Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod bullmastiff » Uto 30.09.2008 13:16

:nie: Čokoláda: obsahuje kofein a podobnú látku teobromin. Obidve látky môžu mať za následok problémy zo srdcom. Symptómy otravy závisia na množstve a druhu zjedenej čokolády. Obzvlášť nebezpečná je horká čokoláda a čokoláda na varenie. Malí psi môžu zomrieť už po zjedení 20- 30g týchto látok. Pri zjedení menšieho množstva väčšinou dôjde iba k žalúdočným a črevným problémom ako prujem* a zvracanie.
Hrozno: Konzumácia hrozna vyvoláva ťažké symptómy otráv u psov: žalúdočné kŕče, zvracanie a prujem*. V niektorých prípadoch došlo dokonca k zlyhaniu ľadvín. Hrozienka (sušené) sú ešte nebezpečnejšie, pretože obsahujú túto jedovatú látku v koncentrovanej podobe. To isté platí aj pre mačky.
Cibuľa a Cesnak: obsahujú jedovaté látky N- propyldisulfid a alylpropilsulfid, ktoré sú pre psy jedovaté. Už stredne veľká cibuľa môže byť pre psa nebezpečná. Toxické látky v cibuli majú za následok hemolýzu. K symptómom patrí: prujem*, zvracanie, anémia, anorexia azrýchlená tepová a dychová frekvencia.
Avokádo: obsahuje toxickú látku persi. Otrava väčšinou končí smrťou. Symptómy: poškodenie srdcového svalu, dýchavičnosť, kašeľ a ascites (vodnatelnosť).
Surové mäso: podávanie surového mäsa je veľmi diskutabilné.....
S. mäso obsahuje baktérie, z ktorých niektoré sú pre našich miláčikov smrteľné. Napríklad: salmonela, baktérie coli*, väčšinou končia smrťou.
Ďalšie nedorozumenie spočíva v presvedčení, že baktérie sa usmrtia zmrazením. Zmrazením sa totiž nezneškodnia ani baktérie ani iné choroboplodné zárodky.
Nesmieme podávať: :nie:
- potraviny obsahujúce alkohol
-orechy makadamové
-cibuľu, cibuľový prášok
-hrozienka a hrozno
-soľ
-potraviny sladené xylitolom
-ostré korenené potraviny
-avokádo
-čokoláda
-káva
-tučné (mastné) potraviny
-kysnuté cesto
Zdroj: český časopis Svet psov 9/2008 :jop:
preložil a prepísal BULLMASTIFF :lol:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod wildrane » Uto 30.09.2008 13:32

Mne moja bradáčka zjedla minulý rok cca 250 g várovej čokolády :pac: zo stola, chudatko tri dni bola potom na diete, lebo vracala... :plac:
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Uto 30.09.2008 13:41

tak na tu cokoladu fakt bacha, najma u mensich psov a steniatok
nam nas Robino ako 4 mesacny zozral skoro celu vianocnu kolekciu (horku lebo mliecnu nelubim :hi: ) a sice nevracal, ale bol z toho ako nadrogovany, 2 dni bol hyper, myslela som, ze dostane infarkt :pac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Uto 30.09.2008 14:10

bullmastiff píše:Surové mäso: podávanie surového mäsa je veľmi diskutabilné.....S. mäso obsahuje baktérie, z ktorých niektoré sú pre našich miláčikov smrteľné. Napríklad: salmonela, baktérie coli*, väčšinou končia smrťou.Ďalšie nedorozumenie spočíva v presvedčení, že baktérie sa usmrtia zmrazením. Zmrazením sa totiž nezneškodnia ani baktérie ani iné choroboplodné zárodky.

Tak toto je nepodlozena sprostost, samozrejme, ak sa podava kontrolovane maso. Najlepsie z ludskej predajne
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Offca » Uto 30.09.2008 14:15

V novek Kyn. revue som sa pobavila na článku o musheroch, kedy pánko nechal psa v aute, a ten mu za odmenu rozobral celú palubovku. Vysnoril z kastlíka ich desiatu a zožral pakel kávy (250g) .. bez následkov, ak nerátal nespavosť dva dni a dve noci :heh:
Dosť dobrý kuťu
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Uto 30.09.2008 14:16

Tobin, fakt, to som prehliadla, pri diskusii o kamaratstve psov a vlkoch
:pac: :hi:
to je teda blbost na entu...salmonela pre psov smrtelna nie je, vascinou psi salmonelozu ani nedostanu, lebo maju kratsi traviaci trakt nez clovek
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Uto 30.09.2008 14:47

Z tejto stranky som citala viacero velmi poucnych clankov. Do tejto temy sa celkom hodi toto:
http://www.veterina-info.cz/script/arti ... sp?rid=157 :ahoj:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Uto 30.09.2008 14:54

Jezisimisi, co vsetko popisu "odbornici":
Tam sa pise o.i. "Odborníci uvádějí, že zatím není důvod k panice. Na jedné straně jde o poměrně velké množství, od ¼ kilogramu až po celý kilogram rozinek, což je přece jenom poněkud neobvyklá psí strava, a na straně druhé zatím neexistuje žádný známý důvod, proč by mělo být hroznové víno nebezpečné. Půjde spíše o nějaké pesticidy nebo zbytky „okrasných“ postřiků, které na ovoci zůstaly"
K panice duvod nie je, naozaj pes musi spapat hrozna, ci hrozienok vela. Ale je uplna blbost o tych pesticidoch, totiz toxicke su tie zrnka, kt. su v hrozne, nie hrozno samotne. Kuk linky na BARFe, je ich tu plno, ja uz musim utekat s psiskom von
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Uto 30.09.2008 14:56

Tobin, dakujem za upresnenie, resp. objasnenie, ja nehltam kazde slovo odbornika, berem to ako dalsi pohlad. :no:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod bullmastiff » Uto 30.09.2008 15:51

RoyalCanin píše:Tobin, dakujem za upresnenie, resp. objasnenie, ja nehltam kazde slovo odbornika, berem to ako dalsi pohlad. :no:

tak by to malo byt :jop:
Tobin píše:
bullmastiff píše:Surové mäso: podávanie surového mäsa je veľmi diskutabilné.....S. mäso obsahuje baktérie, z ktorých niektoré sú pre našich miláčikov smrteľné. Napríklad: salmonela, baktérie coli*, väčšinou končia smrťou.Ďalšie nedorozumenie spočíva v presvedčení, že baktérie sa usmrtia zmrazením. Zmrazením sa totiž nezneškodnia ani baktérie ani iné choroboplodné zárodky.

Tak toto je nepodlozena sprostost, samozrejme, ak sa podava kontrolovane maso. Najlepsie z ludskej predajne


ja som to iba preložil a tiež si myslí, že skor by to sedelo na ľuďoch :yes:
a už x- ľudí malo salmonelu a ešte som nepočul aby na ňu niekto zomrel, nieto ešte pes :no:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod gaab » Uto 30.09.2008 16:02

-cibuľu, cibuľový prášok
-hrozienka a hrozno

Tak to som teda ozaj netušila..donedávna. Môj NO požral kvantum hrozna,sám si ho chodil oberať...a papal aj surovú cibuľu..samozrejme,čo si sám vykutal... Bol to taký krt :smile: Oberal rajčiny,kopal mrkvu,zemiaky... A nebolo mu vôbec nič...Taký kyselinár :lol:
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Mackie » Uto 30.09.2008 20:36

ked som o psoch nevedela nic, tyzden som strazila jednej tetuske 3 pudlikov - okrem toho, ze kupila v HM grilovane kurca, aby mali co jest na zaciatok, som mala v chladnicke odlozenu cokoladu, co som im mala pravidelne davat ako pochutku :pac: mne sa to zdalo cudne, co-to som uz vtedy o cokolade a psoch pocula, ale neriesila som, zjedla som ju ja :aaa:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod zeane » Str 01.10.2008 9:31

:aaa: pudlíci sú taká výnimka zo všetkých stravovacích pravidiel... :aaa: :pac: Čím všetkým ich dokážu ľudia kŕmiť - zostáva len povzdychnúť. Môj drahý otec napríklad nepovažuje prílohy typu ryža, zelenina, cestovina a zemiaky ale napríklad ani granule, za stravu ktorá by psovi stačila - pritom to, že psa je ochotný kŕmiť jednostranne varenou kuracinou mu nevadí. (Aj skvelý nápad - daj jej to kura zohriať na masť a cibuľu už bol...Nechcite vedieť odpoveď, nič slušného som nepovedala...) Argument: pes je predsa mäsožravec.... Čokoláda, tyčinky, čipsy a podobné veci sa u nás neskrmujú len preto že zakaždým keď som ich pri tom pristihla bol krik až sa triasli okná. :nwm: A to mám prosím doma........ :bum:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Str 01.10.2008 9:40

tak to zase u nas su tycinky a chipsy, chrumky a ine junky vo velkej oblube :hi:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod zeane » Str 01.10.2008 9:52

Offtopic: aaaa, to aj u nás - Bo by sa tým stravovala celkom ochotne... Ani mäso by nemusela mať... ale zastávam názor, že jej stačí občas jeden, dva, tri chipse a iných ľudských mlskov max ochutnať - problém je že milostivá potom aktívne (a veľmi účinne) žobrú a to prosím aj voľne na ulici.... :joint:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Ďalší

Späť na Varená Strava