Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Tobin » Ned 16.11.2008 13:49

Citrusy su alergeny??? Novinka...
Vela cecka ma aj paprika, teda, zelena paprika (asi najviac zo zeleniny) aj hlavkovy salat
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Amaguk » Ned 16.11.2008 14:00

ano, byva aj alergia na citrusy...ale ono v principe tych potencialnych alergeniv je strasne vela - ryby, vajcia, jahody, paradajky, med, orechy...etc...(ja mam napr. obcasnu alergiu na kapustu)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Jack » Uto 18.11.2008 19:46

Dnes som prešiel na BARF :dancing: Stačilo iba to aby došlo varené a tak som kúpil Puffins to mal 3 dni počas víkendu a sviatku zjedol asi tak 300 g za 3 dni :vykricnik: :pac: Takže bol vyhladovaný. Dnes som nakúpil ryžu, ovsené vločky, hrášok, a hovädzie kocky z BORDY
Chcel som to ísť uvariť ale skúsil som dať Jackovi kúsok no a on to zjedol takže hlad ho prinútil. Uvaril som ryžu zmiešal hráškom a ovsenými vločkami podelil na porcie 66 g ( 1/6 z 250g - jedna kocka ) Kocku rozmrazím a zmiešam s prílohou. To má dennú dávku okolo 320 g . Ešte mu dám každý deň 1 škrupinu z celého vajca. Je toto kr´menie OK ? :nwm:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Silwuska » Uto 18.11.2008 22:25

Tsss veterinar by sa mal zacat vzdelavat :no: skrupinka je super vec...juki zapoj cit a rozum, skus experimentovat, sem tam pridaj cesnacik, sem tam medicek, sem tam ovocicko, sem tam zeleninku, oriesky, kvasnicky, bylinky, semiacka,daj zuzlat surove kosti,a skus aj nejaky mineralny pripravok :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod livia333 » Str 19.11.2008 13:32

Barfaci davate surove kvasnice? Ja som krpatej robila drozdovu pomazanku s vajickom cez vikend na ranajky :ha: ale to uz neboli surove kvasnice...ale skor take ved viete, drozdovu pomazanku poznate asi vsetci. :smile:

A to davate skrupinku aj z kupovanych vajec? No ja som skrupinu zatial daval asi dvakrat, ale krmime barfom tak mozno nieco vyse mesiaca, ale boli to domace vajicka :ha: ale neviem, mozno to je len paranoja a skrupina z kupovanych vajec je tiez ok. :joint:

A este otazocka. Raz som niekde citala...neviem ci to bolo tu. Ohladom :kak: ak je trosku take zelatinove :kak: co to znamena? Menej mliec.vyrobkov? Ci co robim zle? Poradte. Dnes to bolo uz ok, ale niektory den mala hovienko take ine...s takym akoby hlienom :oo:

A vy vsetci nakupujete z bordy? tie maska? Ja som zatial kupovala iba v masiarstve...a tyzden necham vymrazit...bolo odporucane vet.ustavom niekde pri botanickej zahrade...(mam od znamej :no: ), ze je to lepsie, pre istotu. Ale neviem, ci objednavat z bordy a ci je to naozaj spolahlive...
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Tobin » Str 19.11.2008 13:37

Elsticke/zelatinovite kadivo mavaju psy po rastlinnych tukoch (pozorujem to, ked mi ubehne ruka so slnecnicovym, abo olivovym olejom....).
Tie hlieny su blbe, mali sme to aj my, boli sme s tym u veta (hlieny, riedke, ale ne srajda). Dal tbl., za 3 dni bolo OK. Tob to mal z vajca, ale odvtedy davam vajco skoro denne a nic... secko ol rajt.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Amaguk » Str 19.11.2008 13:41

na zahlienene creva su super skvele jacmenne krupy :jop:

a o kvasniciach a drozdovej pomazanke specialne tu uz debata bola :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Aris » Ned 23.11.2008 12:24

Dnes sa chystám dostať do Ronyho zeleninovú porciu kolko slnečnicového oleja môžem dať? Lyžičku, dve? Lubi viac olivový, ale ten nemáme, tak, že skúsim dať viac, ale nemôže mu to ublížiť?
Tobin my, napr. dávame, že raňajky: trup, krky a pod., večera: mleté takže aj kúše a má aj mleté. Inak môžem dávať napr. tri dni len mäso+kosti?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Tobin » Ned 23.11.2008 12:53

Aris píše: kolko slnečnicového oleja môžem dať? Lyžičku, dve?

Yes, lyzicku, dve. Nic sa nestane, ak ti ubehne ruka, vykadi, akurat kadivo bude elastickejsie
Aris píše: môžem dávať napr. tri dni len mäso+kosti?

Bez prilohy sa psisko kludne zaobide (ryza, cestovina....), ale zeleninu by si vynechavat nemala; svoj diel vitaminkov, hlavne C, by mal mat kazdy den (A, B, D, E, K a pod. si kratkodobo dokaze vykompenzovat aj sam). Obsah mineralov staci vyvazovat u starsieho psa tak v ramci stvrtroka, ale vitaminky za obdobie MAXIMALNE 10-14 dni
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Amaguk » Ned 30.11.2008 22:01

my sme zacali v cca 12 tich tyzdnoch kuracimi kridlami a krkmi, najma tie kridla si Tesak velmi oblubil a dodnes ich ma najradsej, krky uz pomenej :ach: ,
a postupne ako rastol sme presli aj na vacsie kusy, chrbty alebo cele skelety, bravcove chvosty a pod., teraz som u masiara objavila take ze hovadzia "harfa" - z vykosteneho hovadzieho, davam mu aj spikove a klbove kosti, proste na co v obchode aktualne "kapnem" :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Mackie » Pon 05.01.2009 18:06

ale napr. su trupy a trupy - vyslovene na vyvar, to su fakt ciste kosti, potom take "normalne" aj s masom, a potom take z celeho kurata, ktore mamca naporcuje a "trupy" necha pre Haator - a tam je toho masa, ze kosti ani nevidno :lol:
a napr. kupila som morcacie kridla, take obrovske, tam je v strede velka kost a masa ako na kuracom stehne, to iste napr. morcacie krky
(co tym chcem povedat - ze spominane suciastky beriem ako "maso" nie ako "kosti")
v tej knihe o BARFe je pisane takto:
z celkoveho mnozstva krmiva 30% zelenina, ovocie; 70% maso a masite kosti
z celkoveho mnozstva masa a kosti 30% maso; 70% masite kosti
(masite je asi cesky, cize masove? to je fuk)
takze ak dam obcas psovi mlete maso napriklad (2x tyzdenne), tak nevidim problem ani keby tie trupy a ine boli viac kostove ako masove
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod max » Pon 05.01.2009 18:20

Suhlasim s Mackie :smile: Okrem toho v tej knihe dost vyzdvihuju masove kosti, jednak kvoli doplneniu vapnika, na cistenie zubov atd..

Este k tym percentam (kedze vcerajsi prispevok zmizol) v knihe sa pise o tych 30% a 70%. Co sa tyka celkovej davky ta ma byt tvorena 30% zeleniny a 70% maso a masove kosti a z toho by malo 25-30% tvorit maso a zbytok by mal pripadat na masove kosti cize 40-45%

Ja mam vsak z tej knihy inu dilemu a to ci mam upustit od obilovin...V knihe sa pise, ze by sa mali davat co najmenej, dnes som ich teda vynechala ale potom sa mi zdalo, ze mu davam malo. Nie su vasi havkaci hladny ak davate len maso a zeleninu?
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Amaguk » Pon 05.01.2009 18:29

ja napr. davam len minimum obilnin, tak 2-3 krat do tyzdna zo 2 hrste vlociek abo ryze, a nemam pocit, zeby mu to chybalo (ale zase: moj je anorektik :hi: )
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Whip it » Pon 05.01.2009 19:49

mne napr. ryza ostava v miske ak je s BARFom, cize uz ju nedavam (len s varenym), mne to aj vyhovuje, lebo som musela cakat na ryzu, kym sa uvari. ale ak je s varenym, tak zjedia, asi nejak napachne od toho, snazim sa to varit spolu.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod kuro » Pon 05.01.2009 19:57

žeby som začal prevarovať (minimálny čas len na pustenia trocha aromy, aspon nejaké kúsky mäsa alebo čoho, aby tú ryžu viac jedol, alebo zeleninu.... možno mu práve paprika nechutí, paradajku som neskúšal, ale vraj pred tým v klude zožral už aj tú...

možno keby som mu to poliaľ tekutinou z mäsa tak by ju zbachčil asi vpohode, lenže z mäsa moc nenatečie :nwm: :nwm:
kuro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 72
Bydlisko: Dolný Kubín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava