlastnu konzistenciu :oo: ....nevedela som,ze z coho to je, ale ked sa to stalo 2x potom co dostala kur.krky tak mi to bolo hned jasne....bojim sa jej davat uz hociaku kost.... :ua:


Dobrý deň.
Napadlo ma či to nemôže byť spôsobené veľkosťou stavcov a veľkosťou tráviaceho traktu(odpoveďou by bolo ak by im to obom robilo problém).
Skúste potĺcť tĺčikom na mäso,alebo pomlieť a podať znova.
Pri inej kostnej dávke (napr. krídla),bez problému?
Prajem pekný večer
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Kosti

Poslaťod Momo » Pon 30.06.2014 7:22

Bugy,

Moze byt, nadtym som este neuvazovala....skusime a uvidime..Dakujem za radu :jop:
História je viac naplnená príkladmi o vernosti psov ako o vernosti priateľov. Maupassant
Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako je šteňa oblizujúce vám tvár. Williams
Momo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Matúškovo-Ga

Re: Kosti

Poslaťod kika123123 » Pon 30.06.2014 15:12

chcela som sa spytat ohladom tych kosti ked ich davam psovi surove vzdy niesu uplne ocistene od masa, nevadi to? nemoze dostat z toho masa nejaku chorobu ked nieje prevarene?
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Kosti

Poslaťod Sunny » Pon 30.06.2014 15:15

Surovým mäsom sa bežne kŕmi - ak je určené na ľudskú spotrebu, prípadne riadne premrazené, nie je sa čoho báť.
A mimochodom, na kŕmenie je vhodnejšie dávať kosti mäsové, čiže riadne obalené mäsom, nie holé.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kosti

Poslaťod kika123123 » Pon 30.06.2014 16:18

Super ďakujem za radu
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Kosti

Poslaťod Bugy » Sob 05.07.2014 20:11

Sunny píše:Surovým mäsom sa bežne kŕmi - ak je určené na ľudskú spotrebu, prípadne riadne premrazené, nie je sa čoho báť.
A mimochodom, na kŕmenie je vhodnejšie dávať kosti mäsové, čiže riadne obalené mäsom, nie holé.

Len na upresnenie,ak už podávať kosti holé(úplne bez mäsa,sám mám taký zdroj),tak aspoň s trochou mäsa pridaného ku kŕmnej dávke ktoré pôsobí v tráviacom trakte ako spúšťač trávenia.
Len dopĺňam.. :jop:
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Kosti

Poslaťod weron » Ned 06.07.2014 8:45

ja by som zas povedala ze ani nie s trochou masa, ale aspon tolko masa kolko je kosti (gramazou) :nwm:
inak si nechcem predstavit to prasenie zo zadku :prd:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kosti

Poslaťod tom_goro » Ned 06.07.2014 8:54

weron píše:ja by som zas povedala ze ani nie s trochou masa, ale aspon tolko masa kolko je kosti (gramazou) :nwm:
inak si nechcem predstavit to prasenie zo zadku :prd:

:offtopic: Obcas sa nam zadari, mozem odfotit. Len aby si mala predstavu samozrejme :)
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: Kosti

Poslaťod weron » Ned 06.07.2014 8:56

kludne odfot, pre predstavu, nech aj ostatny vidia :heh: :jop:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kosti

Poslaťod Bugy » Pon 07.07.2014 19:21

weron píše:ja by som zas povedala ze ani nie s trochou masa, ale aspon tolko masa kolko je kosti (gramazou) :nwm:
inak si nechcem predstavit to prasenie zo zadku :prd:

Nerád by som oponoval,nakoľko v kŕmení surovou stravou som začiatočník,no jedna tretina(nebojím sa povedať 1/4) bohate stačí(bez váhy len odhad okom) ak sú dávka pred a po (takejto "kostnej" dávky) v podstate bez kostí a s dostatočným množstvom "maziva"(ospravedlňujem sa,neviem ako to inač nazvať)
-bravčové,vemeno,dávka čisto vnútornosti....
vtedy podľa mňa a mojich doterajších skúseností sa žiadne "prášenie" nekoná..
Prajem pekný večer
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Kosti

Poslaťod MAX(ovci) » Pon 10.11.2014 12:39

Môže byť príčina pokazeného žalúdka a vracanie bielej až žltej tekutiny (peny), prvý krát podané surové kuracie krky?
MAX(ovci)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Kosti

Poslaťod Whip it » Pon 10.11.2014 15:43

A vyvratil aj krky alebo len tekutinu ? Kedy dostal jest a kedy to potom vyvratil ?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Kosti

Poslaťod MAX(ovci) » Uto 11.11.2014 8:10

Na obed dostal dva kuracie krky v celosti, potom sme boli vonku asi 3 hodiny, kde si "doprial" zopár slizniakov s trávou, podvečer šla z neho len lekutina s penou, žiadne kúsky kostí. Viditeľne sa necítil dobre, už nechcel jesť ani ísť von, ale v noci spal kludne a ráno bol vo svojej koži. Hladný. Teraz neviem, či mu radšej kuracie časti nemlieť ešte nejaký ten čas a nedávať v celosti (má 5 mesiacov), či to bolo z trávy a slizniakov, či mal len kyselinu, či to zjedol priveľmi hltavo, bez dobrého požutia, alebo si len pokazil žalúdok...
MAX(ovci)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Kosti

Poslaťod Whip it » Uto 11.11.2014 22:08

Moze to byt tymi bezulitnikmi. Mozu drazdit pazerak, preto ta biela pena. Mohlo sa mu vylucit aj viacej kyselin, ked dostal prvy krat surove, ale na to si zvykne...ak to vie pochrumat dostatocne sam, tak to mliet nemusis, ak to hlta v kusoch, tak preistotu ano. A vseobecne je lepsie krmit po prechadzke nez pred nou :no: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Kosti

Poslaťod lila.claire » Uto 11.11.2014 23:21

ak hltá v kusoch, tak mu ten krk pridrž, aby musel odhrýzať :smile:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava