Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 04.10.2008 15:08

ja som čítala, že zemiaky, ktoré sa dávajú do diétnych granúl sú iné - červené...?
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Sob 04.10.2008 18:18

Ja uz fakt neviem, comu mam verit, na nete je dost clankov, co psovi ano a co nie, no a kazdy sa trochu lisi, a najhorsie je, ze su tam veci, cim psa krmim... :pac:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Sob 04.10.2008 18:28

RoyalCanin píše: najhorsie je, ze su tam veci, cim psa krmim...

Co napriklad?
Vies, nestaci, ked nejaky clanok napise: Toto psovi nie a nezdovodni to a nepopise mechanizmus toho "skodenia", je to iba v rovine osobneho nazoru.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka


Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Sob 04.10.2008 22:54

Taxomsi prebehol vsetky tie linky, clovek sa do smrti uci, ale:
http://www.peteducation.com/article.cfm ... cleid=1030 - niet co namietat
http://ngm.nationalgeographic.com/2007/ ... nteractive - az na ten cesnak. On sice obsahuje podobny sulfatovy komplex (tiosulfat), ako cibula, ale v podstatne mensom podieli a v inej forme. Cesnak je super, zvysuje imunitu, posobi proti parazitom zvonku aj zvnutra (pri pravidelnom podavani netreba odcervovat chemiou)... Neplati pre stence!
http://www.fuzzyfaces.com/lhealth2.html - kosti, maso - blbost, neopodstatnene (aj ked vela kosti moze sposobit, ze sa specu v zaludku a upchaju prechod do creva; vseobecne treba davat bacha na kosti - ake, kolko, hlavne varene/pecene. Takze nie nedavat, ale vediet ake a kolko), vajcia - blbost, zltko OK, bielko uvarit - avidin vs. biotin. Ostatne sa zda OK
http://www.fuzzyfaces.com/lhealth2.html - raw egg, bones in general - neobstoji; raw egg white sedi, staci uvarit ako stratene vajce. A "ONIONS, GARLIC, AND ANYTHING ELSE IN THE ONION FAMILY" - cesnak neviem, ci botanicky patri do 'onion family', ale je pre dospele psy OK
http://www.stluciaanimals.org/nottofeed.php - zas o kostiach, blbost, najma veta " bones are bad for animals", uplna kravina, takisto tuniak. Mlieko - no, ak ma tvoj pes laktozu, kludne moze, inac sa posere
http://www.associatedcontent.com/articl ... tml?cat=53 - zas tie vajcia, blbost. Morka - neviem, preco by mala zapricinit "multiple symptoms such as diarrhea and vomiting", neviem posudit, este som sa s tym nestretol. No, surova ryba - mozu byt parazity, ale Amaguk tvrdi, ze to by bola velka zvlastnost a ja jej verim. Len tie rybacie kosti, to isto ee. Ananas - neviem, cim je skodlivy, ale obsahuje enzymy na travenie, dobry pri nechutenstve
http://www.associatedcontent.com/articl ... tml?cat=53 - zas cesnak, krumple :pac: take nasledky som nikde necital, len zo zelenych casti, ale kto by uz daval vnat a zelenu supu
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Sob 04.10.2008 23:35

Tobin, super, ze si sa na to pozrel :jop: .
Problematiku kosti a maso uz ovladam, to viem, co moze, co nie, atd. Co ma zmiatlo, bola ta morka a pecienky. Mozno chcel byt autor clanku zaujimavy. Nedosla som ani na toho lososa, co take je na nom zle (sem-tam mu dam, ked kupime filet), samozrejme, ze prezrem, ci nema kosti...v skole sme sa ucili, ze ryby mozu mat parazity, ale myslim, ze riziko hrozi v trosku vzdialenejsich krajinach s inymi narokmi na hygienu...Tuniaka davam takisto a nema absolutne ziadny problem.
Ananas je aspon pre ludi super, odburava tuky :heh: . Havovi by mi ani nenapadlo dat, pride mi to moc exoticke a specificke ovocie pre experimenty.
A tie cesnaky a cibule su spolu v celadi Alliaceae, nemyslim si, ze je ale spravne potraviny takto skatulkovat. Kazde ma svoje plusy a minusy.
A dakujem :no: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Sob 04.10.2008 23:48

RoyalCanin píše: bola ta morka a pecienky. Mozno chcel byt autor clanku zaujimavy

Myslis pecen, vsak? No, obsahuje dost fosforu, aj slezina a ladviny, a kvoli rovnovahe Ca a P staci davat 1-2 razy tyzdenne. Som na to zabudol upozornit
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Sob 04.10.2008 23:54

Aha, vidis, to som nevedela. U nas to ale nehrozi, dostane ju tak raz za 10 -14 dni. Nevadi ze si zabudol, opat dakujem :no: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod max » Ned 05.10.2008 9:43

Ja osobne davam obcas aj ananas, neviem preco by mal byt pre psa nevhodny, ved niektore krmiva ho obsahuju, samozrejme nie priamo ananas ale jeho zlozku bromelin.

Ananás (Ananas): je zdrojom vitamínu C, B12 a E a obsahuje unikátny enzým zvaný bromelín, ktorý pri trávení pomáha rozkladať v potrave proteíny. Zlepšuje tým trávenie, urýchľuje spaľovanie tukov a zabraňuje tvorbe nového. Od čias jeho objavenia v roku 1957 sa neustále objavujú nové vedecké publikácie o rôznorodom využití bromelínu vo veterine a jeho význame pre zachovanie zdravia zvierat. Dnes už vieme, že bromelín môže napomáhať pri rozpúšťaní krvných zrazenín a byť nápomocný pri liečení chorôb srdca. Veterinári predpisujú bromelín psíkom, ktorí majú ťažkosti s trávením bielkovín, alebo tým psom ktorí potrebujú znížiť hmotnosť. Bromelín zlepšuje trávenie mäsa a predchádza dyspetickému syndrómu.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Baarbora » Ned 05.10.2008 10:29

myslim, ze valna vacsina veci-ako napriklad to hrozno,alebo cibula su proste vo vacsom a pravidelnom podavani potencialne nebezpecne. Pri obcas podavani(raz za 7-14 dni) v malom mnozstve je to all right. Jeden z tych linkov, tusim hned prvy co sem dala Royal Canin mi udrela do oci marihuana, to uz mi pripada ako navod k mikrovlnke, ze sa v nej nema susit pes :ach:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Ned 05.10.2008 10:36

Ta marihuana fakt len idiotovi (bez urazky) moze napadnut...to iste aj ten alkac. :ach:
Tu uz sa nebavime, co nema ist psovi, ale akym ludom nepatri do ruk pes. asi tak.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Aris » Štv 09.10.2008 18:21

Offtopic: U nás jeden človek kt. fetuje dáva psovi marihuanu :plac:

Ten môj pako(pes) ide do záhrady bojuje s cibulou potom ju vytrhne a zožere. Takže mu to mám zobrať??? V akom množstve je hrozno nebezpečné?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tweety » Štv 09.10.2008 19:30

keby niektorý agresívny barfáci začali krotiť svoje emócie asi by sa lepšie diskutovalo...názorov je milíón, ale ani názory ani pravdy nie sú doležitejšie ako ľudia na to by sa malo pamatať.
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Štv 09.10.2008 19:35

co alebo koho konkretne mas na mysli? lebo inac dost nerozumiem ucelu tvojho prispevku...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Lucifer » Štv 09.10.2008 19:40

Aris píše:Ten môj pako(pes) ide do záhrady bojuje s cibulou potom ju vytrhne a zožere. Takže mu to mám zobrať???

Ako casto takto "zahradnici" s cibulou? Nam teta Sehnerovic pravila v Prahe, ze pes by musel zjest naraz 7kg cibule, aby sa otravil... :no:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava