Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Nykkyta » Str 29.10.2008 16:01

Takze ak mam zhrnut ten recept od znamej, tak vlastne okrem cibule by malo byt vsetko ok. Ono to vlastne vzniklo po tom, co sa na cvicaku objavil kotercovy kasel. Takze ide hlavne o vitaminky, ktore pridavanim tukov asi velmi neziskam.
Hlubiky neapapme. Mne od malicka vstepovali, ze su skodlive a ze sa nemaju jest. Inak psikom kapusta chuti. Hlavne ked je s maskom :smile: . A ked sa poriadne vyprazdnia este pred spanim, tak nas nepridusia. Netreba im to davat asi na vecer :smile: .
My tiez dost jeme kapustu, takze je to u nas bezna zeleninka. Hlavne kvasena.
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod livia333 » Str 29.10.2008 16:17

Offtopic: Evka s takym malym bielym parsonom :lol: , do kt. bol Ego (Barborkina Tosa) zblazneny
Ale my sme uz od augusta neboli, no este budeme tiez chodit, lebo Ady to akosi chyba :joint: A kam ste chodili na polov.vycvik? Ja uvazujem, ze by som s Ady rada robila nieco ineho aj...agility...ci ine aktivity, uvidime, co ju bude bavit.


Inak nasa mala zboznuje cviklu...dostava ju surovu rozmixovanu na drobno a k masu ako prilohu. Cvikla je velmi zdrava, nielen pre psa, ale aj pre ludi.
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Str 29.10.2008 16:22

"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Eva K. » Str 29.10.2008 16:30

livia333 píše:Offtopic: Evka s takym malym bielym parsonom :lol: , do kt. bol Ego (Barborkina Tosa) zblazneny
Ale my sme uz od augusta neboli, no este budeme tiez chodit, lebo Ady to akosi chyba :joint: A kam ste chodili na polov.vycvik? Ja uvazujem, ze by som s Ady rada robila nieco ineho aj...agility...ci ine aktivity, uvidime, co ju bude bavit.


Inak nasa mala zboznuje cviklu...dostava ju surovu rozmixovanu na drobno a k masu ako prilohu. Cvikla je velmi zdrava, nielen pre psa, ale aj pre ludi.

Niekoľko hodín sme cvičili s výcvikárom, potom klubový výcvikový tábor a potom sami.
Cvikľu surovú? Ja som ju varila. Ale dlho sa varí, cca 1 hod. Nebola po surovej hnačka?
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Str 29.10.2008 16:40

:nwm: ja uz fakt neviem ako nazornejsie mam naznacit, aby ste v debate o cvikle pokracovali v inej teme. pliiiis :police:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty


Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Sunny » Štv 30.10.2008 13:01

livia333 píše:Evka a to s tymi kuracimi pecienkami mas odkial? ja som len zaciatocnik co sa Barf-u tyka, ale pecienku som jej tiez kupila a tak max raz do tyzdna ju ma...

Pečienka ako aj ostatné vnútornosti 1-2x týždenne sú OK. Len niektorých psov z vnútorností preháňa, preto treba zaraďovať opatrne. Ale aj na to je určite niekde téma :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Štv 30.10.2008 13:06

Offtopic: Nie pecienka, ale PECEN!!!! Kua! :joint:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod livia333 » Štv 30.10.2008 13:20

Offtopic: tobin, mne je to jedno, ja som to pochopila, doteraz som bola taky znalec masa :haha: az sa za to hanbim :hi: esteze mam psa, takto sa to aspon naucim rozlisovat, co je co. Vsak zo mna mal masiar dost naposledy :haha: a tak co, ved nerodime sa vsetci mudro, ci hej :jazyk:
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod tera » Sob 01.11.2008 21:37

zemiaky dostava niekedy v nedelu od obeda a nema problemy. cibulu mu nedavam ale ked je v niecom cibula alebo cesnak sak tak mu hadam neuskodi... :smile: a okrem toho ved je to ORECH ako ma byt (aspon 3 plemena-jazvecik, "vevericka", "netopier" pardon este "vačica" :lol: :lol: ) a papa cestovinky a aj vlocky s salamom Rexom 29,90, jemnou salamou s Billy -700g=35sk,s konzervou s tesca alebo s billa 40sk a nema problem... :smile: a :kak: tusim este viac ako spapal :lol: a ja to upratujem takze viem :lol: :lol: :lol:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Sob 01.11.2008 22:05

mat co najvacsie :kak: nie je cielom zdraveho stravovania :no: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod lusy » Sob 01.11.2008 23:50

a papa cestovinky a aj vlocky s salamom Rexom 29,90, jemnou salamou s Billy -700g=35sk,s konzervou s tesca alebo s billa 40sk a nema problem... a tusim este viac ako spapal


no asi ten problem ma, kedze vykadi viac ako zozerie. :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Ned 02.11.2008 11:14

tera píše:zemiaky dostava niekedy v nedelu od obeda a nema problemy. cibulu mu nedavam ale ked je v niecom cibula alebo cesnak sak tak mu hadam neuskodi... :smile: a okrem toho ved je to ORECH ako ma byt (aspon 3 plemena-jazvecik, "vevericka", "netopier" pardon este "vačica" :lol: :lol: ) a papa cestovinky a aj vlocky s salamom Rexom 29,90, jemnou salamou s Billy -700g=35sk,s konzervou s tesca alebo s billa 40sk a nema problem... :smile: a :kak: tusim este viac ako spapal :lol: a ja to upratujem takze viem :lol: :lol: :lol:

Tera, to je dost hrozne, co pises... A najhorsie: ved je to ORECH. Preco by si 'orecha' mala krmit tak hrozne nespravne? Nezasluzi si aj 'orech' z utulku kvalitnu a hlavne spravnu stravu?
Nic z toho, co si napisala, nie je v poriadku - na zaklade coho tvrdis, ze nema problemy? Uz len to, ze vykadi viac, ako spapal, JE problem!!! Radsej mu tusim kupuj hypermarketove granule, urcite mu narobia menej skody, ako ta kombinavia cestoviny, vlociek, zvyskov (aj s cibulou) a udeninou!
Likvidujes si psa!!! STRASNEEEEE!!!!
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod quinty » Sob 08.11.2008 12:20

:oo: tera skús zmeniť jedálniček tvojho psíka, lebo ak viac vys..e ako zjedol tak to nie je dobré. :nie:
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Nia » Ned 09.11.2008 12:16

tak a moj krpec si dneska v noci pochutil na asi 2 tycinkach merci..nechapem ako sa k nim dostal...no teraz mam strach ze ci mu to nejak neuskodi..co mam robit?? cakat?? zatial nema ziadne nejake prejavy..
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava