Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod zeane » Pia 03.10.2008 12:52

ja sa s vami nejdem hádať, len chcem upozorniť, že nie všetko na trhu označené ako čokoláda sa dá nazvať čokoládou... Niekedy by som to nazvala stuženým pudingom, prípadne doslova divnou hmotou nasladko... To je ale pre zmenu kategória ktorú by som psovi nedala kvôli umelým stuženým tukom a ešte umelejším príchutiam.
http://www.cokolady.sk/hystoria.php
link môžete považovať za OT pre mlsných človekov...
Dám do pozornosti napríklad mandle so stopovými množstvami kyanovodíka... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 03.10.2008 14:22

Baarbora píše:
Tatranská Afrika píše:Skade vieš, že cibuľa je bluf?

je to tu pisane,tusim o tri riadky vyssie


aháá, vy myslíte bluf ako ble, ble , fuj, blivajz..., ja som myslela, že myslíte, že to o cibuli je bluf - neoverená a prekonaná :pac: povera, že sa nemá dávať ...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod max » Pia 03.10.2008 14:41

Ano o cibuli je ta povera prekonana ale hovorime o dusenej, tepelne upravenej cibuli ta je OK. Cibula je tiez velmi zdrava, samozrejme vsetko treba davat s mierou.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod mika » Pia 03.10.2008 15:08

Teraz si neviem spomenut na nazov latky v tych zemiakoch ani clanok o tom, ale zistim.
S tym hroznom a jablckami-ano, mozno tam je toxicka latka, ale myslite, ze to pes rozhryzie? Tym padom to prejde cez traviaci trakt nedotknute.
Ok, nechce sa mi hlupo dohadovat, mozno je hrozno jedovate, necitala som o tom ziadne studieale zaujimalo by ma, kde saa tych 10 pripadov stalo, v akom obdobi sa vyskytli, ake to boli plemena, jedli hrozno z jedneho miesta, boli pribuzni, ako stari boli? Proste kvoli 10 pripadom sa mi zda divne vyhlasit, ze hrozno je pre psa jedovate. Videl si uz psa zozrat 5kg hrozna na posedenie?
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Pia 03.10.2008 17:52

a je fakt, ze hrozna su kadecim striekane...
Amaguk píše:to hej, zelene nie, ale mika hore uvadza, ze su pre psov nebezpecne normalne varene krumple. tak pytam, ze preco, lebo toto pocujem fakt 1. krat


Amaguk, ked som bola praxovat u veta, ten jednemu majitelovi povedal, ze zemaky v ziadnej forme psovi, odovodnenie ale neviem :nwm:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Cathie » Pia 03.10.2008 22:03

Ked sme mali kokra, zemiaky sme mu nedavali, lebo sme zo vsetkych stran poculi "zemiaky - v ziadnom pripade".. ale dovod doteraz netusim :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod lusy » Pia 03.10.2008 22:46

ja som mala tiez povodne zafixovane, ze zemiaky by sa nemali davat psovi v ziadnej forme. ale tak ako sa hovori: "co ta nezabije, to ta posilni" :lol: takze peso dostava vzdy zo vsetkeho. dostane aj od stola. a aj cokoladku ci chipsy. a teda vobec nemam ziadny strach, ze by sa mu nieco stalo.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Offca » Sob 04.10.2008 7:36

Údajne zemiaka nevie pes stráviť. Takže ho vy :kak: rovnako ako ho zožral, poprípade s oveľa vyššou rýchlosťou.
Praxou podložené nemám, zemiaky nedávam.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Casey » Sob 04.10.2008 7:40

MVDr Stourac odporuca zemiaky kludne davat ale len fo forme zemiakovej kase (samozrejme neosolenej :ha: )...ja som to skusal a nebol ziadny problem.....pekne spapal a aj potom normalne kakal :no:
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Sob 04.10.2008 7:47

No podla mna je zemiak ako zemiak, ci uz je to vareny, kasa, pecene, atd.
Nemyslim, ze su jedovate alebo co, ale asi si z nich pes nic nevezme. Ale tak to su iba moje domnienky, ze :ha: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Casey » Sob 04.10.2008 7:57

keby boli zemiaky nevhodne tak by sa nepridavali do dietnych granul, nie (sice v granulach je uz mozne vsetko :heh: ) :otaznik:
... ja si myslim ze pokial su uvarene a rozmixovane na kasu ( konieckoncov aj zelenina ked je rozmixovana je lepsie stravitelna ) tak by som sa tomu nevyhybal :jop:
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Offca » Sob 04.10.2008 8:42

RoyalCanin, jedovaté ani nie, iba ťažko stráviteľné. A preto nie je zemiak ako zemiak. Ani mrkva nie je ako mrkva. Je rozdiel surová, rozdiel surová mixovaná, rozdiel varená.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Sob 04.10.2008 8:53

Offca píše:RoyalCanin, jedovaté ani nie, iba ťažko stráviteľné. A preto nie je zemiak ako zemiak. Ani mrkva nie je ako mrkva. Je rozdiel surová, rozdiel surová mixovaná, rozdiel varená.


V tom mas pravdu,asi som to nemala hadzat do jedneho vreca, ani ked som mala na mysli obsahove latky. Hovorom, ja nem odbornik.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Offca » Sob 04.10.2008 8:58

A tak ja tiez nem vagyok odbornik. Akurát robím závery z vyšmírovaného.. a teda najčastejšie z :kak: :smile:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Sob 04.10.2008 9:57

Cibula, surova/dusena/varena sposobuje nedokyslicenie krvi (uvolnuje/odburava hemoglobin a zabranuje tak cerv. krvinkam viazat kyslik). Toto sa moze stat ako pri skonzumovani vacsieho mnozstva, tak aj pri opakovanom podavani mensich davok. Male mnozstva obvykle psy toleuju, ale minimalna davka je ako vzdy pre kazdeho rozna. Nasledky su vracanie, hnacka, zrychleny dych, celkova slabost, nechutenstvo, tmavy moc (pigment z cervenych krviniek sa uvolnuje a vylucuje v moci). BTW, takto ucinkuje cibula aj u malinkych deti.
Zemiaky: Jedovate su iba zelene vrstvy (solanin). Krumple nie su jedovate, ale surobe kvoli skrobu tazko stravitelne a nic si z nich peso nezoberie. Obsahuju vitamyny B, C, draslik, a kyselinu listovu - nic, co nedostava havo aj v beznej strave. Je preto zbytocne pravidelne zatazovat travenie psa krumplami a pridavat ich do krmiva (ja obcas zatazujem, ked mam v restike prilohu zemiaky, tak aby si aj psisko uzilo, 1-2 dostane, on varene lubi a papa ich sposobne z vidlicky :hi: )
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava