Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod pigie » Pon 05.11.2018 10:24

Ja by som spravila mixlu vzorku, aj tak keby sa nieco naslo, budes preventivne odcervovat vsetkych, lebo pravdepodobnost, ze sa nakazili, ale este sa nevylucuju stolicou je vysoka.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Pon 05.11.2018 13:04

inak ku granuliam, keď sme ešte boli na granuliachm mne strašne pribrala Nelly po orijen regional red, dávala som polku odporúčanej dávky a stále priberala (keby že rozmýšľaš ešte nad takou alternatívou)
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod hriva » Pon 05.11.2018 13:21

Ale orijen pre tolko psov by vyšiel hrozne draho.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Pon 05.11.2018 13:32

Ako nie že by som im nedopriala prvé posledné, ale zas odtiaľ potiaľ :angel: aj ja musím niečo jesť :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Pon 05.11.2018 13:38

ja viem, to bola len taká odpoveď do éteru :lol:, možno skúška na pár jedincoch, veď keď už hľadáme riešenie ... idem hľadať ďalej na nete k tomu niečo :smile: .

Keď tak ale nad tým rozmýšľam: keď vylúčime parazity, tak napr. nejaká živina sa málo/zle vstrebáva ? Poďme hľadať, čo by to mohlo byť ?
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Pon 05.11.2018 13:51

Ďalšia info, čo zapadá do toho, čo si myslím - súrodenec tých našich, u svojej majiteľky dlhodobo na Vetamixe rovnakom ako mám ja - neboli problémy nikdy, a teraz v poslednej dobe schudol. Mi to čoraz viac sedí na to, že sa niečo zmenilo v zložení/kvalite toho masa od nich :nwm: A sedí k tomu aj to, že najhoršie prosperuje práve Trix, ktorá ako jediná dostáva len tie mletiny.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Noelle » Pon 05.11.2018 13:56

t.j. test - kupovať iný druh mäsa/iný výrobca hmm... niečo také som čítala niekde, teraz to narýchlo nenájdem


Hmm... keď tak zase nad tým uvažujem, hovädzie má viac proteínov ako kuracie ... zvýšiť hovädzie nad kuracie ? Ono by aj tak mal byť vyšší pomer červeného ako bieleho mäsa. Červeného tuším optimálne okolo 75%


ešte mi napadlo, priveľa vlákniny tuším brzdí vstrebávanie živín, nepridala si vlákniny nejako ?

a zase mi napadlo, ešte že sa tu dá upravovať - pivovarské kvasnice - od toho sa priberá, aspoň ľudia :lol:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Buchťa » Pon 05.11.2018 15:58

Elis píše:Giardie bez prujmu?


Ano, múžou být bez prújmu (vlastní zkušenost). Každé zvíře je individualita a je rozdíl nález na 1+ a nebo více + (ale i tak je potřeba odčervit bez ohledu na počet +).

Sluníčko, není zač. Udělala bych to, jak říká Pigie - směsnou vzorku a asi bych dala zvlášť (sbírala) od Trixie a Ici. Dělávám směsnou vzorku a další jsou indi vindi vzorky. Pokuď tam bude nález, i jen třeba na jeden +, měla by jsi odčervit něčím, co má v sobě účinnou látku dle typu nalezeného parazita. a za cca 2 - 3 týdny opět odčervení zopakovat.

Offtopic: Jaká je DPH v ČR, prosím? A kde najdu jejich ceník, už si to nepamatuji :ach: . Moc díky :poklona:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Elis » Pon 05.11.2018 17:04

Buchti, kdyz giardie bez prujmu nezpusobuji hubnuti si myslim.
Vetsina psu je ma v sobe celozivotne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Buchťa » Uto 06.11.2018 18:10

Elis píše:Buchti, kdyz giardie bez prujmu nezpusobuji hubnuti si myslim.
Vetsina psu je ma v sobe celozivotne.


Elisko, nemyslím si, že je psi mají v sobě (ve střevech) celoživotně, že jsou na stejném principu, jako např. kvasinky. Jsou dokonce psi, kteří jsou pozitivní na giardie a nemají žádné klinické přízznaky (ale jsou přenašeči). Tím, že napadají stěnu střeva, mohou zabraňovat prúniku výž. látek do organismu - pes dostává, co má, nemá zvýšené akktivity, i tak hubne nebo nepřibírá.
Vše je to jen polemika, problém múže býti kdekoliv jinde. Byl to jen múj návrh, kde začít. Krmím Vetamixem již více, jako púl roku, a psi (i dočasky) nehubnou. A odčervovat naslepo jsou dle mě vyhozené peníze bez požadovaného efektu.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Hionka » Sob 02.02.2019 16:33

surovu stravu naš pes nedostava. mame doma velkeho psa, nemecky vlčiak a trojtyždnoveho jazvečika. ANi jeden nedostava surovu stravu. Obaja dostavaju granule, konzervy
Hionka
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Margita » Sob 02.02.2019 16:39

trojtyzdnovy jazvecik?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod kellee » Sob 02.02.2019 16:42

Hionka píše:surovu stravu naš pes nedostava. mame doma velkeho psa, nemecky vlčiak a trojtyždnoveho jazvečika. ANi jeden nedostava surovu stravu. Obaja dostavaju granule, konzervy


a co tym chcel basnik povedat?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod weron » Uto 12.02.2019 8:27

tiez pozeram ze k comu to malo byt :joint: asi nejaka samochvala ci co
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Nikuška » Str 13.02.2019 11:43

Ahojte, idem si sem po názor skúsenejších :smile: mám viac otázok...
Moja sučka odmieta ryby a čokoľvek rybacie, je možné úplne rybie produkty vynechať? Mala by som jej namiesto toho dopĺňať nejaké vitamíny/doplnky?
Kŕmim bežne s prílohami (buď zeleninové alebo zeleninovo-obilné) v dni, keď jej prílohu nedám, mám jej zvýšiť gramáž mäsa a kostí aby množstvo zostalo zachované?
Máte nejaké osvedčené tipy na priberanie? Sučka 1,5 roka, aktívna, 4% dávka, prevažne bravčové, kačacie a hovädzie mäso, občas škvarky, hov.vemeno... čo najlepšie skúsiť aby sa na ňu nejaké to kilo nalepilo? :ach:
Ďakujem :hi: :hi: :hi:
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava