Kosti

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kosti

Poslaťod bibika » Pia 16.05.2014 14:20

:yes: jeden prípad bol dokonca priamo v meste
Prípad č. 7 – pes utratený v obci Richvald, okr. Bardejov, besnota laboratórne potvrdená národným referenčným laboratóriom ŠVÚ Zvolen (zo dňa 13.05.2013)
Prípad č. 6 – pes utratený v meste Bardejov, mestská časť Tehelňa, besnota laboratórne potvrdená národným referenčným laboratóriom ŠVÚ Zvolen (zo dňa 07.05.2013)
Prípad č. 5 – kuna zabitá v meste Bardejov, mestská časť Tehelňa, besnota laboratórne potvrdená národným referenčným laboratóriom ŠVÚ Zvolen (zo dňa 07.05.2013)
Prípad č. 4 - líška zastrelená v katastrálnom území obce Rokytov, okr. Bardejov v rámci mimoriadneho monitoringu, besnota laboratórne potvrdená národným referenčným laboratóriom ŠVÚ Zvolen (zo dňa 20.04.2013)
Prípad č. 3 - uhynutá líška nájdená v obci Stebník, okr. Bardejov, besnota laboratórne potvrdená národným referenčným laboratóriom ŠVÚ Zvolen (zo dňa 18.03.2013)
Prípad č. 2 - uhynutá líška nájdená v katastrálnom území obce Kružlov, okr. Bardejov, besnota laboratórne potvrdená národným referenčným laboratóriom ŠVÚ Zvolen(zo dňa 11.03.2013)
Prípad č. 1 - uhynutá líška nájdená v obci Petrová, okr. Bardejov, besnota laboratórne potvrdená národným referenčným laboratóriom ŠVÚ Zvolen (zo dňa 08.01.2013)
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Kosti

Poslaťod MisheliQ » Pia 16.05.2014 15:44

Elis preco potom surovym bravcovym (diviakom) nekrmis??
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kosti

Poslaťod LukasArne » Pia 16.05.2014 19:31

Dobre a odpovie mi niekto ako casto davate kosti svojim havkacom ? :lol: dakujem :jupi:
LukasArne
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Kosti

Poslaťod Bugy » Pia 16.05.2014 21:05

LukasArne píše:Dobre a odpovie mi niekto ako casto davate kosti svojim havkacom ? :lol: dakujem :jupi:

Dámy sa tu hádajú trochu mimo témy tak skúsim aspoň ja aj keď sa tu nájde veľa skúsenejších barffistov/tiek.Kosti podávam každý deň.
Sú pomerne podstatnou zložkou potravy,doporučujem Vám prečítať celú tému a nejakú literatúru (tu je to síce na dlhšie ale je tu viac informácií).
Pekný večer prejem.
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Kosti

Poslaťod Buchťa » Pia 16.05.2014 21:16

LukasArne píše:Dobre a odpovie mi niekto ako casto davate kosti svojim havkacom ? :lol: dakujem :jupi:


LukasArne omlouvám se. Občas se nám tu debata "zvrhne", zatočí se někam do ...... a na dotaz se pak zapomene.
Opět za sebe - kosti dávám každý den. Píši o masových kostech (hovězí, vepřové, kuřecí). Takové "ohlodanější" čerstvé kosti jim dávám na hraní, na žužlání (např. hovězí žebra). Z toho okoušou akorát chrupavky, pak to sluníčko vysuší a my drobcúm za chvíli postavíme na zahradě dinosaura :ach: (drobce máš uvedeny v mém profilu).

Offtopic: Dobře, že jsi se znovu přihlásil ke slovu.
A je fakt, že naše debata byla mimo tému, jen není fakt, že to byla hádka :smile:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Kosti

Poslaťod Bugy » Pia 16.05.2014 21:26

Buchťa píše:Offtopic: debata byla mimo tému, jen není fakt, že to byla hádka :smile:

Ospravedlňujem sa,dámy sa debatujú..
:no:
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Kosti

Poslaťod Buchťa » Pia 16.05.2014 21:33

Offtopic: Bugy, nemáš se proč omlouvat - ono to tak mohlo vyznít :smile: . Jen hádky na DF = to jsou již jiné grády :pac:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Kosti

Poslaťod Elis » Pia 16.05.2014 22:12

MisheliQ píše:Elis preco potom surovym bravcovym (diviakom) nekrmis??


nerozumim, co te vede k tehle otazce? ptala jsi se na "statistiky"- co jsem vedela, to jsem napsala. a krmeni jednoho psa je neovlivni.
dalsi udaje neznam -vzdyt tu je ten muj dotaz na situaci v PL, HU ap. kdyby nahodou nekdo vedel?

ale klidne odpovim znovu: veprove -min. kosti :-) - davam, divocaka - ne. ale je tam ale, jestli opravdu je ta zverina bez divocaka - neoveruji to. jsem rada, ze nejaky zdroj te zveriny vubec mam...

a abych nebyla jen OT :-) -v dobe rustu cuby jsem davala kosti denne. kdyz prezubovala -dostavala i obcas pridavek Ca do zradla.
dnes jiz to tak nehlidam, cubina uz ukoncila rust. rozmrazim "neco" a to krmim, dokud to nesezere:-) jen kdyz ma vice dnu po sobe jen maso, dostava vepr. nebo zverinove kosti na okus.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kosti

Poslaťod MisheliQ » Sob 17.05.2014 9:56

Offtopic: A preco nekrmis celym bravcovym, preco len kosti? :-)
(a jasne uz si to tu raz pisala, zabudla som, prepac)
suhlasim s tym co napisala mackie aj s tym co napisala hruska (inak ma to nieco do seba, ze je pravdepodobnejsie ze sa nakazi kdesi vonku nez z masa z obchodu :jop: to je mozno aj to co mi tu chceli elis s buchtou povedat v spojitosti s tymi kliestami apod.)

Co sa tyka diviaka a bravcoveho u nich sa vyskytuje este Svalovec (Trichinella spiralis), spoluziacka mi vravela, ze ked bola na praxi v labaku tak tam mali akurat vzorky diviaka pozitivneho na svalovca, ale ten by mal byt zniceny bud premrazenim alebo varom a co som si o nom citala tak psy az tak neohrozuje ale utkvelo mi to v pamati ze nieco take je, si musim pozistovat viac o tom


Kosti davam kazdy den al.obden.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kosti

Poslaťod LukasArne » Pia 23.05.2014 11:16

Vdaka za rady :smile:
LukasArne
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Kosti

Poslaťod Elis » Pia 23.05.2014 12:13

mam dotaz na kruti kosti.
davate?

me po nich cuba uz podruhe zvraci - v rozmezi cca 3 tydnu jsem je dala. Ale obe krmeni byly z jednoho zdroje,
ted podruhe ji bylo pekne zle:-( tak me to trosku vydesilo.
premyslim,jestli zkusit jeste jiny zdroj, nebo je fakt problem v druhu mas. kosti.

mate nekdo problem?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Kosti

Poslaťod Buchťa » Pia 23.05.2014 12:16

Elis, má tisková mluvčí :smile: , krútí kosti nedávám, ani jsem nedávala, takže skušenosti 0 bodú.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Kosti

Poslaťod soletka » Pia 23.05.2014 12:58

Elis, krmim, morcacie krky - u nas top zo vsetkych kosti - nikdy ziadny problem.
Davala som mu aj kridlo a v pohode, len obcas sa stalo, ze ked to poriadne nepokuse, neskor vygrcne take male ulomky kosti.
Ine morcacie suciastky som zatial nedavala. Kupujem vacsinou u masiara, parkrat som mala z Becresu a vzdy fajn.
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

Re: Kosti

Poslaťod Bugy » Pia 23.05.2014 16:11

Elis píše:mam dotaz na kruti kosti.
davate?

me po nich cuba uz podruhe zvraci - v rozmezi cca 3 tydnu jsem je dala. Ale obe krmeni byly z jednoho zdroje,
ted podruhe ji bylo pekne zle:-( tak me to trosku vydesilo.
premyslim,jestli zkusit jeste jiny zdroj, nebo je fakt problem v druhu mas. kosti.

mate nekdo problem?


Dobrý deň.
V literatúre bolo opakovane zverejňované že stavce celkovo sú pre svoju tvrdosť horšie tráviteľné ,no myslím že boli myslené hlavne stavce hovädzie a Vášmu plemenu by stavce hydiny asi problém spôsobovať nemali(myslím tým že by jej trávenie malo zvládať aj väčšie kusy).
Každopádne ja skrmujem krky bez problémov,zakúpené v bežnom mäsiarstve.
Je pravda že kôly veku(skoro 4 mesiace) preklepnem tĺčikom na mäso no kašu jej z toho nerobím.
Prajem pekný deň
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Kosti

Poslaťod Mackie » Pia 23.05.2014 17:12

morcacie davam obcas stehna a kridla, ale tiez uz nerobia dobre, uz si pomaly ale isto musim psa preradit do kategorie senior a tomu aj prisposobovat druhy kosti
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava