Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Monii » Štv 21.06.2012 20:47

Konkrétne na týchto:
http://www.sokolfalco.com/sokolfalco/es ... -MASA-855g
Ono, bude tam od pondelka do piatku, ale v piatok už bude jesť doma, takže 4 večere by mala konzervové. Treba potom nejak dať viac kostí, či tie 4 dni z dlhodobého hľadiska nie sú až taká veda?
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Mackie » Štv 21.06.2012 21:50

moj mal tiez tieto max konzervy, cele kura, kridla, a nejaku hovadziu, a vraj vsetko bolo ok
kosti by som riesila, jedine ak by mal riedke, co nemal
4 dni su v pohode, a na prvy den mu kludne mozes vziat nejake masove kosti, to sa akurat roztopi do vecera :no:
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod Monii » Štv 21.06.2012 22:08

To mi nenapadlo :smile: Akurát na pondelok vychádza kostná dávka. Hentie MAX konzervy má strašne rada. Nerada dávam mleté konzervy či mleté salámy, ale aj to občas dostane. No za MAXáckymi sa ide zadrhnúť. :heh: Tak dúfam, že :kak: bude v pohode :smile:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod CraObs » Sob 23.06.2012 13:48

BARFujete niekto krmnými hotovými zmesami alebo všetko patláte sami? zachvílu máme rok, doberieme granule a ideme morbidnieť aj my.. často ale cestujeme hore dole na 2-3 dni, tak uvažujem riešiť to týmito zmesami s prepravou v autochladničke..
zvažujem tými zmesami vlastne aj čiastočne začínať, kým sa nám domáce kuchtenie zautomatizuje..
zatial čítam literatúru, ktorá začína tým že to nieje zložité (čo sa mi nezdá zatial) a mám pocit že pes bude jesť zdravšie než ja :haha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Sob 23.06.2012 13:51

ake zmesi?
na cesty som bravala normalne maso, teraz to budu falco konzervy
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod CraObs » Sob 23.06.2012 13:58

už hotový napr maglajz maso+zelenina napr zalisované v obale..
http://baron.cz/pes/fitness-se-zelenino ... 01062.html
http://baron.cz/pes/masova-smes-hovezih ... 01062.html

lebo krmiť 3 dni po sebe len masom nebude ideálne? a podmienky na prípravu nie vždy budú.. časom spatlám dávky aj sám, ale pár krát to budem riešiť už toto leto.
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod fiore » Sob 23.06.2012 14:52

CraObs píše:lebo krmiť 3 dni po sebe len masom nebude ideálne? a podmienky na prípravu nie vždy budú..

Ono to nie je o tom, že každá dávka by mala byť presne napatlaná. Vyváženosť má byť z dlhodobého hľadiska.
Takže keď dáš 3 dni po sebe iba mäso :nwm: nič sa nedeje.
Ja mám napr namrazené zvlášť mäsové balíčky a zvlášť kosti. Zmesky nempatlám.
A keď vidím že pes má redší kak, proste prihodím kosť. Rozmrazenie takej kosti = 10 minút v teplej vode.
Let’s agree to disagree.
fiore
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Dana D » Ned 24.06.2012 13:33

A hlavne tie zmesy so zeleninou ti nemusí hneď zjesť. Najprv treba zistiť čo je chutí. Konzervy sú inak na cestovanie super vec.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod lagunasa » Uto 26.06.2012 17:18

ahojte.
tak tuto som napisala ako som pripravovala srdieckove krekriky pre nasich drobcov na dovolenku viewtopic.php?f=47&t=89&p=885302#p885302 , ak by to niekoho zaujimalo.
a takto som nechystala ranajky na dovolenku. zelenina bude mrazena ale tak co uz. naozaj sa mi tam nechce trepat mixer a mixovat im to tam
Obrázok
dnes idem chystat vecere .... masove kosticky sekat :lol:
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Uto 26.06.2012 18:18

To je aké zlaté :lol: . My keď niekam ideme, väčšinou len zájdem do najbližšieho obchodu a kúpim tam hocijaký kus mäsa, ktorý zodpovedá aspoň cca dávke pre psa. Raz boli pudlíci atrakciou pre turistov, bolo to pod sochou Jánošíka v Terchovej, sme došli práve z nejakej túry, kúpila som čosi v jednote, lebo sme všetci umierali od hladu a baštili sme to jak socky priamo tam... Doby na chodníku trhal kurča a straaašne pri tom vrčal, ja som tlačila nejaký rožok na lavičke a pod mojimi nohami sa Herbo snažil presvedčiť sám seba, že sa mu do papule zmestí celý kus mäsa. Ľudia si ich aj fotili :joint:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod lagunasa » Uto 26.06.2012 18:42

no tak to je pre nasich dost velka davka na jeden krat. okrem toho Chiky je po kastracii a jej pazravost nema medze. ta sa vie drhnut aj s pidi kuskom kosti ked jej ju dam neposekanu. a Max to iste, obzvlast ked na seba vidia a snazia sa jeden druheho v zrani predbehnut. potom sa nekontroluju. a mohlo by sa snat ze by si ich ludia nefotili ale jojkali by nad tym ako by sa tam Chiky zacala drhnut. okrem toho Max musi zrat aj zeleninu inac ma kyselinu a grca zltu penu. takze odbit to masom samotnym neprichadza do uvahy.
aj ked raz som to tak urobila. isla som na vikend s partiou ludi a nasimi psami do ciech a akosik som vsetko pre psov pobalila az na jedlo.... tak som v piatok tesne pred piatou vecer sialene pobehovala po dedine a hladala potraviny. kupila som tam nejake mrazene kuracie prsia a psom som to na veceru a na ranajky nakrajala.... a viete co? kupodivu im to take nechutilo.... ale horkotazko zjedli. nastastie ze potom v sobotu poobede prisiel priatel za nami a priniesol im ich klasicke jedlo :lol: :heh: proste su to rozmaznane citlivky nenazrane..... :ha:
inac v jednej z tych krabiciek je karfiol namixovany a v druhej mrkva s nektarinkou co mi jedna ostala ..... a mlete bordy hovadzie ciste maso jedna tretina z jednej kocky v krabicke.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod calwen » Str 27.06.2012 21:49

dneska bola v miske prevaha ovocia (banan, jablcko, rajcina, susene sipky) nad masom a zihana fajnotka vylizala celu misku :oo: :aaa: Samoska maso bolo mlete a z ovocia bola kasa dokladne zamiesana a zamaskovana lososovym olejom - ale nie je to tak davno, co by na tu misku ani nekukol :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Štv 28.06.2012 10:48

Práve sme sa vrátili od veterinára: Caesar sa dnes ráno ako bol na záhrade odrazu nevedel postaviť na zadné nohy a držal ich pritisnuté k bruchu, a tak sedel. Začala som ho masírovať jemne na nohách. Bolesť nejavil žiadnu. Čakali sme či to prejde, pretože v minulosti mal jednu zo zadných labiek takto strnulú a ako keby v kŕči. Keďže sa to nezlepšilo, šli sme k vetovi
U veterinára mu robili RTG - mal upchaté črevá. Nesmie žiadne kosti. Väčšina z toho, čo z neho vyšla, boli kosti.
Caesarik (15 r), Fergie (10 r), Aron (5 r)
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Štv 28.06.2012 11:20

neprijemne, ale uz je teda ok?
a mal to tam dlhsie, lebo to bolo z jednej davky?
gone (421 to go)
<-- mail, FB
Mackie
Multišampión

Poslaťod Monii » Štv 28.06.2012 12:27

calwen píše:dneska bola v miske prevaha ovocia (banan, jablcko, rajcina, susene sipky) nad masom a zihana fajnotka vylizala celu misku :oo: :aaa: Samoska maso bolo mlete a z ovocia bola kasa dokladne zamiesana a zamaskovana lososovym olejom - ale nie je to tak davno, co by na tu misku ani nekukol :joint:

Tak to by ti pri mojej oči z jamiek asi vypadli :heh: Minule v miske hovädzie srdce rozkrájané, na tom pomletá zelenina. A v miske ostalo mäso nedotknuté, zelenina s ovocím celá zlízaná :heh: V lete sedím s mrkvou v ruke na dvore a hentá na mňa pleští oči a hypnotizuje ma, kedy jej kúsok tej mňamky dám.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava