Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Mäso?

Poslaťod Atrioša » Sob 16.08.2008 19:57

Pod vplyvom tohto fóra aj my ideme do kombinácie s várou (sme na trainer energy) hlavne za účelom zdvihnúť psovi podiel mäsa. Myslíte, že je dobré pre psí žalúdok dávať len čisté mäso, resp. mäsovokostnú zmes, alebo je príloha nutná? Ja totiž rozmýšľam len o čistom mäse na večeru párkrát do týždňa.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Mäso?

Poslaťod lusy » Sob 16.08.2008 19:59

ake ciste maso to ma byt?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Mäso?

Poslaťod Atrioša » Sob 16.08.2008 20:07

kuracie krky, krídla, chrbty
bravčové mäso, srdcia, vnútornosti
čistá hovädzia kocka alebo tá s chrupavkami - ktorá je lepšia?

Je mi jasné, že vlk zožral len naraz korisť a bolo, ale čo to spraví so žalúdkom granulového psa, naraz toľko mäsa? :lol: :lol: :lol:
Atrioša je dobrý jedák, nikdy sme nemali problémy (len rezance s tvarohom sme vypusili z dôvodu prudkého chemického útoku na majiteľov :no: )
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Mäso?

Poslaťod ivanN » Uto 26.08.2008 12:42

privikaj psa na to postupne, my sme napr. prešli hned z granul na maso a nič sa nestalo. To je idividualne.
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Mäso?

Poslaťod Amaguk » Uto 26.08.2008 12:48

Atrioša píše: Myslíte, že je dobré pre psí žalúdok dávať len čisté mäso, resp. mäsovokostnú zmes, alebo je príloha nutná? Ja totiž rozmýšľam len o čistom mäse na večeru párkrát do týždňa.


myslim, ze sa to tu uz parkrat spominalo, ze priloha v zmysle ryza, cestoviny a pod. uplne nutna nie je, dolezitejsia pre psa je zelenina ako obilniny
su ludia, co obilniny nedavaju vobec, ja napr. davam minimalne, niekedy dostane za hrts vlociek alebo ryze s vajcom, zeleninou, tvarohom, rybou a pod. , niekedy vobec nie a dostane napr. len kridla a trupy...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Mäso?

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 26.08.2008 18:24

môj pes sporadicky prílohy odmieta - akékoľvek. on len mäso. raz do týždňa alebo viac krát, keď je, dostane napr.ryžu z obeda, ale musí byť navsiaknutá chuťou mäsa, alebo namočená v konzerve a pod. inak nechce. a je v pohode. takže myslím, že čiste mäso pes môže - a aj tak dostáva aj iné. síce vlci v prírode obilniny vôbec nežerú, skôr korienky, ovocie a tak - i keď ani to ten môj preberavec fajnovkový nechce nič okrem mäsa. ani piškóty mu nechutia :pac:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Mäso?

Poslaťod Mackie » Uto 26.08.2008 18:32

ja ked davam kurcata, tak tiez bez prilohy, ryzu za hrst len k mletemu masu a vnutornostiam
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Mäso?

Poslaťod Atrioša » Uto 26.08.2008 21:28

Ďakujem, dnes sme mali na raňajky bravčové odrezkové mäso povarené a v tej vode zaparené vločky + konzerva tuniaka. Žral ako v tranze. :lol: Ale keď som mu dala surovú tresku - rozmrazené filety, tak tú odmietol, aj keď mu voňala, vôbec ju nechcel žrať.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Mäso?

Poslaťod quinty » Uto 26.08.2008 22:53

Mi tiež len surové maso, sem tam vnútornosti, na ryžu sa mi ani nepozrie. Zo zeleniny miluje zelený hrášok a z ovocia jahody.
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Čo je to BARF?

Poslaťod Tobin » Str 03.09.2008 12:09

Silwuska píše:bravčové mäso - len dobre uvarené!

Tak s tymto nesuhlasim, nie je uz dnes na to ziadny dovod, snad by som to zmenil na "dobre premrazene"
Keď vychádzame z toho, že pes žerie dvakrát denne, týždenne dostane dvanásť porcií (ak má jeden pôstny deň).

Prave kvoli torzii nekrmim 2x. (Vlastne ano, slabe ranajky, cestovina, jogurt... hned po rannej vychadzke, daslia aktivita tak za 3-4 hodiny). Normalnu krmnu davku len vecer, po poslednej vychadzke, ked je pes v klude, nebeha, neskace a ide spat.
V teme "Krmenie 6 dni zo 7" sa - myslim, ze velmi spravne - urobil zaver, ze pes pravidelnu hladovku nepotrebuje (neviem sem pichnut tag 'viewtopic')
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Čo je to BARF?

Poslaťod Amaguk » Str 03.09.2008 12:34

Tobin píše:
Keď vychádzame z toho, že pes žerie dvakrát denne, týždenne dostane dvanásť porcií (ak má jeden pôstny deň).

Prave kvoli torzii nekrmim 2x. (Vlastne ano, slabe ranajky, cestovina, jogurt... hned po rannej vychadzke, daslia aktivita tak za 3-4 hodiny). Normalnu krmnu davku len vecer, po poslednej vychadzke, ked je pes v klude, nebeha, neskace a ide spat.
V teme "Krmenie 6 dni zo 7" sa - myslim, ze velmi spravne - urobil zaver, ze pes pravidelnu hladovku nepotrebuje (neviem sem pichnut tag 'viewtopic')


ono sa prave kvoli tej torzii casto odporuca rozdelit krminu davku na 2krat :no:

a co sa tyka toho postu, nemyslim, ze sa v tej teme (viewtopic.php?f=4&t=1148) dospeli k takemu jednoznacnemu zaveru ako pises. Hladovka psovi neuskodi, ani ju nutne mat nemusi, ono to zavis aj od veku psa a od toho v akej je kondicii
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Čo je to BARF?

Poslaťod Tobin » Str 03.09.2008 12:43

Offtopic: Jezisimisi, ako si to tam vlozila? A ako si to tak rychlo nasla? Holt, skusena moderatorka :winner:
Mne sa ten zaver zdal jednoznacny v tom, ze pes sice hladovku potrebuje, ale nie pravidelne a uz vobec nie tak casto 1x do tyzdna. To tam bolo myslim jednznacne. Alebo som nieco prehliadol?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Čo je to BARF?

Poslaťod Amaguk » Str 03.09.2008 12:44

Offtopic: normalne som skpirovala URL link :no:
hej, zhodli sme sa na tom, ze sa to nemusi dodrziavat s otrockou pravidelnostou :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Tobin » Pia 05.09.2008 11:21

Tu je konecne nieco, co (snad) fundovane hovori o dennej spotrebe psa:
http://www.myslivost.cz/media/clankyDetail.asp?IDCl=13196&IDR=10193&TypR=2
Krmivo pre psa v bežnej záťaži, ktorých fyzická kondícia, prostredie v ktorom žijú a psychická záťaž zodpovedajú bežným štandardným podmienkam, by malo obsahovať v 1 kg minimálne:
Bielkoviny 220 g
Fosfor 9 g
Lyzín 13 g
Mangán 37 mg
Meď 11 mg
Metionín +Cystín 7 g
Selén 0,13 mg
Sodík 3,5 g
Tuk 110 g
Vápnik 18 g
Vitamín A 12000 mj
Vitamín B 1 6 mg
Vitamín B 12 80 ¦Ěg
Vitamín B 2 13 mg
Vitamín B 6 35 mg
Vitamín C 45 mg
Vitamín D 3 1200 mj
Vitamín E(tokoferol) 65 mg
Vitamín K 3 4 mg
Zinok 70 mg
Železo 100 mg

Takze zacnem zhanat laboratorium. :lol: Neviete niekto o vyhodnom leasingu? :joint:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Amaguk » Pia 05.09.2008 11:30

:oo: mein gott, tak toto teda nie
mne teda staci moj obycajny sedlacky rozum a pri nom aj zostanem :jazyk: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava