Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod majaz » Sob 28.07.2012 21:07

Krasny clanok, hovori mi z duse... :aaa: ...ked si spomeniem ako som krmila svojho vlciaka za sociku, dnesny pes by to asi nestravil... :oo: ...a to nehovorim o krmeni babkinho dvoroveho psa. Drzat sa rozumu a zo vsetkeho si vytiahnut to najlepsie.
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod CraObs » Sob 28.07.2012 21:31

hmm tak dnes prvý krát telacie a moc nám tuším nechutí.. po kuracom sa len tak zaprášilo a telacie ani nedojedla celé a aj ho jedla dlho.. uvidíme ešte inú značku čo povie :nwm:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod MisheliQ » Sob 28.07.2012 22:45

Craobs, moji nechceli iba kusové teľacie, mleté teľacie zjedli, a to som len tak čumela, že ako (prečo) je to možné, keďže hovädzie mleté mi nezjedia, ale kusové HD už hej. Vôbec nerozumiem im chuťovým pochodom....ale obvarenie vriacou vodou vždy pomohlo
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod CraObs » Ned 29.07.2012 8:09

toto práve bolo mleté telacie.. mám ešte doma telacie kusy a od inej značky tak uvidíme čo potom nato.. kuracie tlačí mleté aj kusové hneď.. (možno tam pomleli nedobroty :nwm: )
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lenka_1705 » Uto 31.07.2012 10:49

hm ten clanok.. to su teda "fakty" o vyzive psa :ach: :pac: mam pocit ze sama autorka nevie co tym chcela vlastne povedat

majaz: a co ten tvoj "vlciak" za sociku robil ked prospieval na zbytkoch od stola? cely den lehnil na dvore? :ach:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Uto 31.07.2012 11:10

No náhodou má podľa mňa svatú pravdu - extrémisti ani na jednej strane nie sú OK. Nebudem dávať psom tú najkvalitnejšiu svalovinu a tristotisíc doplnkov, lebo je to prehnané, rovnako ako mu nebudem dávať "super vyvážené" Pedigree, lebo je to tiež prehnané. Ale že občas dostanú aj ten "vražedný rakovinotvorný Royal", alebo "odpad Fitmin", ktoré vyhráme na pretekoch, no a čo? Že mäso dostávajú kŕmne, nie to najdrahšie z mäsiarstva, no a čo? Myslím, že presne o tom bol ten článok, všetko s mierou a s rozumom.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lenka_1705 » Uto 31.07.2012 12:08

hm no nechcem sa rypat v tom clanku, ale mne pride uplne neodborny.. niektore narazky co tam pise su uplne scestne, ziadne argumenty len jej dojmy typu jedna pani povedala :ach: a kto dava cistu svalovinu a tristotisic doplnkov? ja nepoznam nikoho takeho.. co by tvrdil take veci ako ona popisuje v tom clanku :ach: ja tiez davam krmne maso a ze davam aj doplnky ako klbna vyziva.. no tak asi ked mam psa v zatazi tak asi chcem aby este vladal chodit o par rokov, ale to je asi extrem podla nej :pac:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Nyssa » Uto 31.07.2012 12:10

on ten článok asi ani nemal byť ponímaný ako odborný, ale skôr na zamyslenie sa. Ja s tou pani súhlasím, ani jeden ani druhý extrém nie je dobrý. A Sunny to pekne popísala :jop:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Uto 31.07.2012 12:16

Chondrá sú niečo iné, tie beriem skôr ako liečivo, aj keď len preventívne. Myslím že reč bola skôr o všemožných umelých vitamínoch, mineráloch a podobných srandách, ktoré k tomu BARFu kopa ľudí pridáva (ja občas tiež :heh: ) a jedným dychom hovorí o super prirodzenej vyváženej strave (to ja nie). Aspoň ja som to tak pochopila. BARF je len jedna z alternatív stravovania, nie "božstvo" ktoré treba vždy a všade len ospevovať a za každú cenu presadzovať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lenka_1705 » Uto 31.07.2012 13:53

podla mna barf nie je "druhy extrem" ale ako parodia na barfistov ok :haha: ako vecny clanok dost prepadak, ma moc bujnu fantaziu Obrázok
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod CraObs » Štv 02.08.2012 12:28

CraObs píše:hmm tak dnes prvý krát telacie a moc nám tuším nechutí..

tak po kusovej telacine sa len tak zaprášilo :jop: takže buď v tom mletom boli nejaké fujtajbly alebo rozdiel značky..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Nyssa » Štv 02.08.2012 12:37

Lenka, tak práve s tebou podčiarknutými názormi (podľa teba fantazmagórie) sme sa stretli konrkétne aj tuto na df, takže za až tak si pani nevymýšľa a reálne takíto ľudia existujú, ktorí toto vypustia z úsť :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 02.08.2012 12:51

Náhodou je to super článok a pripomína, že barf nieje božstvo, ale je to len jeden z mnoho spôsobov kŕmenia psa negranulovým štýlom.
Napríklad kŕmiť tak barzoja striktným barfom, tak za týždeň má ten pes neskutočné problémy. Porovnávať trávenie a nutričné potreby vlka a psa je scestné a správne spomenula peiknéza, porovnávať aj trávenie a nutričné potreby jednotlivých plemien a kŕmiť ich na rovnakých princípoch je tiež mimo. Takže presne, všetko s rozumom, inšpirovať sa niečim, ale nebrať to ako bibliu a hlavne zhadzovať ostatných za iné kŕmenie.. :pac: to všetko tu presne na DF bolo a teda nič moc.
Páčia sa mi takéto články, čo síce aj emočne, ale predsa len pripomínajú rozum, v dnešnej dobe extrémov a skoro až sektárčenia v rôznych záujmových kruhoch.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod moth » Štv 02.08.2012 12:59

Ulfi, pekne si to napisala, suhlas :jop:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava