Varená strava pre obézne psy

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Varená strava pre obézne psy

Poslaťod aksniteb » Ned 26.10.2008 8:36

Poradíte mi, ako variť pre psa, keď mu chcem znížiť váhu?
Aké mäso je lepšie? A akú prílohu k tomu - bude lepšia ryža alebo cestoviny alebo vločky? Alebo len mäso so zeleninou?
A aký pomer mäso-príloha treba dodržiavať?
Ďakujem za všetky rady :smile:
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod max » Ned 26.10.2008 8:55

Ja by som davala prevazne kuracie a morcacie maso a ryby. Z hovadzieho mozno hovadzi jazyk, co je ciste a lahke masko a obcas srdce. Vyhybala by som sa bravcovemu. Ako prilohu ryzu a vlocky na podporu travenia, psenicne klicky, pohanku, ktora je dobra na srdce a obcas jacmenne krupy. Cestoviny by som vynechala lebo tie su take "hladne". Ak cestoviny tak hnede.
A samozrejme pridavat vela zeleniny. Tiez mliecne vyrobky, nizkotucne - tvaroh, jogurt, acidko.
Co sa tyka davky ja davam odhadom, treba vyskusat a potom to ma uz clovek v oku :smile:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Silwuska » Pon 27.10.2008 14:09

Ja nemam obezneho psika ale krmim uz starsieho panka ktory mi velmi rychlo nabera vahu a uz tazsie ju zhadzuje...rozhodujuce je odhadnut aku davku v ktory den...ak sa pracuje a venci viacej tak vecsiu, ak menej tak kludne polovicnu...hlavne je nenechat sa "ukecat" ocami :no:

Mi ked sme nabiehali na znizenie vahy tak som zacala znizovat davku tak po 50 gramoch kazdy tyzden...az sme sa dostali skoro na polovicnu :oo: davku a pes bol uplne v pohode, napany bol, energiu na nase 2-3 hodinove vychajdy mal...nebol problem...ale zas ako som uz pisala ked bola zataz vyssia tak som pridala...inak co?? ako pise max, tym cestovinam sa vyhybam, ale maso davam uplne take iste ako stenatu, akurat dam vyssi pomer priloh ako stenatu (tomu zas viac masa)...doplnkove granule mame tiez "lajtky" a myslim ze uz nemame problem... :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Amaguk » Pon 27.10.2008 14:14

kedysi som tu pisala cosi o krmeni seniora, mozno tam nejaku inspiraciu najdes
viewtopic.php?f=5&t=1182

ale celkovo sa u obezneho psika odporuca - ak je to mozne - najma zvysit pohybovu aktivitu, nielen obmedzit prisun kalorii :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod aksniteb » Pon 27.10.2008 20:52

Objasním - ide o skoro štvorročnú fenku (kastrovanú) a mám pocit, že priberá aj zo vzduchu :smile: skúšali sme light granule - ale takmer žiadny efekt, navyše sa zasa vrátili problémy s trávením...
Pohybu má myslím dosť, k prechádzkam sme pridali už aj 2 x do týždňa trojkolku a myslím, že behá lepšie a s väčšou chuťou ako pred letom.
Po pravde varenej strave som moc nedôverovala, ale nechala som sa inšpirovať Katkiným Bačkom - ona mu varí a ten pes vyzerá fakt dobre - preto to chcem tiež skúsiť, či to nebude predsa len lepšie ako všetky odľahčené granule.
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod katka » Uto 28.10.2008 7:25

Zlato..už minule som ti hovorila.... požičaj mamču a uvidíš..... :heh: Ja si kŕmim Baka sama, nikto mu nič nepodhadzuje, teda okrem Lola, ale od neho dostáva len holubov :no:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Silwuska » Uto 28.10.2008 8:32

aksniteb...no pokial psici niekto nieco podhadzuje mimo krmnej davky tak to je u obezneho psika hoodne velky problem :ua: tym padom uz neodhadnes davku a vsetko snazenie je zbytocne...toto treba prisne zakazat, ja som rodinu ukecala nech to co mu chcu behom dna dat odsypu do nato urcenej misky a ze ja mu to vecer dam...no tudle :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Nykkyta » Uto 28.10.2008 13:29

Tiez mam fenky po sterilizacii a zijeme na light granulach. Ale mam pocit, ze su fakt len lahsie a davku musime znizovat aj tak. Prikrmovanie od stola je obrovsky problem u nas. Mama to ma pravidlo, ze krmi zvierata od stola a bohuzial si s tym neviem rady. Kazdy psik potrebuje ine davkovanie a podla toho ci pribera alebo velmi chudne sa to da regulovat. Len nesmies mat doma potrhlych clenov rodiny :ua:
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod aksniteb » Uto 28.10.2008 20:01

Tak v tom bude asi najväčší problém - manželova mama nám síce prisahá, že celý deň psom nedala nič, ale ...
Nepomáha nič - nechce pochopiť, že im to jej prikrmovanie skôr škodí ako pomáha :ua:
Poradíte niečo, čím sa dajú takýto ľudia presvedčiť ?
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Amaguk » Uto 28.10.2008 20:05

skus im na to "prikrmovanie" dat to, co by si mu inac dala za beznych, normalnych okolnosti, t.j. ked ho chu krmit, nech ho krmia spravne a len tolko, kolko ma dostat :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Silwuska » Uto 28.10.2008 21:01

Jop...ked chce tak nech mu dava lajtky granulky...vydel jej na to denne mnozstvo...priklad, 100 gramov...alebo jej nachystaj surove masko...zas napr. 100 gramov...

Este par trikov...ak som zistila ze mu za cely den dala mamina co i len kusok chlebika, tak som mu vecer nedala vobec nist jest...iba malemu...mamina bola nestastnejsia jak pes...a povedala som jej ze to tak budem robit vzdy ked mu nieco da :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod krista » Str 29.10.2008 15:48

Tento problém riešime každú nedeľu ked ideme na obed k svokrovcom alebo mojim rodičom.Oni proste nepochopia,že keď my jeme ,on nemusí......Určite sa na nich nahnevá a aký sme to gazdovia keď hoviadko hladuje.... :ach: Riešim to tak,že Morisa nepustím k stolu a im to trhá srdce keď kňučí.Len vtedy ho vpustím keď mi na 110 pro slúbia že mu nedaju ani ňuchnuť.Síce aj takto si opiera hlavu o svokrove kolená,síce mu uslintá nohavice ale aspoň nedostane :jop: Keď neprevychovám psa,musím ľudskú svorku....Aj ked neviem čo je ľahšie.. :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Bona » Sob 08.11.2008 7:10

Ja mám tiež malého tlusťoška.A odkedy sme prešli na varenú stravu z granúl tak sa to úplne zmenilo.Nie ako by ste čakali že pribral ale naopak schudol.Čo som strašne rada :lol: . D´vala som mupolovičné porcie.Mlete´mäsko s ryžou+surovú mrkvu,hrášok,ovsenné vlčoky,krúpy,nasekanú žihlavu a púpavu+ niekedy som ešte pridala hrsťku granúl Pro-Natur Lamb Rice Light :ahoj:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Tobin » Sob 08.11.2008 9:40

max píše:a by som davala prevazne kuracie a morcacie maso a ryby. Z hovadzieho mozno hovadzi jazyk, co je ciste a lahke masko a obcas srdce. Vyhybala by som sa bravcovemu. Ako prilohu ryzu a vlocky na podporu travenia, psenicne klicky, pohanku, ktora je dobra na srdce a obcas jacmenne krupy. Cestoviny by som vynechala lebo tie su take "hladne". Ak cestoviny tak hnede.

S tymto sa da suhlasit, len tu morcacinu - sak je draha! - by som zamenil za hovadzie - jazyk, srdce je hodnotna svalovina, obcas rebro s kostou. Bravcovym kostiam by som sa nevyhybal, masu pokial mozno ano. Taktiez by som na cas uplne vylucil obilie a obilniny, teda prilohy. Normalne je pomer masa a prilohy 5:1 (20% z vahy masa), ten sa da dodrzat, ak prilohu bude tvorit iba zelenina. Na par tyzdnov by som ryzu, vlocky uplne vylucil, daju sa skvele nahradit salatovou uhorkou, ktora je dobrym objemovym krmivom (pes nemoze byt hladny ani pri diete) a plnu podobnu funkciu. Cestoviny vobec. No a samozrejme je dobre si uvedomit, ze takyto stravny rezim treba dodrziavat dosledne az do nadobudnutia idealnej (?) vahy, lebo akakolvek vynimka proces "chudnutia" na par dni pozastavi. A k tomu uz len - zvysit vydaj energie, ale postupovat opatrne a trpezlivo - ide zima, pes bude mat zvysenu potrebu energie na vyrobu tepla. Ak nie je problem obezity akutny, pockal by som do jari. Ak to akutne je a treba zacat hned, pozorne by som psa sledoval, ci mu nie je zima, ci neodmieta alebo neskracuje pobyt vonku, ak by to bolo tak, riesil by som to pridanim bravcovej masti, tak za polievkovu lyzicu do vecernej davky (viem, viem, pisal som inde, ze bravcova mast ee; ale v tomto pripade sa docasne da akceptovat).
A otazka: Preco varit? Spapa aj surove.... a ma viac zivin a vitaminov
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Naty » Ned 30.11.2008 19:13

Ak chces znížit stravu môžeš okrem mäso podávat aj špeciálne odlahčené granule pre obézne psy. Krásne sa ti vyformuje.
Držim palce :no:
Naty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103

Ďalší

Späť na Varená Strava