Veterinári a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Veterinári a BARF

Poslaťod majjuna25 » Pon 16.07.2012 23:35

Ahojte,

hľadám v Bratislave veterinára, ktorý by bol ochotný tolerovať, že psa kŕmim BARFom. Neviete o nejakom? Nemusí byť nutne zástanca BARFu, ale rada by som bola, keby mi to nevyhováral a nenanucoval granule :ach:

Ideálne by bolo, ak by dotyčný veterinár aj sám bol barfista, vedel poradiť a tak :yes:

Môjmu psisku sa čosi vytvorilo pri ušoch a tipujem ,že antibarfový vet to zvalí rovno na stravu :ach: Hoci ja verím, že sa bude jednať len o detoxikačný príznak :lol: A keďže potrebujem i preočkovať, radšej sa na to popýtam...

Kam chodievate k veterinárom a aké máte skúsenosti, čo sa týka ich prístupu k barfovaniu?

Offtopic: ak by moderátor usúdil, že tému som mala zaradiť k veterinárnym amb., prosím prešupnúť :angel:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod majaz » Uto 17.07.2012 11:47

Ja chodim do Bennettu, MVDr. Nemec, na surovej strave mam vsetku zver - fretky aj psa a v pripade problemov neriesi stravu, ale hlada ozajstnu pricinu. Barfujem uz cca 3 roky (fretky 3 roky, psa 2 roky) a strava nikdy nebola pricinou. Ked sa ho opytam ci pridat to ci ono, alebo co ubrat a tak podobne, obycajne mi poradi, ja mu zase hovorim svoje skusenosti, ak sa mi nieco u zverinca vyskytne, co by ho mohlo zaujmat.
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod fiore » Uto 17.07.2012 12:17

No já ti nevým....ja chodím do bennettu a Dzivý sa na mňa minule kukal veľmi zvláštne, keď som povedala že barfujeme.
Ale keďže sám uznal, že psisko je v skvelej kondičke a mal výborné krvné testy, nechal to bez rečí, len ucedil niečo ako: "Nuž, zobrali ste si na seba riadnu robotu".
Takže ja konkrétne Bennett ako proBarfový neodporúčam, lebo viem že by mi pri prvej príležitosti strčili Eukanubu.

Pravda, Kučera mal trochu iný prístup, ale už sa na nich dívam krivo :angel:
Let’s agree to disagree.
fiore
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Ba, Dúbravka

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod miusiatko » Uto 17.07.2012 12:27

nepoznam v BA veta, ktory by bol naozaj pozitivne naladeny na surovu stravu, a to som ich uz preskakala dost. Zvycajne ma ocakavala reakcia typu "kuracie kosti zabijaju", "nevyvazena strava", "maso necisti zuby" a podobne bludy.
Naucila som sa nehovorit, cim krmim, pokial to naozaj nevyzaduje situacia, co zvycajne nie. Bohuzial po zisteni cim sa krmi maju tendenciu hladat vsetky problemy tam.
Pripomienky na moje krmenie stopnem hned v zaciatku, lebo ma fakt nezaujima nazor niekoho, kto sa 3/4 naucil z brozurky RC :ach: (bez urazky)
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod majaz » Str 18.07.2012 10:32

Fiori, mne si nedovolia na temu Barf odporovat... :aaa: ...na to krmim Barfom uz prilis dlho a mam podstatne menej problemov, ako ked som isla granulami. Ale hold, granule su teraz TOP, tak aj veti sa toho drzia. Sak kedysi bolo v mode "1 vajce denne" a potom zas "vajcia obsahuju zly cholesterol", lekari tiez hovoria debiliny typu "jedzte Floru", znizi sa vam cholesterol. Akoby tie ropne produkty boli nejaka vysokokvalitna vyziva - pdr, to je pre lenivych, co sa im nechce cakat az zmakne masielko.
Takze vetov treba brat veeeelmi rezervovane, co sa tyka okamziteho urcenia za vinnika krmivo.
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod majjuna25 » Str 18.07.2012 10:45

Heh, ďakujem všetkým :lol: Skúsim sa prípadne obrátiť na ten Bennett, aj jedna pozitívna skúsenosŤ je dôležitá :lol:

Každopádne stále ešte verím, že sa nájde vet, ktorý propaguje BARF :yes:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Mackie » Str 18.07.2012 11:06

mna zaujalo jedno, a podla mna to hovori za vsetko - ak ma pes hnacky a zvracia a je uplne na maderu a skonci na infuzkach, veterinari odporucaju zacinat krmit ryzou a varenym kuracim masom.. asi velmi dobre vedia, ze akekolvek granule urcene na citlive zaludky (a podobne) sa nevyrovnaju v setrnosti normalnej strave :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod lucik » Str 18.07.2012 11:19

MVDr. Faga v TT je pozitívne naklonený prirodzenej strave :yes:
a teda ja mám šťastie na vetky, ktoré síce aj predávajú granule, ale BARF mi nevyhovárajú, priam skôr schvaľujú.. MVDr. Štefáková a MVDr. Kučkovská v Piešťanoch.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod majjuna25 » Str 18.07.2012 11:32

Mackie píše:mna zaujalo jedno, a podla mna to hovori za vsetko - ak ma pes hnacky a zvracia a je uplne na maderu a skonci na infuzkach, veterinari odporucaju zacinat krmit ryzou a varenym kuracim masom.. asi velmi dobre vedia, ze akekolvek granule urcene na citlive zaludky (a podobne) sa nevyrovnaju v setrnosti normalnej strave :no:


dobrý postreh, niečo na tom rozhodne bude :jop:

Lucik: vďaka moc za tipy :poklona:
do TT som chodievala, nevedela som, že dr. Faga je "barfista". Ozvem sa mu na konzultáciu :yes:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod lucik » Str 18.07.2012 13:09

neviem, či je sám BARFista, ale s predošlou sučkou som uňho bola práve s problémami, že mala dorvaný žalúdok a aj keď sme už vtedy BARFovali, práve vtedy dostala dávku granúl (ktoré neboli príčinou problémov, ale proste žalúdok ich 3 dni nestrávil) - vtedy sme mali pokec o strave a zistila som, že preferuje prirodzenú stravu a že granule sú humus.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod fiore » Str 18.07.2012 13:49

majaz píše:Fiori, mne si nedovolia na temu Barf odporovat... :aaa: ...na to krmim Barfom uz prilis dlho a mam podstatne menej problemov, ako ked som isla granulami. Ale hold, granule su teraz TOP, tak aj veti sa toho drzia. Sak kedysi bolo v mode "1 vajce denne" a potom zas "vajcia obsahuju zly cholesterol", lekari tiez hovoria debiliny typu "jedzte Floru", znizi sa vam cholesterol. Akoby tie ropne produkty boli nejaka vysokokvalitna vyziva - pdr, to je pre lenivych, co sa im nechce cakat az zmakne masielko.
Takze vetov treba brat veeeelmi rezervovane, co sa tyka okamziteho urcenia za vinnika krmivo.


Ono odporovať sa mi ani nepokúsil..na to sme vyzerali príliš dobre/živo/radostne, ešte mu aj sám pochválil srsť, kým sa ma spýtal na to čím kŕmim. :heh:
Ide o to, že im neverím že v prípade, že im dovlečem hnačkujúceho psa, nezvalia to práve na krmivo. :ua:
Inak som s nimi spokojná, kedysi mi zachránili v hodine 12-tej kocúra a takisto kamoška u nich skončila so psiskom, ktorý mal diafragmatickú hermiu a až v Bennette na to prišli (predtým pobehala asi 7 vetov a všetci jej dávali lieky proti kašľu)

Proste tak...na jednej strane im verím, na druhej strane nie. :joint:
Ale proste nepoznám v Blave veta, ktorý by sa barfu nebál, prípadne by sa človeku nesnažil nastrkať sponzorské granule. :nwm:
Let’s agree to disagree.
fiore
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Ba, Dúbravka

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod majaz » Štv 19.07.2012 11:56

Fiore, asi tak.
Ale vseobecne, aj u fretiek aj u psov pri hnackach davaju varenu kuracinu a ryzu. Takze granule nie su vsemocne...;-)
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod Monii » Sob 21.07.2012 8:27

lucik píše:MVDr. Faga v TT je pozitívne naklonený prirodzenej strave :yes:


Lucik, si ma potešila :jop: Už viem ku komu, kdyby něco...
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod CraObs » Sob 21.07.2012 9:04

hnačky a problémy zvalia na akékolvek granule, aj keď náš to väčšinou hádže na bordel vonku čo požrala ak požrala..
ale "bezkalerábového" veterinára budeme mať od jesene :jazyk:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Veterinári a BARF

Poslaťod fiore » Sob 21.07.2012 10:53

CraObs píše:ale "bezkalerábového" veterinára budeme mať od jesene :jazyk:

Koho?
Let’s agree to disagree.
fiore
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Ba, Dúbravka

Ďalší

Späť na Surová strava