Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Uto 28.10.2008 16:32

ako u koho, nas z nej neprdi :jazyk:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Eva K. » Uto 28.10.2008 16:41

Pripájam sa k debate, čo je s tým morčacím mäsom a kuracími pečienkami? Ja dávam dosť často morčacie krídla a stehná.
Cvikľa je dobrá? Dávam 1 lyžicu uvarenej do jedla. Že je to dobré na črevnú flóru, hlavne po antibiotikách.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Uto 28.10.2008 16:53

teraz celkom nerozumiem suvislostiam: niekto vravel, ze morcacie maso a kuracie pecienky su nevhodne? :nwm:

jo, cvikla je velmi zdrava, :yes: inac, o cvikle tu uz bola debata, minimalne v tychto dvoch temach:
viewtopic.php?f=52&t=3196
viewtopic.php?f=52&t=1936
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Uto 28.10.2008 18:00

Offtopic: nasi teda prdia statocne, vseobecne zo zeleniny, to su potom omdlievacky v obyvke :haha:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Eva K. » Str 29.10.2008 10:51

Tobin mal na strane 4 nejaký komentár k morke na základe tých linkov. Anglicky viem len hovorovo. To už je nad moje sily
a nemám toľko času prekladať so slovníkom. Tak prosím zdatnejších v angličtine nech pomôžu, lebo ma to zaujíma.
Ďakujem
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod max » Str 29.10.2008 11:09

Tobin píše:http://www.associatedcontent.com/articl ... tml?cat=53 - zas tie vajcia, blbost. Morka - neviem, preco by mala zapricinit "multiple symptoms such as diarrhea and vomiting"


Oni tam pisu, ze morka moze sposobit hnacku a zvracanie, to som este v zivote nepocula, zda sa mi to ako pekna blbost. Okrem toho tam nie je, ziadne zdovodnenie, ze preco... :ach:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Str 29.10.2008 11:36

ja tiez pocujem prvy krat a pripada mi to ako daka kacica, teda "morcica" :lol:
morka sa prave naopak zvykne odporucat ma najvyssi obsah proteinu a opdoruca sa aj ako dietne maso
(akurat, ze ked som mojmu kupila moracie kridla, tak nimi pohrdol a nakonce sme ich zjedli my :hi: )
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Barborka » Str 29.10.2008 13:36

ja sa ešte vrátim k tej kapuste:
Tobin, môžem sa spýtať, prečo sa nemôžu dávať hlúby? za odpoveď ďakujem :ahoj:
Barborka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Eva K. » Str 29.10.2008 13:38

Veru keď ich varím, aj ja mám na ne chuť. U Elis je morčacie mäsko 3x do týždňa. Hnačky ani zvracanie nikdy.
Práve, že sa mi zdá veľmi zdravé.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Str 29.10.2008 14:05

Barborka píše:ja sa ešte vrátim k tej kapuste:
Tobin, môžem sa spýtať, prečo sa nemôžu dávať hlúby? za odpoveď ďakujem :ahoj:

Jasne a nemas za co:
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=6&t=375&start=161
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Str 29.10.2008 14:15

no, ja hluby nedavam (ani ludom) hlavne preto, ze je v nich najvacsi obsah dusicnanov...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Mackie » Str 29.10.2008 14:20

Offtopic: ale ked oni su take dobre
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Str 29.10.2008 14:26

Offtopic: tak raz za cas ti neuskodi :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod livia333 » Str 29.10.2008 14:45

Eva K. píše:Pripájam sa k debate, čo je s tým morčacím mäsom a kuracími pečienkami? Ja dávam dosť často morčacie krídla a stehná.
Cvikľa je dobrá? Dávam 1 lyžicu uvarenej do jedla. Že je to dobré na črevnú flóru, hlavne po antibiotikách.


Evka a to s tymi kuracimi pecienkami mas odkial? ja som len zaciatocnik co sa Barf-u tyka, ale pecienku som jej tiez kupila a tak max raz do tyzdna ju ma...

Aj hrozno som sem-tam dala, ale vykostkovala som ho, lebo som zistila, ze ju to trosku ucpava :lol: ale zrovna ked dostala par vykostkovanych do jogurtu, tak ich tam nechala :haha:

Offtopic: Evka, inak nechodila (nechodis) si nahodou na cvicak do DNV?
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Eva K. » Str 29.10.2008 15:00

livia333 píše:
Eva K. píše:Pripájam sa k debate, čo je s tým morčacím mäsom a kuracími pečienkami? Ja dávam dosť často morčacie krídla a stehná.
Cvikľa je dobrá? Dávam 1 lyžicu uvarenej do jedla. Že je to dobré na črevnú flóru, hlavne po antibiotikách.


Evka a to s tymi kuracimi pecienkami mas odkial? ja som len zaciatocnik co sa Barf-u tyka, ale pecienku som jej tiez kupila a tak max raz do tyzdna ju ma...

Aj hrozno som sem-tam dala, ale vykostkovala som ho, lebo som zistila, ze ju to trosku ucpava :lol: ale zrovna ked dostala par vykostkovanych do jogurtu, tak ich tam nechala :haha:

Offtopic: Evka, inak nechodila (nechodis) si nahodou na cvicak do DNV?

Tiež som niečo v tejto debate zachytila, tak som sa pýtala. Ja dávam tiež tak 1x za týždeň, ale miešam ešte s iným mäsom, aby sa nepos......
Ano chodila som k Tiborovi. Teraz už dlhšie nechodíme, venovali sme sa poľovnému výcviku. Teraz sa hára, ale po háraní sa ukážeme, lebo potrebuje trochu prevetrať v poslušnosti.
S akým psíkom tam chodíš?
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava