Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Monii » Štv 12.07.2012 18:15

Moja tiež vytrvalo odmietala raňajkovať, takže kŕmime len večer, potom už žiadne aktivity.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lenka_1705 » Štv 12.07.2012 19:01

Offtopic: :lol: odmietanie ranajok? to moj psik nepozna :lol: on je ako besny ked sa ide zrat aj keby dostaval 5x :pac: :lol:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lindulak » Ned 15.07.2012 20:53

ahojte, mala by som otázočku na skúsených psíčkarov. psica je na barfe cca. 2 týždne, zatiaľ väčšinou žerie kura. :kak: je ok, ale strášne pĺzne, fakt hrôza, keď češem, tak môžem donekonečna a stále z nej lezie srsť. rozmýšľam, či by mohla mať alergiu na kuracie a nehnačkovať? najprv som si myslela, že je to teplom ale teraz je menej teplo a stále rovnako ak nie horšie. keď ku nám prišla pred cca. 3 mesiacmi, tak pĺzla oveľa menej. inak sa mi nezdá, žeby sa nejak extra škrabala - tak cca. zo 5krát denne. teraz som kúpila kačice, že skúsim niečo iné a uvidím no :nwm:
lindulak
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Offca » Pon 16.07.2012 9:10

Skús zmenu, uvidíš. Ale tipujem, že to bude dalšia faza zbavovania sa kabatu kvoli teplu.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lucik » Pon 16.07.2012 10:36

Offtopic: :ua: labradorka tiež zhodila všetku podsadu a zhadzuje aj kryciu teraz.. Furminátorom som jej tak vysušila kryciu srsť, že je o dva odtiene bledšia.. včera som ju dorazila gumenou kefou, tak dúfam, že všetko nepotrebné už pustila a môže začať regenerovať.. inak pred rokom som si aj ja myslela, že to bude niečo so stravou, potom sa to samé upravilo, takže teraz už nerobím paniku.. :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod majjuna25 » Pon 16.07.2012 10:39

Ja bys om súhlasila s Offcou :yes: Kabátu sa môže zbavovať aj keď sa mierne ochladilo. Moja mi totál vypĺzla v decembri, komplet nakrátko :prd: A to doma mám celú zimu vypnuté kúrenie a často vetrám (vyhrievajú nás dostatočne susedia :ach: )

Inak, v knihách sa pĺznutie uvádza ako jeden z mnohých detoxikačných príznakov súvisiacich s prechodom na BARF, čiže i o to sa možno môže jednať. Neviem presne citovaŤ, nemám tu knihu, viac napíšem neskôr.... Mne tiež hafina začala pĺznuť po prechode na BARF, i keď keďže som prešla 1.6, dá sa to pripisovať aj teplu :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod pigie » Pon 16.07.2012 10:39

Offtopic: (aj my plzneme, ale + mame kvasinky, takze to ide brutal dole... KONECNE... V tych teplach nesiel dole ani chlp :ua: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lindulak » Pon 16.07.2012 11:54

díky za tipy :jop: zaujímavé, detox ma ani nenapadol....
a ešte ako často češete furminátorom? ja mám niečo podobné na česanie, super to vyčeše, ale psica to veľmi nemá rada, tak každý deň trochu dáme.
btw. viem, že som už offtopic, no neviem ako sa označí odpoveď :nwm:
lindulak
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Mackie » Pia 20.07.2012 10:30

takze odvcera je vsetko inac a zacala som psov krmit 2x (jednemu potrebujem dat objemovu zlozku, druhemu zvysit normalnu, a na jeden krat je to naozaj vela, mlady mal problemy aj teraz s travenim, tak uvidime ako sa to prejavi)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod angela0071 » Ned 22.07.2012 21:46

ludia vadi to ked pes hnačkuje po zozrati suroveho a masovych kosti?????bo pokazde ked som jej dala maso a masove kosti, tak mala hnacku...
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Sunny » Pon 23.07.2012 8:14

Vadilo by ti, keby si po každom zjedení jogurtu mala hnačku? Určite by si ich jedla aspoň 3 krát denne...

Samozrejme, že vadí. Otázka je, prečo hnačkuje, či preto, že nie je na tento druh potravy zvyknutý, vtedy treba začať pomaly, opatrne a spočiatku mäso radšej povariť, alebo je to preto, že má na niektorý určitý druh mäsa intoleranciu, nevi eho stráviť a preto hnačkuje.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod angela0071 » Pon 23.07.2012 15:37

no doteraz sme jej stale davali iba granule, niekde som tu citala ze psovi potom moze zleniviet zaludok a dokonca aj verene maso ked sme jej dali, tiez mala stoho hnacku....davala som jej zatial kuracie maso (kedze to sme mali v mrazaku a nechcelo sa mi ist do obchodu kupit aj ine maso)
este jedna otazocka....co vsetko sa povazuje za vnutornosti a co nie?????viem ze nikde som to citala na tomto fore ale neviem kde.
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod lindulak » Pon 23.07.2012 20:30

angela0071 píše:no doteraz sme jej stale davali iba granule, niekde som tu citala ze psovi potom moze zleniviet zaludok a dokonca aj verene maso ked sme jej dali, tiez mala stoho hnacku....davala som jej zatial kuracie maso (kedze to sme mali v mrazaku a nechcelo sa mi ist do obchodu kupit aj ine maso)
este jedna otazocka....co vsetko sa povazuje za vnutornosti a co nie?????viem ze nikde som to citala na tomto fore ale neviem kde.


treba si to lepšie naštudovať. také čiastočné info ti asi nebudú stačiť, hlavne ak psík reaguje hnačkou. skús knihu od Kateriny Novosadovej - BARF Krmení psa prirozenou stravou /česká kniha/, naštuduj a potom sa do toho pusti a prípadné dilemy môžeš prebrať tu so skúsenejšími.
lindulak
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod blueberry » Uto 24.07.2012 11:18

lindulak, stojí za to kúpiť si tu knihu? Myslíš, že je vhodná ako taká príručka k barfu a nájdem v nej všetko potrebné?
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Dana D » Uto 24.07.2012 11:33

Kniha je skvelá, aj ja ju vrelo odporúčam :jop: :yes:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava