Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lagunasa » Uto 26.06.2012 17:18

ahojte.
tak tuto som napisala ako som pripravovala srdieckove krekriky pre nasich drobcov na dovolenku viewtopic.php?f=47&t=89&p=885302#p885302 , ak by to niekoho zaujimalo.
a takto som nechystala ranajky na dovolenku. zelenina bude mrazena ale tak co uz. naozaj sa mi tam nechce trepat mixer a mixovat im to tam
Obrázok
dnes idem chystat vecere .... masove kosticky sekat :lol:
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod vavrena » Uto 26.06.2012 18:18

To je aké zlaté :lol: . My keď niekam ideme, väčšinou len zájdem do najbližšieho obchodu a kúpim tam hocijaký kus mäsa, ktorý zodpovedá aspoň cca dávke pre psa. Raz boli pudlíci atrakciou pre turistov, bolo to pod sochou Jánošíka v Terchovej, sme došli práve z nejakej túry, kúpila som čosi v jednote, lebo sme všetci umierali od hladu a baštili sme to jak socky priamo tam... Doby na chodníku trhal kurča a straaašne pri tom vrčal, ja som tlačila nejaký rožok na lavičke a pod mojimi nohami sa Herbo snažil presvedčiť sám seba, že sa mu do papule zmestí celý kus mäsa. Ľudia si ich aj fotili :joint:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lagunasa » Uto 26.06.2012 18:42

no tak to je pre nasich dost velka davka na jeden krat. okrem toho Chiky je po kastracii a jej pazravost nema medze. ta sa vie drhnut aj s pidi kuskom kosti ked jej ju dam neposekanu. a Max to iste, obzvlast ked na seba vidia a snazia sa jeden druheho v zrani predbehnut. potom sa nekontroluju. a mohlo by sa snat ze by si ich ludia nefotili ale jojkali by nad tym ako by sa tam Chiky zacala drhnut. okrem toho Max musi zrat aj zeleninu inac ma kyselinu a grca zltu penu. takze odbit to masom samotnym neprichadza do uvahy.
aj ked raz som to tak urobila. isla som na vikend s partiou ludi a nasimi psami do ciech a akosik som vsetko pre psov pobalila az na jedlo.... tak som v piatok tesne pred piatou vecer sialene pobehovala po dedine a hladala potraviny. kupila som tam nejake mrazene kuracie prsia a psom som to na veceru a na ranajky nakrajala.... a viete co? kupodivu im to take nechutilo.... ale horkotazko zjedli. nastastie ze potom v sobotu poobede prisiel priatel za nami a priniesol im ich klasicke jedlo :lol: :heh: proste su to rozmaznane citlivky nenazrane..... :ha:
inac v jednej z tych krabiciek je karfiol namixovany a v druhej mrkva s nektarinkou co mi jedna ostala ..... a mlete bordy hovadzie ciste maso jedna tretina z jednej kocky v krabicke.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod calwen » Str 27.06.2012 21:49

dneska bola v miske prevaha ovocia (banan, jablcko, rajcina, susene sipky) nad masom a zihana fajnotka vylizala celu misku :oo: :aaa: Samoska maso bolo mlete a z ovocia bola kasa dokladne zamiesana a zamaskovana lososovym olejom - ale nie je to tak davno, co by na tu misku ani nekukol :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod MisheliQ » Štv 28.06.2012 10:48

Práve sme sa vrátili od veterinára: Caesar sa dnes ráno ako bol na záhrade odrazu nevedel postaviť na zadné nohy a držal ich pritisnuté k bruchu, a tak sedel. Začala som ho masírovať jemne na nohách. Bolesť nejavil žiadnu. Čakali sme či to prejde, pretože v minulosti mal jednu zo zadných labiek takto strnulú a ako keby v kŕči. Keďže sa to nezlepšilo, šli sme k vetovi
U veterinára mu robili RTG - mal upchaté črevá. Nesmie žiadne kosti. Väčšina z toho, čo z neho vyšla, boli kosti.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Mackie » Štv 28.06.2012 11:20

neprijemne, ale uz je teda ok?
a mal to tam dlhsie, lebo to bolo z jednej davky?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Monii » Štv 28.06.2012 12:27

calwen píše:dneska bola v miske prevaha ovocia (banan, jablcko, rajcina, susene sipky) nad masom a zihana fajnotka vylizala celu misku :oo: :aaa: Samoska maso bolo mlete a z ovocia bola kasa dokladne zamiesana a zamaskovana lososovym olejom - ale nie je to tak davno, co by na tu misku ani nekukol :joint:


Tak to by ti pri mojej oči z jamiek asi vypadli :heh: Minule v miske hovädzie srdce rozkrájané, na tom pomletá zelenina. A v miske ostalo mäso nedotknuté, zelenina s ovocím celá zlízaná :heh: V lete sedím s mrkvou v ruke na dvore a hentá na mňa pleští oči a hypnotizuje ma, kedy jej kúsok tej mňamky dám.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod MisheliQ » Štv 28.06.2012 12:35

Je ešte oťapený, ale mal by byť v poriadku. Môžeme čakať ešte trošku krv v stolici. Naordinovali mu diétu: čierny čaj/dojčenská voda. V pondelok sa máme prísť ukázať. Videla som aj snímky, no nebol to pekný pohľad - črevá plné stolice a plynov, platničky sú ok. Dostal infúzku, ATB na regeneráciu čriev.
3 dni po sebe mali konzervu s mletým hovädzím mäsom bez kosti, tak neviem čo to spôsobilo. Veterinári povedali, že to má z prežratia a z kosti a že sa to stalo teraz, teda že sa to tam nehromadilo, ale je to akútny stav.

On aj ťažšie trávi kosti. Veď kvôli tomu dostával aj nižšiu dávku kosti a vyššiu dávku mäsa, pretože ho zapekalo.
Kosti nesmie dostať už žiadne, že Ca mu môžeme aj inak nahradiť. Bolo nám povedané, aby dostával už len kašovité jedlá, najlepšie granule.

Vlákninu veľmi nedostávajú. Myslíte, že by bolo dobré ju zaradiť do jedálnička? Pre ľudí je vláknina dobrá, pretože sa stará o pohyb čriev. Možno mu zleniveli črevá a vlákninou by sa to zlepšilo, aj keď už má 8-9 rokov (síce mne to až tak veľa nepríde) a to črevo mohlo zlenivieť aj vekom....len sa bojím, aby ho zase z tej vlákniny nezapieklo.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Mackie » Štv 28.06.2012 12:55

co? kasovite jedla a ziadne kosti kvoli jednemu akutnemu stavu? :nwm: navyse ked dostaval posledne dni len konzervu.. nedostal sa on nejako inac k nejakym kostiam z odpadkov?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod miusiatko » Štv 28.06.2012 13:07

presne, nedostal sa k nejakým kostiam? A ako často ho kosťami kŕmiš a akými?
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod MisheliQ » Štv 28.06.2012 13:31

Nepristihla som ho zo žiadnou kosťou. Ale susedia kŕmia kosťami sliepky a už som nejaké našla aj na našej záhrade a psy sa mi s nimi prišli raz aj pochváliť :-/

Kosti dostávajú raz do dňa. Zvyčajne večer. Posledne som im dala kuracie krídla. Mávajú hovädzie stehnové či ramenné kosti (neviem teraz kt. z nich to sú presne), lakťovú kosť spolu s vretennou, harfy, bravč. paprčky (neviem či som na niečo nezabudla). Deň pred krídlami dostali morčaciu polievkovú zmes, ale tej veľmi neublížili
Najprv ale dostanú mäso až potom kosti
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lagunasa » Štv 28.06.2012 14:14

jaj, cože sa to stalo Caesarovi? ked dostával len konzervy tak odkial ma kosti v bruchu? a ze už nikdy kosti? nasa Chiky skoro umrela (to povedal sám veto ) a napriek tomu jej kosti nezakazal.(aj ked rozmyslam ze si kupim mlyncek na kosti)
inac, našich strasne zacpavaju tie bravcove paprce co si spominala. stolu z nich maju straaasne prachovu. inac, tie velké kosti co si vymenovala, tie ti psy normálně diskusi? já dávám len kuracie.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod katkariinka » Štv 28.06.2012 14:59

Miska, esteze je Cezar v poriadku, to je hlavne.
Ale tiez mi to nejde do hlavy, ak to bolo akutne a nie nahromadene, tak predsa musel nejake kosti pozrat - podla mna niekde nieco nasiel.
A ako to z neho dostali? Len nejakym klystirom?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod MisheliQ » Štv 28.06.2012 18:31

Janka obkúšu iba niečo - kĺb, hlavu kosti.

A ako sa dá zistiť, či to bolo nahromadené naraz alebo postupne (som sa mohla na to spýtať ale mi to nenapadlo). Čo ak má Caesar ten problém s kosťami, že ich jeho črevo nevie vylúčiť? Respektíve sa mu to tam kúsok po kúsku uskladňuje?
Alebo si myslíte, že stačilo tak málo, aby z toho bola takáto katastrofa?? Že stačilo pár pečených kostí, ktoré niekde potajomky zjedol (ak nejaké zjedol)? Lebo tie kosti, čo tie sliepky dostávajú, sú ešte k tomu kuracie a pečené.

Keby aspoň predtým boli nejaké náznaky, že kosti z čreva nejdú von, že sa to tam pomaly upcháva, a tak, aby to človek neriešil, až keď už môže ísť o život :ua: stačilo by málo a črevo mohlo prasknúť...

Offtopic: Ale tiež som rada, že to dopadlo tak ako to dopadlo. Ja som šla dnes spať o 4. ráno a o 8. ráno ma sestra budila, že sa niečo s Caesarom deje. Sestra však mala ísť dnes do aqua a ja by som istotne ešte bola pospala.... :rip:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod miusiatko » Štv 28.06.2012 19:36

ja si neviem predstavit, preco by zrazu zdravy pes krmeny surovou stravou nevedel travit kosti. Akoze mu zlenivelo crevo "samo od seba"?
Bud si mu dala vela kosti naraz ty, alebo zozral tie pecene.
Inak, kazdy den kosti to mi pride celkom dost na tak maleho psa.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava